Neler Yeni

darboğazdan dolayı ekran kartım ısınırmı

Mert_f.a

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mert Furkan Ayaz
ryzen 3 2200g işlemcim var 2x8 3200mhz de ramim var rx580 de ekran kartım var mesela PUBG dir ready or not gibi oyunlarda 78 79 derecelere çıkıyor ve fanlarını hızını yükseltiyor ve ekran kartı kullanımı genellikle dalganmalı oluyor işlemcide sabit oluyor işlemci genellikle oyunda 65 dereceyi geçmiyor benim düşüncem darboğazdan dolayı ısınıyor sorun nedir ?

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,862
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
Darboğazdan ekran kartı ısınmaz. Tam tersi daha fazla soğur. Çünkü darboğaz ekran kartının düşük kullanımı yani az watt çekmesi anlamına geliyor. Dolayısıyla %100 kullanıma göre daha soğuk çalışır.

Mert_f.a

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mert Furkan Ayaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Darboğazdan ekran kartı ısınmaz. Tam tersi daha fazla soğur. Çünkü darboğaz ekran kartının düşük kullanımı yani az watt çekmesi anlamına geliyor. Dolayısıyla %100 kullanıma göre daha soğuk çalışır.
peki neden ısınır ekran kartı macun değişimide yaptım fanlarıda temiz

Mert_f.a

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mert Furkan Ayaz
Kasanın hava akışı kötüyse veya soğutması yetersiz, kalitesiz markaysa ısınır.
sapphire marka ekran kartı kasada fanların kaliteside iyi açıkcası ek fan bile aldım havayıda doğru yöne üflüyolar özellikle kontorl ettim

Mert_f.a

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mert Furkan Ayaz
85 derecenin altı normal sıcaklıktır. O şekilde oynamaya devam edebilirsin.
biraz fazla ses çıkıyor bence bu anormal bazen ready or notta gölgeyi yükseyi alınca ekran kartı ısındığı için pc kapanıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

biraz fazla ses çıkıyor bence bu anormal bazen ready or notta gölgeyi yükseyi alınca ekran kartı ısındığı için pc kapanıyor
birde boşta iken 45 50 derece google discord spotify flan açık

birde boşta iken 45 50 derece google discord spotify flan açık

Isınmadan kastın ne kaç derece mesela yazdığın değerler yüksek değil çünkü
oyun içinde 80 dereceye kadar çıkıyor gölgeyi yüksek yapınca çok ısınıncada kapanıyor

Son düzenleme:

YusufMir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
126
İsim
Yusuf Özdemir
ryzen 3 2200g işlemcim var 2x8 3200mhz de ramim var rx580 de ekran kartım var mesela PUBG dir ready or not gibi oyunlarda 78 79 derecelere çıkıyor ve fanlarını hızını yükseltiyor ve ekran kartı kullanımı genellikle dalganmalı oluyor işlemcide sabit oluyor işlemci genellikle oyunda 65 dereceyi geçmiyor benim düşüncem darboğazdan dolayı ısınıyor sorun nedir ?
Darboğaz sıcaklık ile orantılı değil. İşlemci veya ekran kartında darboğaz kaynaklı ısınmaz. Ha belki işlemcin eskidir bayağı eskidir. Ekran kartın güçlüdür belki öyle onun dışında yapmaz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
919,481
Üyeler
142,563
Son üye
Emirhan382229
Top Bottom