Neler Yeni

Daha fazla depolama için ssd alacağım fakat bilgiye ihtiyacım var

Mudi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Mustafa Emir Uğurlu
Şuanki kullandığım ssd 512gb ve yetmemeye başladı bende internette aynı marka-model ssd'nin 1Tb versiyonunu gördüm şimdi onu alıdığımda taktığımda neler yapmam gerekecek sonuçta içinde windows bile olmayacak, 0 dan bir ssd yani beni neler bekleyecek windows kurulumuna kadar? Bios üzerinden ekstra bir şey yapacak mıyım mesela?

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,412
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
2.olarak mi alacaksınız yoksa 512 'lik ile yer mi değiştireceksiniz?

2. Olarak kullanacaksınız tak çalıştır yapıp. Depolamadan ayarlamaniz gerekli .
Degistirecekseniz yöntem sıfır pc de olduğu gibi. Önce bios güncellemeniz . Sonra işletim sistemi yüklemeniz .
Pc açılınca driverları kurmanız gerekir .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sonrasında ssd testi yapmayı unutmayınız.
Crystal disk info

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
889
İsim
Arda doğan
Win10 kullanıyorsan ssd'yi taktıktan sonra sistemi açmalı ve windows'un arama çubuğuna disk yönetimi yazın ve açın ordan ssd'nizi seçip biçimlendirin ve sistemde yeni bir disk olarak atamak için seçtikten sonra sağ tık yaparak yeni birim diyin ve sisteminize ekleyin

Mudi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Mustafa Emir Uğurlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2.olarak mi alacaksınız yoksa 512 'lik ile yer mi değiştireceksiniz?

2. Olarak kullanacaksınız tak çalıştır yapıp. Depolamadan ayarlamaniz gerekli .
Degistirecekseniz yöntem sıfır pc de olduğu gibi. Önce bios güncellemeniz . Sonra işletim sistemi yüklemeniz .
Pc açılınca driverları kurmanız gerekir .

Sonrasında ssd testi yapmayı unutmayınız.
Crystal disk info
Direkt değiştireceğim. Bios güncellemesi için ssd'yi değiştirmeden harici bir flash diske bios güncellemesini mi atığ yapmam gerekir daha önceden bios güncellemesi yapmıştım ama bununki farklı mı olur bilemedim. Ayrıca bir tane daha sorum olucak. Eski ssd'yi istediğim zaman takıp sanki hiç bir şey yaşanmamış gibi dosyalara, belgelere, içindeki oyunlara vs erişebilir miyim?

Win10 kullanıyorsan ssd'yi taktıktan sonra sistemi açmalı ve windows'un arama çubuğuna disk yönetimi yazın ve açın ordan ssd'nizi seçip biçimlendirin ve sistemde yeni bir disk olarak atamak için seçtikten sonra sağ tık yaparak yeni birim diyin ve sisteminize ekleyin
Yok direkt değiştireceğim.

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
889
İsim
Arda doğan
Direkt değiştireceğim. Bios güncellemesi için ssd'yi değiştirmeden harici bir flash diske bios güncellemesini mi atığ yapmam gerekir daha önceden bios güncellemesi yapmıştım ama bununki farklı mı olur bilemedim. Ayrıca bir tane daha sorum olucak. Eski ssd'yi istediğim zaman takıp sanki hiç bir şey yaşanmamış gibi dosyalara, belgelere, içindeki oyunlara vs erişebilir miyim?

O halde sorun yok bios üzerinden hiçbirşey yapmana gerek yok sadece format atarken boot sekmesinden flash belleği ilk boot'a alın yeter

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,412
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ

8 gb flash varsa yeterlidir . Windows için ayarlarsin. Eskiyi taktığın zaman icindekilere erişebilirsin.

Top Bottom