Neler Yeni

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Açıklamalar

Atyxah

80+ Silver
2023 cumhuriyetin ilanının 100 yılı 2053 istanbul fethinin 600 yılı 2071 malazgrit zaferinin 1000 yılı :D önemli yatırımlar artışlar olacağı söyleniyor
Sadece sayılar...

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,646
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Hocam, kısaca kanıt göstermemden anlatayım o zaman...

En çok üyesi olan parti, Ak Parti.
Ak Partinin sadece Gençlik Kollarındaki üye sayısı, neredeyse CHP'nin tüm üye sayısı kadar.
Ak Parti, 2023'e kadar 15 milyon üyeye ulaşmayı hedefliyor.

Alıntıyı görüntüle

Bir muhalif anketörün yaptığı ankette, 2018'de oy kullanmamış ve 2023'te ilk kez oy kullanacak gençlerin hangi lîdere oy vereceği sorulduğunda, Recep Tayip Erdoğan, rakibine 2 katı fark atarak birinci çıkıyor.
Diğer anketlere baktığınızda ise, her zaman Recep Tayip Erdoğan birinci oluyor.

Kılıçdaroğlu, tüm stratejisini genel başkanlık koltuğunu kaybetmeme üzerine kuruyor. Bu yüzden İmamoğlu ve Yavaş'ı aday göstermeyecek.
Bunlardan biri veya ikisi, çatı adayı gösterilmemeleri durumunda bağımsız aday olacak ve muhalefetin oylarını bölecekler. İmamoğlu'nun bunu yapacağından eminim ama Yavaş'tan emin değilim. İmamoğlu belediyeyi kazandığından beri, başkanlığı hedeflediğini inceden inceden belirtiyor.
İnce demişken; Muharrem faktörü de var işin içinde. Bence o çok büyük bir sürpriz yaparak CHP'den daha yüksek oy alacak.
Muhalefette oyları bölen bir İnce faktörü varken, Ak Parti'den bölünüp parti kuranların hepsini topladığımızda ise, %5 bile yapamıyorlar. Bunu Temel Karamollaoğlu bir muhalif kanaldaki yayında söylüyor. Bunun için üzüldüklerini belirtiyor.

Kılıçdaroğlu, eski Ak Partililerden birini başkan adayı yapmak istiyor. Aynı zamanda kendisinin de aday olması muhtemel. Ve, bunu CHP seçmeni bile istemiyor.

Ve gelelim en can alıcı mevzuya. HDP faktörü. Muhalefet adı gibi biliyor, bunların oyunu almazsa seçimi kazanamayacak. HDP'de bunu çok iyi bildiği için, "Bizimle ittifak olduğunu saklama, açık açık söyle, bize bakanlık ver." gibi ülkenin temellerini sarsacak isteklerde bulunuyor. CHP'nin içindeki Sezgin Tanrıkulu gibi isimler, buna daha çok çanak tutuyorlar ve bu durum CHP tabanının hoşuna gitmiyor.

Bu arada, yıl sonunda Saadet'in kurultayı var. Oğuzhan Asiltürk genel başkan olursa, Ak Partiyi destekleyecek. Başkanlık seçiminde etkisi büyük olacaktır.
İnce'nin muhalefetten azaltacağı oy oranını küçümsersin belki; sana şu videoyu atmak istiyorum. CHP'nin Atatürk'ü seven kesiminde ciddi bir rahatsızlık söz konusu. Atatürk'ün kurduğu parti, Atatürk'e soykırımcı diyor ve parti yönetiminden hiçbir kınama gelmiyor...

"Kısaca bahsetmem gerekirse" diye başladım, yine uzunca oldu. Bir de bunu saatlerce araştırıp delilleri ekleyerek çeşitlendirdiğimi düşün.

Siz neden Erdoğan'ın kaybedeceğine bu kadar eminsiniz?
Yav he he (!)

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Hocam, kısaca kanıt göstermemden anlatayım o zaman...

