Neler Yeni

csgo'da fanlar çok hızlanıyor, ısınma oluyor bir şey olur mu?

echoes

80+
merhaba arkadaşlar. bilmediğim ve korktuğum için sizlere bir şey danışmak istiyorum;
12100 işlemci ve 3060 ekran kartlı bir kasam var, intel'in stok fanı mevcut. oyun olarak sadece lol oynuyorum onda da zorlamıyor zaten pc'yi ama csgo geçtiğim zaman sıcak havaların da etkisiyle bir süre sonra işlemci çok ısınıyor olacak ki fanlardan çok fazla ses geliyor, yani hızlanıyor sanırım. kasanın yanındaki camı elimle kontrol ediyorum normalden bir hayli sıcak oluyor. böyle olunca korkuyorum ben de bir şey olur diye ve oyun biter bitmez çıkıyorum oyundan, fanların sesi azalınca rahatlıyorum resmen. o şekilde çalıştırmam yanlış mı sizce? bir şey olur mu fanlar öyle çalışırken devam etsem?

echoes

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ne kadar ısındığı da mühim, o bilginin de bilinmesi lazım.

Oyundayken şu yazılımı açık tutun, mevcut ve maksimum sıcakları kayıt altına alacaktır.
Ne kadar olmasi gerekir peki? Daha doğrusu olması gerekir dediğimiz değerden sonrası ne olur bilgisayara? Yanar mı, bozulur mu, parçalar zarar görür mü? Bunları da bilmediğim için korkup kapatıyorum. Dediğiniz bu programı kurup denerim ama fanlar çok sesli çalışsa da belli bir ısıya gelmediği sürece kullanılabilir şeklinde mi anlamalıyım dediğinizi?

Meter90ss

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
595
İsim
Mete C. E.
Cs go ve lol çerez oyunlar msi afterburner vb. programla pcnin gücünü %90’da sınırlayabilirsin.

Evga gpu ilk kullandığımda bozuk zannediyordum bir gün kazayla PUBG + gta v aynı anda açınca fan sesi duymuştum :)
İ3 ölümüne abanır bu tarz oyunlarda dert etme sıcaklık değerlerine bak, düzgün montaj olduysa fanı, kasası havalandırması iyiyse bir şey olmaz.

echoes

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cs go ve lol çerez oyunlar msi afterburner vb. programla pcnin gücünü %90’da sınırlayabilirsin.

Evga gpu ilk kullandığımda bozuk zannediyordum bir gün kazayla PUBG + gta v aynı anda açınca fan sesi duymuştum :)
İ3 ölümüne abanır bu tarz oyunlarda dert etme sıcaklık değerlerine bak, düzgün montaj olduysa fanı, kasası havalandırması iyiyse bir şey olmaz.
lol evet bayağı çerez kalıyor da csgo'da çok ısınıyor ya anlam veremiyorum. hiç kullanmadım o programları, %90 yapınca ne oluyor?
montaj doğru ya, yani normalde bir sıkıntı olmadan çalışıyor. ses gerçekten uçuşa geçiyor csgo'da. bir şeyler olacak diye korkup çıkıyorum oyundan hemen.

Top Bottom