Neler Yeni

Yardım DA Foruma Özel Sistemde PSU Boştayken PSU Fanı Duruyor mu?

KnightDavion

80+ Bronze
Merhaba arkadaşlar.

Kardeşimin bilgisayarında "DA-MD3" kasadaki Thermaltake PSU'dan var. Aynı zamanda ailemin bilgisayarı da "DA Forum Özel" olan "Corsair Carbide SPEC-DELTA RGB kasa ve 650W PSU barındıran" sistem.
MD3 kasadaki PSU geldiği günden beri fanı gürültülü çalışıyor. Bunun (Geçmişte yaklaşık 10-15 PSU kullanmış bir vatandaş olarak) donanımsal bir sorun olmadığını ama o PSU'nun fanının normal halinin de gürültülü olduğunu düşünüyorum.

PSU fanı tek başına kasadaki 6 fandan daha fazla ses çıkartıyor. Kasadaki 6 fanı da çok iyi ayarladım boştayken neredeyse ses duyulmuyor ama tek başına PSU fanı ben buradayım diye bağırıyor. Aynı masa üzerinde sağ tarafta da kendi sistemin var. İçerisinde 8 tane fan olmasına rağmen 2 bilgisayar aynı anda açıkken ve sistemler boştayken tek duyulan fan sesi kardeşimin MD3 sistemdeki PSU'nun fan sesi. Bu artık rahatsız etmeye başladı ve sırf fan sesi için PSU'yu değiştirmeyi ve "sistem boştayken fan çalıştırmayan" bir 600-650W F/P PSU'ya geçmeyi düşünüyoruz.

Ailemin "DA Forum Özel" sistemi çok yoğun kullanılmamakta ve eğer Corsair Carbide SPEC-DELTA RGB kasa ve sistem içerisinde dahili olarak gelen 650W kendi PSU'su sistem boştayken fanını durduruyorsa sistemlerdeki PSU'ları yer değiştireceğim.

Size sorum şu: "DA Forum Özel" sistemdeki PSU'nun sistem boştayken yani yük altında değilken PSU fanını kapatma özelliği var mı?

Eğer yoksa bu özellik olan 600-650W F/P PSU önerir misiniz?

1701017155221.png

1701017209208.png

İyi forumlar.

KnightDavion

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası