Neler Yeni

csgo yatırım yapılır mı

Anonim175

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Ayaz Yılmaz
Sa csgoda 600 tllik fln skin alsam değerlenirmi sonrada satsam kısacası yatırım amaçlı csye basılırmı

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Emirhan
Bugün 28.03.2023 yaklaşık 2 gün önce bir analiz yaptım ve radikal bir karar alıp yaklaşık 4500 tl yani 235 dolar değerindeki envanterimi satıp bir yatırıma giriştim (YTD).Konu açıldığı için sadece yorumlarınızı bekliyorum yani siz nasıl değerlendiriyorsunuz onu merak ettim.Envanterim field tested ak asiimovdan , awp hyper beast , chantico fire a kadar çok güzel skinler vardı ama bir düşününce artık cidden sıkıldım.100 tllik uyduruk skinlerle başlamıştım aldım 200 TL'ye sattım falan.Sonra güzel envanter oldu maçlarda o zengin çocuk falan demeleri açıkçası bana prestij katıyordu ama biraz düşününce bu oyunda bu prestijliğin bir sonu yok yani awp için dragonlore olan biri takımımda olunca benim hyperbeastim hiç bir anlam ifade etmiyor falan filan.Açıkçası saçma gelmeye başladı yaşım 25 ti oyunda çok boş zaman geçiriyordum iş falan bulmam lazım derken burda unutacağım bir yatırım yapmak istedim.Önce pazara baktım cobblestone paketlerinin fiyatı 25.000 lira bandına satılıyordu.Düşününce çok saçma geldi sadece 130.000 lira kazanmak için kim 25.000 lirasını hiç eder dedim ama öyle değildi cidden talep vardı.Sonra aklıma bundan 3 ay önce duyurulan haber geldi.Haber şuydu dust 2 haritası major maçlardan kalktı.Sonra biraz düşününce aklıma gold arabesk skini geldi hemen steam markete baktım bu skin sadece karaborsa olarak satılıyordu yani bu demek oluyorki bu skininde bir dragonloredan farkı yoktu.Hatta bynogame üzerinden 50.000 100.000 tllere satılığını görünce aniden bir aydınlanma yaşadım.Cobblestone hatıra paketleri bu kadar değerliyken dust 2 hatıra paketleri neden değerlenmesin dedim markete girdim bir baktım ki fiyatlar uçmuştu benim düşündüğümü herkes düşünmüştü.60 tl verip açtığım paketleri ve içinden 2 tllik ucuz silahlar çıkan paketler şuan 170-200tl bandına satılıyordu.İçimden dedim bu 3x olan avantaj kaçmış olabilir ama ilerde bu steam hesabı sadece pcemde açık kalacak belkide unutup gidecem neden değerlenmesin dedim.Biraz daha araştırmalar yaptım arkadaşlarıma danıştım ve dragonlore için toplamda 5 major turnuva olduğunu gördüm yani bu silah için 5 kere kutu satışı yapılmış ama gold arabesk için sadece 3 kere kutu dağıltılmıştı.Yatırımımı hangi majora yapsam diye düşünmeye başlarken antwerp için biraz şişik bir sticker piyasası vardı bu sebeplen hatıra paketleride çok artmışdı 330 tl bandındaydı.İleri vadede zaten hepsi birbirine yakın bir konuma geleceğini biliyordum ve bir çok kapsül açtığım için hepsinin sticker koleksiyonlarını yakından takip ediyordum ,en çok sevdiğim rio serisiydi.Markettede en ucuz olan hatıra paketleri rio serisiydi ve yatırımımı bundan yana yaptım.Şuanda elimde 24 tane rio dust 2 Hatıra paketi ve kendime bir depo aldım bütün chromeda bulunan float eklentilerini kaldırdım bir çalınma durumu vs olmasın diye ve bütün paketleri bu depoya kaldırım.Belki bundan 5 sene sonra bir arkadaş yazar hocam cidden ne yapmışsın bütün silahların gitti yada hocam paketler duruyor mu zengin oldun.Bunu cidden merak ediyorum zaman göstercek,elimden geldiğince satın alacağım fiyatı cidden umrumda değil.Siz neler düşünüyorsunuz sizce kötü mü ettim?

