Neler Yeni

DA-C sistem monte gelen var mı? Parçaları mahvettim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Ahmet Kılcık
Merhabalar DA-C sistemi 5.5 saattir monte etmeye çalışıyorum ama edemedim. Anakartı taktım, işlemciyi m2'yi taktım, bütün bağlantıları yaptım, kule tipi soğutucum vardı zor bela taktım ( snowman t4 ) ama işlemci cpu power girişine el girmiyor. Soğutucu ile kasa arasında kaldığı için hiç bir şekilde bağlantıyı yapamıyorum. Kule tipini de sökemiyorum işlemciyi de anakartı da mahvettim zorlaya zorlaya. Ankara'da yardımcı olacak bir tane allah kulu yok mu?

Sir Cem T-oker

80+ Gold
Foto var mı ?

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
846
İsim
ahmet ali özmert
aga keşke bilmiyorsa girişmeseydin bu işlere ya sök kuletipi soğutucuyu öyle tak

JSezar

80+ Silver
soğutucuyu takmak için anakarta çok baskı yaptıysan anakartı bozmuş bile olabilirsin.hiç bilmiyorsan en kötü, bilgisayarcıya götüreceksin.

ilkersu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
İlker Önder Bayıcı
Ürünler montajlı gelmiyor muydu?

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,356
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Ahmet Kılcık
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Foto yok ya topladım kaldırdım yarın götüreceğim de mahalle bilgisayarcılarına güven olmaz vatan ve itopya'da dışarıdan montaj yapmıyormuş. Kule tipini sökerken işlemciyi kastırmayayım diye öyle bıraktım. Rezillik ya daha önceki sistemimde böyle bir sorun olmadı onu da ben montajladım yine kule tipi vardı yine am4 soketti.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,127
İsim
ahmet enes çakırcı
İlgilendiği Kategoriler
Araba,, Bilgisayar,Oyun
Discord
O'Conner#0815
Foto yok ya topladım kaldırdım yarın götüreceğim de mahalle bilgisayarcılarına güven olmaz vatan ve itopya'da dışarıdan montaj yapmıyormuş. Kule tipini sökerken işlemciyi kastırmayayım diye öyle bıraktım. Rezillik ya daha önceki sistemimde böyle bir sorun olmadı onu da ben montajladım yine kule tipi vardı yine am4 soketti.
Kanka bunun rezillikler pek alakası yok gibi

longinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
756
İsim
Emrullah YAZICI
Aynı durumu bende yaşamıştım başka bir sistemde. Ama sıvı soğutmaydı benimkisi. Güç bela zorla sıka sıka bi hal olduğum sıvı soğutmanın radyatör fanları psudan çıkan CPU power kablosunun kasa kablo deliklerinden geçişini engellediği için mecbur radyatörü komple tekrar çıkar tak yapmak zorunda kalmıştım.

Kardeşim senin durumunu anlıyorum ama o soğutucuyu dökmekten başka çaren yok. Taktığın kule tipi soğutmayı çıkarma yöntemi vs mutlaka vardır. Çok zorlama. YouTube'dan videolara vs bak. Aynı model olmasa bile benzer modellerin videolarını izleyerek çıkarabileceğini umuyorum. Eğer hiçbir şekilde olmazsa son çare CPU power kablosunu uzatan bir ek kablo alıp ATX power girişine takılan yerdeki kasa kablo deliğinden çıkartmayı dene.

Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Ahmet Kılcık
Aynı durumu bende yaşamıştım başka bir sistemde. Ama sıvı soğutmaydı benimkisi. Güç bela zorla sıka sıka bi hal olduğum sıvı soğutmanın radyatör fanları psudan çıkan CPU power kablosunun kasa kablo deliklerinden geçişini engellediği için mecbur radyatörü komple tekrar çıkar tak yapmak zorunda kalmıştım.

Kardeşim senin durumunu anlıyorum ama o soğutucuyu dökmekten başka çaren yok. Taktığın kule tipi soğutmayı çıkarma yöntemi vs mutlaka vardır. Çok zorlama. YouTube'dan videolara vs bak. Aynı model olmasa bile benzer modellerin videolarını izleyerek çıkarabileceğini umuyorum. Eğer hiçbir şekilde olmazsa son çare CPU power kablosunu uzatan bir ek kablo alıp ATX power girişine takılan yerdeki kasa kablo deliğinden çıkartmayı dene.
Bulunduğum yerde arena bilgisayarın alt şubesi var oraya götüreceğim

Top Bottom