En çok üyesi olan parti, Ak Parti.
Ak Partinin sadece Gençlik Kollarındaki üye sayısı, neredeyse CHP'nin tüm üye sayısı kadar.
Ak Parti, 2023'e kadar 15 milyon üyeye ulaşmayı hedefliyor.

Alıntıyı görüntüle

Bir muhalif anketörün yaptığı ankette, 2018'de oy kullanmamış ve 2023'te ilk kez oy kullanacak gençlerin hangi lîdere oy vereceği sorulduğunda, Recep Tayip Erdoğan, rakibine 2 katı fark atarak birinci çıkıyor.
Diğer anketlere baktığınızda ise, her zaman Recep Tayip Erdoğan birinci oluyor.

Kılıçdaroğlu, tüm stratejisini genel başkanlık koltuğunu kaybetmeme üzerine kuruyor. Bu yüzden İmamoğlu ve Yavaş'ı aday göstermeyecek.
Bunlardan biri veya ikisi, çatı adayı gösterilmemeleri durumunda bağımsız aday olacak ve muhalefetin oylarını bölecekler. İmamoğlu'nun bunu yapacağından eminim ama Yavaş'tan emin değilim. İmamoğlu belediyeyi kazandığından beri, başkanlığı hedeflediğini inceden inceden belirtiyor.
İnce demişken; Muharrem faktörü de var işin içinde. Bence o çok büyük bir sürpriz yaparak CHP'den daha yüksek oy alacak.
Muhalefette oyları bölen bir İnce faktörü varken, Ak Parti'den bölünüp parti kuranların hepsini topladığımızda ise, %5 bile yapamıyorlar. Bunu Temel Karamollaoğlu bir muhalif kanaldaki yayında söylüyor. Bunun için üzüldüklerini belirtiyor.

Kılıçdaroğlu, eski Ak Partililerden birini başkan adayı yapmak istiyor. Aynı zamanda kendisinin de aday olması muhtemel. Ve, bunu CHP seçmeni bile istemiyor.

Ve gelelim en can alıcı mevzuya. HDP faktörü. Muhalefet adı gibi biliyor, bunların oyunu almazsa seçimi kazanamayacak. HDP'de bunu çok iyi bildiği için, "Bizimle ittifak olduğunu saklama, açık açık söyle, bize bakanlık ver." gibi ülkenin temellerini sarsacak isteklerde bulunuyor. CHP'nin içindeki Sezgin Tanrıkulu gibi isimler, buna daha çok çanak tutuyorlar ve bu durum CHP tabanının hoşuna gitmiyor.

Bu arada, yıl sonunda Saadet'in kurultayı var. Oğuzhan Asiltürk genel başkan olursa, Ak Partiyi destekleyecek. Başkanlık seçiminde etkisi büyük olacaktır.
İnce'nin muhalefetten azaltacağı oy oranını küçümsersin belki; sana şu videoyu atmak istiyorum. CHP'nin Atatürk'ü seven kesiminde ciddi bir rahatsızlık söz konusu. Atatürk'ün kurduğu parti, Atatürk'e soykırımcı diyor ve parti yönetiminden hiçbir kınama gelmiyor...

"Kısaca bahsetmem gerekirse" diye başladım, yine uzunca oldu. Bir de bunu saatlerce araştırıp delilleri ekleyerek çeşitlendirdiğimi düşün.

Siz neden Erdoğan'ın kaybedeceğine bu kadar eminsiniz?
Ak parti gençlik kolları üyelerinin çoğu iş bulma vaadiyle üye oldu. Malum ülkede ak Parti'nin sözü geçtiği için torpille olduğu için gençlik kollarına üye oluyorlar. Benim de birkaç arkadaşım öyle üye olmuştu desteklediklerinden değil belki iş bulurum diye. Ayrıca o gençlerin ak partiyi seçtiğine inanmıyorum Z kuşağı uyanık neyin ne olduğunu biliyor sürekli sokak röportajlarını izliyorum.

Fevkelade1i

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,045
İsim
Muhammet Trabzon
Ak parti gençlik kolları üyelerinin çoğu iş bulma vaadiyle üye oldu. Malum ülkede ak Parti'nin sözü geçtiği için torpille olduğu için gençlik kollarına üye oluyorlar. Benim de birkaç arkadaşım öyle üye olmuştu desteklediklerinden değil belki iş bulurum diye. Ayrıca o gençlerin ak partiyi seçtiğine inanmıyorum Z kuşağı uyanık neyin ne olduğunu biliyor sürekli sokak röportajlarını izliyorum.
Söylediğin argümanı savunacak bir durum yok ortada. Ve, Ak Parti Gençlik Kollarına üye olup iş bulamıyorsun. Öyle bir dünya da yok. Ayrıca, muhalif anketörün yaptığı anket çalışmasında bile, ilk kez oy kullanacak gençlere açık uçlu soru sorulduğunda, Erdoğan rakibini ikiye katlayarak kazanıyor. Buna ne diyeceksin?

Sokak röportajlarını gördük. Aynı genç hem Suriyeli, hem de Türk oluyor. Rol yapıyor. Sonra da "sosyal deney yapıyormuş arkadaş, bizimle alakası yok." diye açıklama yapıyorlar. Sokak röportajlarının tamamı, konusu fark etmeksizin, canlı yayın yapmıyorsa algı yapıyordur.

"Beni seviyor musunuz?" diye sokak röportajı yaparım. 1000 kişiye mikrofon uzatırım. 50 kişi sevdiğini söyler. Videoda 53 kişi koyarım, 50'si beni sevdiğini söylerken, 3'ü sevmediğini söyler. Sen de bakarsın ki, "Aaa, Muhammet en çok sevilen kişiymiş."

Neyi göstermek istersem, video edit kısmında onu ayarlarım.

Canlı yayında ise böyle bir şansın yok. Canlı yayın yapmayan dolandırıcılara güvenmeyin.

Ve, saydığım diğer maddelere cevap verememişsin? O konularda haklı olduğumu mu düşünüyorsun? Hiçbirine cevap veremesen bile, sondaki videoya yanıt vermeni isterdim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İroni yaptığını biliyorum ama keşke birileri şu yorumumu doğru düzgün eleştirebilse. Bir kez olsun, mantıklı argümanlarla muhalif olanı görmek istiyorum. Basmakalıp söylemlerle değil. Ülkenin kaliteli muhalefete ihtiyacı var.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Söylediğin argümanı savunacak bir durum yok ortada. Ve, Ak Parti Gençlik Kollarına üye olup iş bulamıyorsun. Öyle bir dünya da yok. Ayrıca, muhalif anketörün yaptığı anket çalışmasında bile, ilk kez oy kullanacak gençlere açık uçlu soru sorulduğunda, Erdoğan rakibini ikiye katlayarak kazanıyor. Buna ne diyeceksin?

Sokak röportajlarını gördük. Aynı genç hem Suriyeli, hem de Türk oluyor. Rol yapıyor. Sonra da "sosyal deney yapıyormuş arkadaş, bizimle alakası yok." diye açıklama yapıyorlar. Sokak röportajlarının tamamı, konusu fark etmeksizin, canlı yayın yapmıyorsa algı yapıyordur.

"Beni seviyor musunuz?" diye sokak röportajı yaparım. 1000 kişiye mikrofon uzatırım. 50 kişi sevdiğini söyler. Videoda 53 kişi koyarım, 50'si beni sevdiğini söylerken, 3'ü sevmediğini söyler. Sen de bakarsın ki, "Aaa, Muhammet en çok sevilen kişiymiş."

Neyi göstermek istersem, video edit kısmında onu ayarlarım.

Canlı yayında ise böyle bir şansın yok. Canlı yayın yapmayan dolandırıcılara güvenmeyin.

Ve, saydığım diğer maddelere cevap verememişsin? O konularda haklı olduğumu mu düşünüyorsun? Hiçbirine cevap veremesen bile, sondaki videoya yanıt vermeni isterdim.

