Neler Yeni

Dairemdeki cat6yı baska daireye ek yapmıslar

Fuyen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Furkan Yeniay
Zorunlukuktan bağlattığım sacma sapan bi firmanın(firma adını söyleyebiliyorsam söyleyim) internitin daireme çekilen cat 6 kablosunu baska bir daireye ek yapmışlar. Ek yapılmadan önce internet hızım zaten 24mbit'ti yine sinir bozucu yavaslikta olsa da bu kadar sorun yaşamıyordum. Şuan 10mbit falan zar zor alıyorum akşamları lol oyanayacak olursam pingim 200den aşşağıya inmiyor. Müsteri hizmetlerine durumu bildiriyorum ve ne zaman halledebiliceklerini soruyorum, sanki müşteri hizmeti değil de mafyaymış gibi sert ve 'tehtidkar' bi tavırla "abicim o is oyle olmaz kabloyla alakasi yok abicim, abicim bak yarın gelicekler dedim ya anlamiyomusun" diye bağırarak konuşuyor. 2 gün bekledim gelen de olmadı. Şimdi bunları bir yere mi şikayet etmeliyim, şikayet etsem de kimse umursamaz zaten ne yapmam gerekiyor anlayamıyorum yardımcı olabilir misiniz acaba.
IMG_20241013_234404.jpg

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,124
İsim
umut şahin
Zorunlukuktan bağlattığım sacma sapan bi firmanın(firma adını söyleyebiliyorsam söyleyim) internitin daireme çekilen cat 6 kablosunu baska bir daireye ek yapmışlar. Ek yapılmadan önce internet hızım zaten 24mbit'ti yine sinir bozucu yavaslikta olsa da bu kadar sorun yaşamıyordum. Şuan 10mbit falan zar zor alıyorum akşamları lol oyanayacak olursam pingim 200den aşşağıya inmiyor. Müsteri hizmetlerine durumu bildiriyorum ve ne zaman halledebiliceklerini soruyorum, sanki müşteri hizmeti değil de mafyaymış gibi sert ve 'tehtidkar' bi tavırla "abicim o is oyle olmaz kabloyla alakasi yok abicim, abicim bak yarın gelicekler dedim ya anlamiyomusun" diye bağırarak konuşuyor. 2 gün bekledim gelen de olmadı. Şimdi bunları bir yere mi şikayet etmeliyim, şikayet etsem de kimse umursamaz zaten ne yapmam gerekiyor anlayamıyorum yardımcı olabilir misiniz acaba.Alıntıyı görüntüle
nasıl bir firma bu şaka gibi ya
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zorunlukuktan bağlattığım sacma sapan bi firmanın(firma adını söyleyebiliyorsam söyleyim) internitin daireme çekilen cat 6 kablosunu baska bir daireye ek yapmışlar. Ek yapılmadan önce internet hızım zaten 24mbit'ti yine sinir bozucu yavaslikta olsa da bu kadar sorun yaşamıyordum. Şuan 10mbit falan zar zor alıyorum akşamları lol oyanayacak olursam pingim 200den aşşağıya inmiyor. Müsteri hizmetlerine durumu bildiriyorum ve ne zaman halledebiliceklerini soruyorum, sanki müşteri hizmeti değil de mafyaymış gibi sert ve 'tehtidkar' bi tavırla "abicim o is oyle olmaz kabloyla alakasi yok abicim, abicim bak yarın gelicekler dedim ya anlamiyomusun" diye bağırarak konuşuyor. 2 gün bekledim gelen de olmadı. Şimdi bunları bir yere mi şikayet etmeliyim, şikayet etsem de kimse umursamaz zaten ne yapmam gerekiyor anlayamıyorum yardımcı olabilir misiniz acaba.Alıntıyı görüntüle
o daire ye giden kablo hangi renkler sana gelen kablolar hangi renk

Fuyen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Furkan Yeniay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İkisi de siyah

WhoCares

80+ Gold
tam öyle olmayabilir daireye 2 tel kablo çekmek yerine direkt cat kablo çekmişler yani 4 hat olur yani ek yaparak
öyle saçma şey mi hem parasini vericen hemde senin hattından kablo çekip pingi tavan yaptiracaklar ben olsam yasal yollara başvururum

