Neler Yeni

Dahili kartı ile yan monitörü kullanma

Reddif

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
İzzet Kutay Özdemir
Merhaba. Durum biraz karışık o yüzden madde madde yazacağım:

1-Disney+'ta dizi film izlerken ekran görüntülerinde göreceğiniz gibi tuş kaybolmaları, alt yazıların gözükmemesi (açık olmalarına rağmen), bazı yerlerin siyah olması gibi sorunlara rastladım.
2-Sağı solu kurcalarken durumun NVIDIA Oyun İçi Yer Paylaşımı'ndan kaynaklandığını fark ettim.
3-Oyun İçi Yer Paylaşımı'nı kapattığımda sorun çözüldü ama ben açık kullanmak istiyorum.
4-NVIDIA Denetim Masası'ndan Disney+'ı dahili ekran kartı ile çalıştırdım.
5-Ancak Disney+'ı yan monitörüme attığımda video oynamıyordu.
6-Yan monitörü dahili ekran kartı ile çalıştırmak için çok uğraştım ancak beceremedim. Son olarak buraya geldim.

Ya yan monitörü dahili ekran kartı ile çalıştıracağım, ya da NVIDIA Oyun İçi Yer Paylaşımı'nı Disney+'ı etkilemeyecek şekilde ayarlayacağım. İki çözüm de olur.

Bilgisayarım: https://www.hepsiburada.com/asus-tu...6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV000008SRHQ

Ekran görüntüleri:

Ekler

• Ekran görüntüsü 2023-02-26 134417.png
    Ekran görüntüsü 2023-02-26 134417.png
    27.4 KB · Hit: 41
  • Ekran görüntüsü 2023-02-26 134549.png
    Ekran görüntüsü 2023-02-26 134549.png
    18.5 KB · Hit: 39

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Merhaba. Durum biraz karışık o yüzden madde madde yazacağım:

1-Disney+'ta dizi film izlerken ekran görüntülerinde göreceğiniz gibi tuş kaybolmaları, alt yazıların gözükmemesi (açık olmalarına rağmen), bazı yerlerin siyah olması gibi sorunlara rastladım.
2-Sağı solu kurcalarken durumun NVIDIA Oyun İçi Yer Paylaşımı'ndan kaynaklandığını fark ettim.
3-Oyun İçi Yer Paylaşımı'nı kapattığımda sorun çözüldü ama ben açık kullanmak istiyorum.
4-NVIDIA Denetim Masası'ndan Disney+'ı dahili ekran kartı ile çalıştırdım.
5-Ancak Disney+'ı yan monitörüme attığımda video oynamıyordu.
6-Yan monitörü dahili ekran kartı ile çalıştırmak için çok uğraştım ancak beceremedim. Son olarak buraya geldim.

Ya yan monitörü dahili ekran kartı ile çalıştıracağım, ya da NVIDIA Oyun İçi Yer Paylaşımı'nı Disney+'ı etkilemeyecek şekilde ayarlayacağım. İki çözüm de olur.

Bilgisayarım: https://www.hepsiburada.com/asus-tu...6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV000008SRHQ

Ekran görüntüleri:
Laptopların görüntü çıkışı portları genelde doğrudan ekran kartından görüntü alır, laptop ekranı ise dahili grafiğe bağlıdır (duruma göre Nvidia kartı da kullanır) o yüzden ikinci monitörün dahili grafiğe bağlanması çok zor gözüküyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
925,282
Üyeler
144,409
Son üye
Emirtrnn
Top Bottom