Neler Yeni

DA G5 ekranda bozulma, fps düşüklüğü ve garanti

uluc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Uluç Karataş
Her şey ilk başta bilgisayarı üçüncü açışımdaki masaüstümün yeşil ve bozulmuş görüntüsü ile cızlama sesi ile başladı.
Bilgisayarımda bazı programlarda Alt Tab yaparken 3 sn kadar bekliyorum ve siyah ekranın üst kısmında yeşil çizgiler oluşuktan sonra Alt Tab tamamlanıyor ve bazen ekranda ani bozulmalar oluyor. Sorunun ekran kartında olabileceğini düşündüm ve OCCT testinde VRAM'i ile kendisini sınadım hiçbir hata almadım. Başka oyunlardan sonra LoL'e geçince normalde rahat bir şekilde 200 FPS alması gereken sistem Max 47 FPS alıyor ve bu sorun bilgisayarı yeniden başlatınca çözülüyor. OCCT'den işlemcimi de sınamak istedim ama 3. dakikada 99 dereceyi görünce testi durdurdum yüksek sıcaklığın termal maun ile olduğunu düşünüyorum ama sorunun ne olduğuna tam olarak ulaşamıyorum yardım edebilirseniz sevinirim. Hangi parçada olduğu belirlendiği gibi garantiye göndereceğim. kendim tespit edip öyle göndermek istememdeki sebep itopyanın sorunlarımı anlamayıp hiçbir şey yapmadan bilgisayarı geri göndermesinden korkmam. yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

3 haftadır çözüm arıyorum hiç mi kimse yok ya fikrini belirtcek

Top Bottom