Fuyen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Furkan Yeniay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yarın darlıycam bakalim. Konuşmalarini falan da ses kaydina alcam cok rahatsız edici konuşuyolar. Düzeltmezlerse yasal yollara basvurucam. Aklıma başka bir şey gelmiyor

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,124
İsim
umut şahin
öyle saçma şey mi hem parasini vericen hemde senin hattından kablo çekip pingi tavan yaptiracaklar ben olsam yasal yollara başvururum
knkm o iş öyle olmuyor işte eğer adam kendisi cat kabloyu çektiyse ek yerinden kesebilir ama firma cat kabloyu çektiyse o kablo üzerinden 4 hat verebiliyor adsl ve vdsl için her daireye 2 tel kablo gelir cat kabloda ise 8 tel kablo gelir buda 4 hat demektir

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,412
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
olaya bak adam bildiğin kaçak internet çekmiş :kekw:
Öyle bişey mümkün olmuyor modem hat bilgilerini girmeden İnternet erişimi mümkün olmaz bu yapılan yeni aboneye kablo çekmemek için çocuğun kablosundan ek almışlar devam etmişler bu da mevcut kablo üzerindeki gerilimi artırıyor parazitlenmeye , hat zayıflamasina yol açıyor yerinde olsam o kabloyu keser atarım o ek alınan daire ye söylerim benim kablomu kullanmışlar iznim olmadan derim ve o internet firmasından da uzak dur imkanın varsa iptal et böyle müşteri hizmetleri olmaz çünkü

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,124
İsim
umut şahin
Yarın darlıycam bakalim. Konuşmalarini falan da ses kaydina alcam cok rahatsız edici konuşuyolar. Düzeltmezlerse yasal yollara basvurucam. Aklıma başka bir şey gelmiyor
cat da ek yapılan kabloların rengi ne ve dairene gelen kabloların rengi ne ve cat kabloyu kendiniz para vererek mi çektirdiniz

Fuyen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Furkan Yeniay
knkm o iş öyle olmuyor işte eğer adam kendisi cat kabloyu çektiyse ek yerinden kesebilir ama firma cat kabloyu çektiyse o kablo üzerinden 4 hat verebiliyor adsl ve vdsl için her daireye 2 tel kablo gelir cat kabloda ise 8 tel kablo gelir buda 4 hat demektir
Bu arada modemi router olarak kullaniyorum sanirim wan kısmına takılı cat6. Fazla bilgim yok bu konularda.

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,124
İsim
umut şahin
Öyle bişey mümkün olmuyor modem hat bilgilerini girmeden İnternet erişimi mümkün olmaz bu yapılan yeni aboneye kablo çekmemek için çocuğun kablosundan ek almışlar devam etmişler bu da mevcut kablo üzerindeki gerilimi artırıyor parazitlenmeye , hat zayıflamasina yol açıyor yerinde olsam o kabloyu keser atarım o ek alınan daire ye söylerim benim kablomu kullanmışlar iznim olmadan derim ve o internet firmasından da uzak dur imkanın varsa iptal et böyle müşteri hizmetleri olmaz çünkü
şöyle aslında aynı hat üzerinden değil de diğer ikili kablo üzerinden yani arkadaşın hattı üzerinden almıyorlardır tahminimce eğer arkadaş kendi çektirdiyse kabloyu ücret karşılığı o zaman eki kessin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada modemi router olarak kullaniyorum sanirim wan kısmına takılı cat6. Fazla bilgim yok bu konularda.
görsel paylaşma şansın var mı acaba

Fuyen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Furkan Yeniay
Gercekten uzak durmak istiyorum ama ttnetle konustuğumda altyapı olmadığıni falan söylüyolar. Baska bi firmayla konuştuğumda onlar da altyapi olmadigini soylemisti. Emlakcı sadece bu firmanın internetinin olduğunu söyledi. Bina cok garip cidden anlam veremiyorum ya

Top Bottom