Neler Yeni

Darboğaz zararlı mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Futbolcu
Rx 6800 ve r5 5600 sistemi 2k monitör alana kadar idareten 768p bir monitörde kullanacağım. Haliyle de darboğaz olacak. Bu darboğaz benim sistemime zarar verir mi yoksa sadece anlık olarak düşük fps almama mı sebebiyet verir?

Clyde

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
536
İsim
Yiğit Özdemir
İlgilendiği Kategoriler
Telefon. Bilgisayar. Monitör. Kulaklık.
Rx 6800 ve r5 5600 sistemi 2k monitör alana kadar idareten 768p bir monitörde kullanacağım. Haliyle de darboğaz olacak. Bu darboğaz benim sistemime zarar verir mi yoksa sadece anlık olarak düşük fps almama mı sebebiyet verir?
Bir sorunu zararı olmaz düşük fps alırsın.

MamiKK

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,032
İsim
Muhammed
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartı, AnaKart, İşlemci
Ben sadece fps olarak sorun yaşayacağını biliyorum öyle düşünüyorum, yinede daha iyi bilen biri vardır takipteyim konuyu

Fizikl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
337
İsim
Efkan Ege Ergün
Sisteme zarar vermez sadece işlemci sürekli fazla kullanılacağından dolayı ömrü çok az da olsa kısalabilir ve biraz daha fazla ısınır birde oyunlarda belki ani takılma v.s olabilir ama fps limiti koyarak veya sanal çözünürlük arttırma ile yeni monitör alana kadar performanstan biraz kısıp darboğazı önleyebilirsiniz yeni monitöre geçince hepsini kaldırıp normal performanstan rahatça devam edebilirsiniz

CesarVialpando

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
719
İsim
CesarVialpando
Sanal çözünürlük artırabiliyorsun AMD ekran kartlarında. Bir süreliğine öyle kullanabilirsin. Ben de öyle yapmıştım zamanında. Ama bu şekilde de kullansan zararı olmaz merak etme.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,107
Üyeler
146,643
Son üye
darkbird96
Top Bottom