Neler Yeni

"Daha önceki asgari ücret zamlarını unutun !"

TahinPekmez

80+ Silver
kasım ayında takside giren kazanır arkadaşlar. asgari ücrete yapılan zam enflasyonu getirir. değişen bir şey yok. Şubat ayında 218 TL ye aldığım ıslak mendil 799 TL olmuş bugün.

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı2.PNG

KaganKK06

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,569
İsim
Kgn
Enflasyon kokusu alıyorum bir de şu KYK burslarını 1500 yapsınlar aga artık. 850 lira ne yol parası mı?
Kötü anlamda söylemiyorum ama
Kyk kredisi alanlar ne yapacak?
Burs ödenmiyor evet ama Krediler ödenecek
6-7 yıl sonra ben büyük ihtimal ödemeye başlamam gerek ama her arttığında ödeyeceğim miktar daha fazla olacak.

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,166
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Kötü anlamda söylemiyorum ama
Kyk kredisi alanlar ne yapacak?
Burs ödenmiyor evet ama Krediler ödenecek
6-7 yıl sonra ben büyük ihtimal ödemeye başlamam gerek ama her arttığında ödeyeceğim miktar daha fazla olacak.
Kardeşim benim ihtiyacım var yetmiyor. Sana fazla geliyorsa altın veya dolar alırsın artan parayla kara bile geçersin. 850 lira burs mu olur bu ekonomide? Ailesinden yeterli destek alamayan adam nasıl hayatta kalabilir o parayla.

KaganKK06

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,569
İsim
Kgn
Kardeşim benim ihtiyacım var yetmiyor. Sana fazla geliyorsa altın veya dolar alırsın artan parayla kara bile geçersin. 850 lira burs mu olur bu ekonomide? Ailesinden yeterli destek alamayan adam nasıl hayatta kalabilir o parayla.
Herkesin ihtiyacı var.Banada 850 tabii ki yetmiyor ama yapacabileceğim bir şey yok.Geri ödemesiz 850₺ bile bir şey yani.O zaman öyle düşüneceksiniz.

Rosita

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,328
İsim
Musa
İlgilendiği Kategoriler
Elektronik
Gerçekten TL den 1 sıfır atılır mı

rucukutu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
803
İsim
Emir
Asgari ücret artsa nolur kral. Memurum 5300 maaş alıyordum 1500 lira fıstık gibi evler vardı Küçükçekmecede .Şimdi 2 katı maaş alıyoruz ama 8 binden aşağıya ev yok kiralık Küçükçekmecede 5-6 bin liralık evlere baksanıza metruk bina gibi hepsi. Ufak bir matematik hesabıyla aslında yapılan zamlardan sonra daha da kötü duruma geliyoruz. Maaşın çeyreğine ev varken şimdi yarısına bile ev yok artık

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,237
İsim
Olcay akbulut
Asıl çözüm zam yapmak, enflasyonun değil seçimlerin çözümü. İstedikleri şey de bu, bugünlere yanlışlıkla falan gelindi de düzeltmek için gayret gösteriyorlar gibi bir fikre kapılma. Ekonomistler yıllarca uyardı hükümeti bunu yapmayın diye, onlar da kendi ekonomik "teorilerini" (!) uygulamak istediler. Nedenleri vs belli ancak konuşulacak yer burası değil, sadece hükümetten medet umma.
hocam nasıl bi izlenim bıraktım bilmiyorum ancak dediğiniz şekilde düşünmüyorum, yani yok yanlışlıkla gelinmişte yok düzeltmeye çalışıyorlar falan. Bi kaç yerde gördüğüm kadarıyla enflasyonun çözümü maaşlara zam yapmak değilmiş, o na istinaden o şekilde bi yorum yaptım yani yanlışım varsa affola

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,846
İsim
Mehmet
hocam nasıl bi izlenim bıraktım bilmiyorum ancak dediğiniz şekilde düşünmüyorum, yani yok yanlışlıkla gelinmişte yok düzeltmeye çalışıyorlar falan. Bi kaç yerde gördüğüm kadarıyla enflasyonun çözümü maaşlara zam yapmak değilmiş, o na istinaden o şekilde bi yorum yaptım yani yanlışım varsa affola
Hocam ben olası bir yanlış fikre değindim, size değil fikre dair bir yere parmak istedim. Sizi de yanlış anladıysam kusura bakmayın 🙏
Ekonomistlerin dediği gibi maaşa zam enflasyonu gram düzeltmez, enflasyon paranın değer kaybetmesidir. Eğer devlet hazineden para çıkarıp asgari ücrete zam yaparsa enflasyon iyileşmez ancak alım gücü kısa süreliğine iyileşir, yine bunu yapmak için para basarsa (ki basar) paranın miktarı artacağı için (karşılığı da yok) değeri düşecektir. Yani tam tersine sadece enflasyon artmış olacak. Ekonomi bilgisi olmayan seçmene oynuyorlar, zaten bu genel seçmen kitleleri oluyor. Keşke sadece siyasileri dinleyip peşlerine takılacaklarına siyasilerin bilip bilmeden atıp tuttukları konuların uzmanlarını da dinleseler, en azından bunları vaat eden siyasetçilerin peşine takılsalar... Neyse ben yine rüyalardayım :)

En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,298
İsim
Yusuf İslam Sofuoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ve Telefon
Instagram
zcosef
Steam
Hesef
Discord
cosef#0601

nurettinsevinc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
388
İsim
Nurettin Sevinç
kasım ayında takside giren kazanır arkadaşlar. asgari ücrete yapılan zam enflasyonu getirir. değişen bir şey yok. Şubat ayında 218 TL ye aldığım ıslak mendil 799 TL olmuş bugün.
Bende aldığım için paylaşmak istedim. Sanırım classic serisi bittiği için çok pahalı. Bunlar daha uygun görünüyor.

Yanlış anlaşılmasın çok şükür malum partiyi desteklemiyorum 😀

1728 Yaprak 235TL

1248 Yaprak 260TL ( Yenidoğan olduğu için daha iyi )

Top Bottom