Neler Yeni

DA-FORUM'a Yapılan Hack Saldırısında Suçluyu Tespit Ettik!

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,182
İsim
RML
Konu içerisinde umurumuzda olmadığını söyleyen bir yetkili görmedim ben.
Ayrıca "Yetkililere karşı olan tavır" ile "Üyelerin birbirine hakarete varan sözler kullanması" aynı şey değil.
O yetkililere karşı bir kabahat işliyorsa, sen üyelere karşı ayrı bir kabahat işliyor oluyorsun.
Bence konuyu malum arkadaşın yazmaya başladığı yerden beri okuyun.

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
18 yaşında birinin bir siteyi hacklemesi nasıl bu kadar kolay olabiliyor @Abdullah Hacıgül
İnternetin çocuğu lakaplı bir abi vardı. Adam
Aaron Swartz
Adam utanmaz gibi M.I.T 'ye gidip fiziksel olarak dosyaları aktarıyor. Fiziksel diyor.
------

Yüksek bir firmaya saldırıda bulunsa ve şikayet açsa psikolojik baskıdan tuvalete bile çıkamaz bu arkadaş. Hem hackliyor hem de kaçıyor. Çok enteresan. Aklım hala yapamadıklarında derken onun internette estirdiği terör sanal iken gerçek hayatta ona psikolojik terör + fiziksel terör yapılsa dayanamayıp intihar eder.

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,182
İsim
RML
Konu içerisinde umurumuzda olmadığını söyleyen bir yetkili görmedim ben.
Ayrıca "Yetkililere karşı olan tavır" ile "Üyelerin birbirine hakarete varan sözler kullanması" aynı şey değil.
O yetkililere karşı bir kabahat işliyorsa, sen üyelere karşı ayrı bir kabahat işliyor oluyorsun.
Ayrıca söylemek ile alakası yok , bir şey yapmadığınızdan belli. Yani bu eleman ceza almıyorsa kim alacak ? Forumun kalitesini koruyun , saygı çerçevesi içinde durun derken kastettiğiniz mazlumu oynamak mı ? @Abdullah Hacıgül yeri geldiğinde haklı olarak çatır çatır rage atıyor. Biz bu "yanlış" arkadaşın suyuna gidemeyip , onun seviyesine inince kabahat bizde yani. Doğrudur hocam.

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Ayrıca söylemek ile alakası yok , bir şey yapmadığınızdan belli. Yani bu eleman ceza almıyorsa kim alacak ? Forumun kalitesini koruyun , saygı çerçevesi içinde durun derken kastettiğiniz mazlumu oynamak mı ? @Abdullah Hacıgül yeri geldiğinde haklı olarak çatır çatır rage atıyor. Biz bu "yanlış" arkadaşın suyuna gidemeyip , onun seviyesine inince kabahat bizde yani. Doğrudur hocam.
Sen yönetimdekilerin neler yaptığını görebiliyor musun? Neye göre "bir şey yapmıyorsunuz" diyebiliyorsun?
Forum içerisinde kendinizden başka herkese ceza yazılmasını o kadar çok istiyorsunuz ki, bunu sadece bu üye için söylemiyorum.

Burada kimse size "mazlumu oynayın" demiyor.
Saygısızlık yapmadan hak savunulmuyor mu?
Saygısızlık yapmadan yanlışa karşı çıkılmıyor mu?
Bir yanlış varsa, hep beraber toplanıp daha büyük saygısızlıklar mı yapmamız lazım?

Abdullah'ın rage atmasını "haklı olarak" diye belirtiyorsun.
Peki bu konudaki yorumlarına bakarak, sen kendin için "haklı olarak hakaret ettim" diyebiliyor musun?

Hala bir yanlışı savunmaya çabalıyorsun.
Ortada bir "yanlış" varsa, sen başka bir yanlış ile karşılık veremezsin.

Dark Lightning

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,561
İsim
-
İlgilendiği Kategoriler
-
Her şeye dikkat edeceksek, cümlenin sonuna nokta gelir(.)
Her şeye dikkat edeceksek, birbiri ardınca sıralanan eş görevli kelime ve kelime gruplarının arasına nokta konur.

Çınar Yaşar

80+ Gold
Yazık kafana
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yazık sitene abi çatladılar başarını görünce

ByEfe04

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,873
İsim
Efe Kıcır
Her şeye dikkat edeceksek, birbiri ardınca sıralanan eş görevli kelime ve kelime gruplarının arasına nokta konur.
Harbiden gidip yazım kurallarına felan mi baktin reis ya dalgaya vuruyorum işi burası diğer forumlar gibi değil noktayı istersen başa koy 😆

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,182
İsim
RML
Sen yönetimdekilerin neler yaptığını görebiliyor musun? Neye göre "bir şey yapmıyorsunuz" diyebiliyorsun?
Forum içerisinde kendinizden başka herkese ceza yazılmasını o kadar çok istiyorsunuz ki, bunu sadece bu üye için söylemiyorum.

Bir yanlış varsa, hep beraber toplanıp daha büyük saygısızlıklar mı yapmamız lazım?

Peki bu konudaki yorumlarına bakarak, sen kendin için "haklı olarak hakaret ettim" diyebiliyor musun?

Eğer attığım rapora geri dönüş yapabilseydin , haberim olurdu. Ayrıca kendimden başka herkesin ceza almasını istiyorum diye bir şey yok orda sadece benim için olmadığını belirtmişsin ama cidden öyle bir şey yok. Ben yanlışı gördüm ve ona cevap verdim üstüne birde raporladım. Geri dönüş sağlanmayınca ( ben ilah değilim çünkü ) herhangi bir ceza uygulanmadı anlarım. Ayrıca ben hakaretlere haklı ya da haksız demedim. Tabii ki yanlış fakat olayı en başta başlatan ve hakaret eden kişi ta kendisi. Raporladım ve baktım tık yok , bende "insan" olarak sinirlendim ve savunmaya geçtim. Madem onun seviyesine inmek suç , benden önce o seviyeyi sorgulayıp beni uyarsaydın keşke... Söylenecek şey çok fakat izin yok. İyi geceler , iyi forumlar.

Dark Lightning

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,561
İsim
-
İlgilendiği Kategoriler
-
Harbiden gidip yazım kurallarına felan mi baktin reis ya dalgaya vuruyorum işi burası diğer forumlar gibi değil noktayı istersen başa koy 😆
.yok reis notlarım iyi biliyorum zaten ironiyide anladım 😂 yani

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,182
İsim
RML

Ayrıca genelleme yapmadım zaten bu konu için konuşuyorum. Saptırma.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ayhan Yılmaz
Öyle bir dünya yok kardeşim bırak bilin istedimleri falan emin ol A'da Z'ye tüm süreçler ezberimde. Teşekkürler
Arkadaşlar, saldırıyı gerçekleştiren benim ve bunun için özür dilemeye kendimi affettirmeye çalıştım. Benim uykusuz kafa ile yaptığım salakça bir hata yüzünden başima fazlaca kötü şey gelecek. Şahsen ben olsam bunu yapmazdım en azından yaşı gereği bir kendisini dinlemek isterdim eğer siz bu büyüklüğü yapmayacaksaniz ona da bişey diyemem,daha önce mahkemeye çıkmadım ne ben ne ailem, eğer tek başıma olsaydım bu benim için sorun olmayabilirdi ama benim bir ailem var,siz boş konuşuyorsun kendini kanıtla dediniz ancak kendimi kanıtlamam kendimi ele vermemden başka bişey değil, zaten vds loglarini da aldığınizi vdsmin dondurulmuş olmasından anlıyorum yani eğer bir kanıt istiyorsanız hemen burda söyleyim ben saldırının akşamına vdsm donduruldu... Bunu başkası bilemez daha kanıt istiyorsanız size kendimi tam olarak ta kanitlayabilirim. Ben 10 saniye içinde herşeyi düzelttim sitedeki,bu 10 saniyelik şeyi yapmasam belki sabah 6da bu konudaki gelişmeleri takip etmiyor olurdum veya son 2 gündür rahat uyuyordum, dediğim gibi benim bir ailem var tek korkum onlara zarar gelmesi bu işten,maddi veya manevi ... Bende teşekkür ederim ufak bi hatadan beni yaktınız, hakkınız var mı kessinlikle var. Bişey diyemem sağlıcakla kalın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,210
Üyeler
141,952
Son üye
Roxye
Top Bottom