İroni yaptığını biliyorum ama keşke birileri şu yorumumu doğru düzgün eleştirebilse. Bir kez olsun, mantıklı argümanlarla muhalif olanı görmek istiyorum. Basmakalıp söylemlerle değil. Ülkenin kaliteli muhalefete ihtiyacı var.
Öyle bir dünya var kardeşim sen göremiyorsun ülke Ak Parti'nin torpili ile dönüyor bunun sen de çok iyi farkındasındır eminim. Diğerlerine gelirsek ben CHPli de değilim CHP sevmiyorum eski CHP kalmadı. Mansur aday olursa başka ama kendisi zaten olmayacağını söyledi. Sondaki videoyu izlemedim fark etmemişim bile.

Fevkelade1i

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,045
İsim
Muhammet Trabzon
Öyle bir dünya var kardeşim sen göremiyorsun ülke Ak Parti'nin torpili ile dönüyor bunun sen de çok iyi farkındasındır eminim.
Torpil her yerde var. Bunun Ak Partisi veya CHP'si yok. Hepsinde var. Fakat, gençlik kollarına üye olan iş bulur diye bir dünya yok. Herhangi bir partiye üyeliğim olmasa da, Ak Partinin gençlik kollarında tanıdığım kişiler var. Sandığınız gibi her ay para alıp, iş elde etmiyorlar. Öyle sanıyorsanız gerçekten, gidin siz de üye olun. Anca gözlerinizle görünce inanırsınız.

Diğerlerine gelirsek ben CHPli de değilim CHP sevmiyorum eski CHP kalmadı. Mansur aday olursa başka ama kendisi zaten olmayacağını söyledi.
Seçimde Erdoğan'ın karşısındaki adaya oy vereceksen, CHP'li olmaman neyi değiştirir ki? Mansur Yavaş'ın çatı adayı olması imkânsız. Tek başına aday olursa da, tek yapacağı belediye başkanlığını kaybetmek olur. HDP'nin oylarını almayan muhalefet, seçimi kazanamıyor.

Sondaki videoyu izlemedim fark etmemişim bile.
Demek ki yazdıklarımın hepsini okumamışsın. Ben sana neden seçimi Ak Partinin kazanacağını "kısaca" anlatıverdim ama sen neden kazanamayacağına dâir, bir cevap yazmadın. Gençlik kollarında takıldın kaldın. Ki, -imkânsız ama- gençlik kollarının tamamı senin dediğin gibi de olsa, aslında Erdoğan'a oy vermeyecekte olsalar, bu Ak Parti üyesinin CHP'den kat be kat fazla olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Ve, 2020 yılında Ak Parti'nin üye oranı artarken; CHP'nin oy oranı azalıyor.

Neyse, videoyu izlemeni öneririm. Haber kanalı iktidar yanlısı değil, tamamen solcu.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10

whoamii

80+ Silver
Bir kez olsun, mantıklı argümanlarla muhalif olanı görmek istiyorum
Asıl sorun şu, ülkenin ne halde olduğunu göre göre hala onları savunuyorsun ve bunu mantıklı açıklamalar ile değil de muhalefeti kötüleyerek yapıyorsun. Mevcut hükümeti eleştirmem muhalefet partilerinden birisini desteklediğim anlamına gelmez, eleştirilecek çok yanı var ki eleştiriyorum. Ayrıca bu önüme sunduğun AKP'nin üye oranının artmasının işsizliğe ne gibi bir faydası var? Enflasyona ne gibi bir faydası var? Ülke ekonomisine ne gibi bir faydası var? Aksine zararı var, hepsi torpil ve güç için o tarafta duruyor ve sizin gibiler buna göz yumduğu sürece de böyle devam edecek. AKP kazanırsa da suriyeli ve afganların oylarıyla kazanır, 2023'de kazanamayacaklarını onlar da biliyorlar eğer kazanacaklarından emin olsalarda 100Bin küsür suriyeliye vatandaşlık verirler miydi?:D

