Neler Yeni

Dark Freezer x125 İşlemci Soğutucu Nasıldır?

EminKrsln

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Emin Karaarslan
İşlemcim r5 5600 ve ekran kartımda rx6750xt bazı oyunlarda işlemcim gerçekten çok ısınıyor 96 derecelere çıkıyor. Bunun Ryzen master uygulamasından otomatik oc açtığım için kaynaklandığını düşünüyorum lakin eğer oto oc açmassamda drop yiyorum bu yüzden sağlam hemde uygun fiyatlı bir soğutucu arayışındayım max 700tl verebilirim ama 400 tl seviyelerinde önerileriniz olursa sevinirim.
ayrıyeten bu marka nasıl markadır beni uzun süre götürür mü bu soğutucu şuan bu fiyata alınır mı bilemedim düşüncelerinzi nelerdir?

kasa: cougar mx 350 mesh

Armi3067

80+ Bronze
x128 kullanıyorum mükemmel tek farkı büyük ihtimal seninkinin boyasız olması bende ki siyah, işlemci oyunlarda 45 dereceyi geçmedi, i5-10400F

EminKrsln

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Emin Karaarslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
x128 kullanıyorum mükemmel tek farkı büyük ihtimal seninkinin boyasız olması bende ki siyah, işlemci oyunlarda 45 dereceyi geçmedi, i5-10400F
knk sen memnunsun gliba o soğtucudan ses çıkrıyor mu çok rahatsız edecek kadar

Armi3067

80+ Bronze
yok ses çıkarmıyor, zaten 6 boru iki fan olunca o kadar serin çalışıyor ki işlemci fanlar 900 rpm falan dönüyor ses çok az, hatta ben ikinci fanını soğutucudan çıkarıp kasaya taktım, kasa fanı olarak kullanıyorum, tek fanda gayet iyi soğutuyor. Sadece eskiden i7-860 işlemcime kullanıyordum oda haliyle ilk nesil ve 5GHz oc'liydi ısınıyordu işlemci ısınınca fanlarda doğal olarak hızlanıyor eğer fanlar hızlanırsa soğutucunun arkasındaki çıkı fanı biraz ses yapıyor ama buda fandan değil havayı o kadar hızlı çekiyor ki rüzgar sesi gibi hava sirkülasyonu sesi yapıyor tiz bir sesle.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fanları gayet kaliteli bu arada Dark markası ama benim Powerboost kasam var ve kasa fanlarımdan 10 kat daha iyi, soğutucu bloğuda iyi ve gayet fazla bakır ısı borusu var fiyatlarıda çok uygun.

EminKrsln

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Emin Karaarslan
yok ses çıkarmıyor, zaten 6 boru iki fan olunca o kadar serin çalışıyor ki işlemci fanlar 900 rpm falan dönüyor ses çok az, hatta ben ikinci fanını soğutucudan çıkarıp kasaya taktım, kasa fanı olarak kullanıyorum, tek fanda gayet iyi soğutuyor. Sadece eskiden i7-860 işlemcime kullanıyordum oda haliyle ilk nesil ve 5GHz oc'liydi ısınıyordu işlemci ısınınca fanlarda doğal olarak hızlanıyor eğer fanlar hızlanırsa soğutucunun arkasındaki çıkı fanı biraz ses yapıyor ama buda fandan değil havayı o kadar hızlı çekiyor ki rüzgar sesi gibi hava sirkülasyonu sesi yapıyor tiz bir sesle.

Fanları gayet kaliteli bu arada Dark markası ama benim Powerboost kasam var ve kasa fanlarımdan 10 kat daha iyi, soğutucu bloğuda iyi ve gayet fazla bakır ısı borusu var fiyatlarıda çok uygun.
anladım knk vallaha sağolsın şimdi x125 mi alsam yoksa x128 mi arasında kaldım x125 ile x128 arasında sadece görüntü farkı mı var yoksa performans olarak 250 tl daha verip x128 almak manatıklı mı

Armi3067

80+ Bronze
anladım knk vallaha sağolsın şimdi x125 mi alsam yoksa x128 mi arasında kaldım x125 ile x128 arasında sadece görüntü farkı mı var yoksa performans olarak 250 TL daha verip x128 almak manatıklı mı
Sadece görüntü farkı vardır diye düşünüyorum ama fanlarıda farklı görsellerde bide ben kocaman krom bir alüminyum blok olmasın diye x128 aldım siyah olduğu için daha iyi duruyor sistemde.

Ben 1-2 sene önce x128'i 359TL'ye almıştım.

EminKrsln

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Emin Karaarslan
Sadece görüntü farkı vardır diye düşünüyorum ama fanlarıda farklı görsellerde bide ben kocaman krom bir alüminyum blok olmasın diye x128 aldım siyah olduğu için daha iyi duruyor sistemde.
fotoğrafını atma şansın var mı hocam yoksa da canın sağolsun ama bende senin düşündüğün gibi düşünüyorum fanlar farklı duruyor belki sendeki fanlar daha iyidir

Armi3067

80+ Bronze
ama şuan çok uygun fiyatta bence x125 alın derim.

EminKrsln

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Emin Karaarslan

Ben 1-2 sene önce x128'i 359TL'ye almıştım.

şuan akakçede 605 tl olarak gösteriyor

Armi3067

80+ Bronze
fotoğrafını atma şansın var mı hocam yoksa da canın sağolsun ama bende senin düşündüğün gibi düşünüyorum fanlar farklı duruyor belki sendeki fanlar daha iyidir
olabilir.

şuan akakçede 605 TL olarak gösteriyor
evet fiyatı iki katına çıkmış neredeyse

EminKrsln

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Emin Karaarslan

Armi3067

80+ Bronze
evet ben indirimdeyken teknobiyotikten Arctic MX4 almıştım çok iyi ikili oluyor.

EminKrsln

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Emin Karaarslan
Top Bottom