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,375
İsim
Olcay akbulut
Bugün 28.03.2023 yaklaşık 2 gün önce bir analiz yaptım ve radikal bir karar alıp yaklaşık 4500 TL yani 235 dolar değerindeki envanterimi satıp bir yatırıma giriştim (YTD).Konu açıldığı için sadece yorumlarınızı bekliyorum yani siz nasıl değerlendiriyorsunuz onu merak ettim.Envanterim field tested ak asiimovdan , awp hyper beast , chantico fire a kadar çok güzel skinler vardı ama bir düşününce artık cidden sıkıldım.100 tllik uyduruk skinlerle başlamıştım aldım 200 TL'ye sattım falan.Sonra güzel envanter oldu maçlarda o zengin çocuk falan demeleri açıkçası bana prestij katıyordu ama biraz düşününce bu oyunda bu prestijliğin bir sonu yok yani awp için dragonlore olan biri takımımda olunca benim hyperbeastim hiç bir anlam ifade etmiyor falan filan.Açıkçası saçma gelmeye başladı yaşım 25 ti oyunda çok boş zaman geçiriyordum iş falan bulmam lazım derken burda unutacağım bir yatırım yapmak istedim.Önce pazara baktım cobblestone paketlerinin fiyatı 25.000 lira bandına satılıyordu.Düşününce çok saçma geldi sadece 130.000 lira kazanmak için kim 25.000 lirasını hiç eder dedim ama öyle değildi cidden talep vardı.Sonra aklıma bundan 3 ay önce duyurulan haber geldi.Haber şuydu dust 2 haritası major maçlardan kalktı.Sonra biraz düşününce aklıma gold arabesk skini geldi hemen steam markete baktım bu skin sadece karaborsa olarak satılıyordu yani bu demek oluyorki bu skininde bir dragonloredan farkı yoktu.Hatta bynogame üzerinden 50.000 100.000 tllere satılığını görünce aniden bir aydınlanma yaşadım.Cobblestone hatıra paketleri bu kadar değerliyken dust 2 hatıra paketleri neden değerlenmesin dedim markete girdim bir baktım ki fiyatlar uçmuştu benim düşündüğümü herkes düşünmüştü.60 TL verip açtığım paketleri ve içinden 2 tllik ucuz silahlar çıkan paketler şuan 170-200tl bandına satılıyordu.İçimden dedim bu 3x olan avantaj kaçmış olabilir ama ilerde bu steam hesabı sadece pcemde açık kalacak belkide unutup gidecem neden değerlenmesin dedim.Biraz daha araştırmalar yaptım arkadaşlarıma danıştım ve dragonlore için toplamda 5 major turnuva olduğunu gördüm yani bu silah için 5 kere kutu satışı yapılmış ama gold arabesk için sadece 3 kere kutu dağıltılmıştı.Yatırımımı hangi majora yapsam diye düşünmeye başlarken antwerp için biraz şişik bir sticker piyasası vardı bu sebeplen hatıra paketleride çok artmışdı 330 TL bandındaydı.İleri vadede zaten hepsi birbirine yakın bir konuma geleceğini biliyordum ve bir çok kapsül açtığım için hepsinin sticker koleksiyonlarını yakından takip ediyordum ,en çok sevdiğim rio serisiydi.Markettede en ucuz olan hatıra paketleri rio serisiydi ve yatırımımı bundan yana yaptım.Şuanda elimde 24 tane rio dust 2 Hatıra paketi ve kendime bir depo aldım bütün chromeda bulunan float eklentilerini kaldırdım bir çalınma durumu vs olmasın diye ve bütün paketleri bu depoya kaldırım.Belki bundan 5 sene sonra bir arkadaş yazar hocam cidden ne yapmışsın bütün silahların gitti yada hocam paketler duruyor mu zengin oldun.Bunu cidden merak ediyorum zaman göstercek,elimden geldiğince satın alacağım fiyatı cidden umrumda değil.Siz neler düşünüyorsunuz sizce kötü mü ettim?
kral boşluk bıraksaydın okuduğum yeride kaybettim

Hasan344

80+ Gold
Geçen hafta 120 TL'ye Keles akını aldım şu an 150tl. Çok fazla kar ettirmez ama iyi olur yinede.

Cihangir

80+ Gold
100 tl ye sattığım awp skin 1500 tl olmuş

jalm0o0e1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
265
İsim
Oğuzhan
2 ay önce 2.5kya aldıgım gut knife lore 4k olmuş düşün gerisini

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Emirhan
Arkadaşlar çok teşekkür ederim bütün paketleri satıp 100 tllik ak yada bıç alacağım :D

r4NG3r

80+ Silver
Nereye yapacağını bilirsen yapılır.Geçen sene tehlikeli bölge kasası drop havuzundan kalktığı gibi 1 tl'den 200 tane aldım şuan tanesi 10.5 tl.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,071
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Bir ara forumda CS al-sattan kâr edilir mi gibisinden bir konu açmıştım, edilmez vs denilmişti ben de kendim deneyeyim göreyim dedim.

2 yıl önce filan Prizma 2 20 kuruşken ondan 20 tane, Parçalanmış Kasası da o civardayken ondan da 20 tane almıştım. Şimdi ikisi de 11 TL.
2 gün önce de 15 tane de yılan ısırığı kasası aldım 6.6 TL'den şu an 8.57 olmuşlar.
5 tane 10 TL'den Clutch Kasası almıştım 16 TL olmuşlar.
Maçlardan düşürdüğüm kasalar da şu an 70 TL civarında ki çok CS oynamam bile.

Kısaca küçük paralar da olsa CS oran olarak bana baya kâr ettirdi. Şu Prizma 2'lerden 20 kuruşken keşke 500-600 tane alsaymışım.

(YTD, beni kâr ettirdi diye her zaman kâr ettirecek diye bir olay yok ayrıca Steam bir borsa değil aradaki ücretler çok fazla)

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Düzgün bir analiz yaparsan vok iyi katlarsin şimdiden 45 tl den 71 yaptım ama şimdi kotu bir skin aldim fiyat sabit kaldi ama mesela 3 buçuğa aldığım skin 10 tl oldu

Berkarda

80+ Silver
(YTD) ama bunlar $ bazlı olduğu için artar csgo ama parayı nasıl çekilicekki Steam cüzdanda olucak para o yüzden pek mantıklı değil o yüzden borsa gibi yerler çok daha iyi ancak illegal yollar ile satılacak

Top Bottom