Fevkelade1i

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,045
İsim
Muhammet Trabzon
Asıl sorun şu, ülkenin ne halde olduğunu göre göre hala onları savunuyorsun ve bunu mantıklı açıklamalar ile değil de muhalefeti kötüleyerek yapıyorsun. Mevcut hükümeti eleştirmem muhalefet partilerinden birisini desteklediğim anlamına gelmez, eleştirilecek çok yanı var ki eleştiriyorum.
Bir durumu düzeltmem lazım. Ben Erdoğan'ı, muhalefet kötü olduğu için savunmuyorum. Onu yaptığı hizmetleri için savunuyorum. İstersen hizmetlerini de tek tek anlatırım ama "yav he he" modunda cevap vermeyeceğine söz vermen lazım.

Arkadaş bana, "Neden Erdoğan'ın seçimi kazanacağını düşünüyorsun?" diye sordu. Ben de Kemal Kılıçdaroğlu'nun neden ve nasıl seçimi kaybedecek hamleler yapacağını açıkladım. Konunun bütünlüğünü kaybetmeyin.

Ayrıca bu önüme sunduğun AKP'nin üye oranının artmasının işsizliğe ne gibi bir faydası var? Enflasyona ne gibi bir faydası var? Ülke ekonomisine ne gibi bir faydası var? Aksine zararı var, hepsi torpil ve güç için o tarafta duruyor ve sizin gibiler buna göz yumduğu sürece de böyle devam edecek.
Torpil meselesine yine çekiyorsunuz. Ortalama 3 milyon üyesi var, Gençlik Kollarında. Evet, haklısın, hepsi iş bulmak için gençlik kollarına üye oluyor. Muhteşem bir argüman.

AKP kazanırsa da suriyeli ve afganların oylarıyla kazanır, 2023'de kazanamayacaklarını onlar da biliyorlar eğer kazanacaklarından emin olsalarda 100Bin küsür suriyeliye vatandaşlık verirler miydi?:D
100 bin kişiye hadi vatandaşlık verilmiş olsun. Seçimin seyrini 100 bin kişi mi değiştirecek? 2023'te oy kullanacak 13 milyon Z kuşağı var. (1997 sonrasında doğan.) Bunların 7 milyonu ilk kez oy kullanacak, yerel seçimlerde oy kullanma yaşı gelmemiş kişiler. Sizin savunmanız, Z kuşağının Erdoğan'ı desteklemediği üzerine. 13 milyon üyenin oy farkını, 100 bin küsür Suriyeli mi alt edecek? Afganlar zaten sınır dışı ediliyor.

Ve siz de bunu kabul ediyorsunuz. Yemin ediyorum bu baştakiler size ne yapsa haktır. Yolun açık olsun canım kardeşim.
Hocam, ülkede torpil yok mu diyeyim? Her kesimde torpil var demem, bu sorunun gerçekliğini fark ediyor olmam anlamına gelir. Bunu tasdiklediğim anlamına gelmez.

Bazen yazdıklarımı okumadığınızı düşünüyorum...

KirliKill

80+ Silver
Cumhurbaşkanı Erdoğan;

• "2023 hedefleriyle ülkemizi hak ettiği demokrasi ve kalkınma seviyesine getirmek için var gücümüzle mücadele ettik, ediyoruz."

• "(Gençlere) 2053 ve 2071 vizyonlarıyla, Türkiye'yi her bakımdan dünyanın en güçlü ülkeleri arasında ilk sıralara yerleştirme görevini miras bırakıyoruz."

• "Artık hiç kimsenin hiçbir kesimin hiçbir gücün ülkemize, milletimize, gençlerimize kayıplar verdirmesine müsaade etmeyeceğiz."

• "Dün kendi sınırları içinde adeta varlık yokluk mücadelesi veren bir ülkeden bugün bölgesinde ve dünyada her kritik meselede söz sahibi bir ülkeye dönüştük."

Dedi ve benzine 20 kuruş zam geldi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,067
Üyeler
141,236
Son üye
7edi
Top Bottom