Neler Yeni

Custom XMP profili mümkün müdür?

Xumartwai

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
İbrahim SÖĞÜTLÜ
Discord
Xumartwai#7520
Öncelikle selamün aleyküm. Arkadaşımın Gigabyte marka A320 bir anakartı ve 3000MHz frekanslı bir tane sekizlik belleği vardı. Sonradan Bu bellekten kurtulup 3600 frekanslı dual rame geçti. Şöyle bir sorun var ki onun anakartı max. 3200 destekliyormuş. Başta bilgisayarında XMP profilini profil 1 yapınca açılmıştı fakat her oyunu crashledi. Bu ramleri şimdi XMP profili olmadan 2133 frekansta mı kullanmak gerekir yoksa kendim bir XMP profili oluşturup 3200 frekansta mı kulllanmak gerekir? Birkaç arkadaşımın daha pc toplamasına yardım ettim. Hepsinde de XMP profil 1 yapınca çalıştı, anakart desteklememe sorunu ilk defa karşıma çıkıyor. Hayırlı günler.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,774
İsim
Emre Zengin
Öncelikle selamün aleyküm. Arkadaşımın Gigabyte marka A320 bir anakartı ve 3000MHz frekanslı bir tane sekizlik belleği vardı. Sonradan Bu bellekten kurtulup 3600 frekanslı dual rame geçti. Şöyle bir sorun var ki onun anakartı max. 3200 destekliyormuş. Başta bilgisayarında XMP profilini profil 1 yapınca açılmıştı fakat her oyunu crashledi. Bu ramleri şimdi XMP profili olmadan 2133 frekansta mı kullanmak gerekir yoksa kendim bir XMP profili oluşturup 3200 frekansta mı kulllanmak gerekir? Birkaç arkadaşımın daha pc toplamasına yardım ettim. Hepsinde de XMP profil 1 yapınca çalıştı, anakart desteklememe sorunu ilk defa karşıma çıkıyor. Hayırlı günler.
BIOS güncel mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de takılı işlemci nedir?

Klaus1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
352
İsim
Taha Kenan
xmp açıp mhz değerini 3200e çek kanka

Xumartwai

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
İbrahim SÖĞÜTLÜ
Discord
Xumartwai#7520
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Biosa şimdiye kadar herhangi bir güncelleme yapılmadı. İşlemci de r3 3100

xmp açıp mhz değerini 3200e çeksıkıntı olmuyorsa öyle yapayım o zaman eyvallah

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,774
İsim
Emre Zengin
Biosa şimdiye kadar herhangi bir güncelleme yapılmadı. İşlemci de r3 3100
Öncelikle son BIOS'a güncelle anakartını. Ondan sonra XMP'yi açıp mavi ekrana düşüp düşmeyeceğine bak.

Top Bottom