Neler Yeni

Dark Freezer X93 Aldım Ama Takamıyorum

DieSTR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Alper Akdeniz
Merhaba,

Başlıkta da belirttiğim gibi Dark Freezer X93 aldım ama içinde AM4 uyumlu aparat çıkmadı, sadece Intel uyumlu çıktı. Aslında sonrasında bazı fotoğraflarına baktığımda kutunun içinden zaten tek aparat çıktığını gördüm. Soğutucunun AM4 uyumlu olduğu yazıyor. Bunu nasıl takabilirim acaba?

Saygılarımla

IMG_20231019_213235 (3072 x 4096).jpg

Son düzenleme:

ysuflix

80+ Gold
amd aparat çıkmaz anakartın üstünde gelen stok fan takmak için sökülen 2 tane siyah parça var onları takman gerekiyor sonra takıcaksın x93 ü

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,053
İsim
umut şahin
Merhaba,

Başlıkta da belirttiğim gibi Dark Freezer X93 aldım ama içinde AM4 uyumlu aparat çıkmadı, sadece Intel uyumlu çıktı. Aslında sonrasında bazı fotoğraflarına baktığımda kutunun içinden zaten tek aparat çıktığını gördüm. Soğutucunun AM4 uyumlu olduğu yazıyor. Bunu nasıl takabilirim acaba?

Saygılarımla
knkm daha iyi bir ürün alabilirdin ancak anakart üzerinde çentikli plastik var ona takacaksın

DieSTR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Alper Akdeniz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
amd aparat çıkmaz anakartın üstünde gelen stok fan takmak için sökülen 2 tane siyah parça var onları takman gerekiyor sonra takıcaksın x93 ü
Aynen, ben de sonradan idrak ettim onu. Bu sefer de soğutucuyu oturtamıyorum çünkü kilit olan demir o kadar yukarıdaki aşağı doğru eğilmiyor bile. Çok zorlarsam resmen anakartı ikiye ayıracak. Kaldım öyle. @04umut76
Mesaj otomatik birleştirildi:

knkm daha iyi bir ürün alabilirdin ancak anakart üzerinde çentikli plastik var ona takacaksın
Bir abim kendi pcsi için almış, ben kendi pcmde sıvı soğutma kullanıyorum.

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,053
İsim
umut şahin
Aynen, ben de sonradan idrak ettim onu. Bu sefer de soğutucuyu oturtamıyorum çünkü kilit olan demir o kadar yukarıdaki aşağı doğru eğilmiyor bile. Çok zorlarsam resmen anakartı ikiye ayıracak. Kaldım öyle. @04umut76
knkm ilk kez takıyorsan biraz zor bu arada o demirleri çentiklere takman gerekli tabi bir miktar kastırmak gerekli

hmm anladım ikklez takmak biraz sıkıntı

ysuflix

80+ Gold

yok yok ayrılmaz daha çok ağır soğutucular da o sistemle takılıyo çok taktım öyle aşırı ama aşırı bi kuvvet geliyo bastıcıdan 2 taraftan

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,053
İsim
umut şahin

DieSTR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Alper Akdeniz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yok yok ayrılmaz daha çok ağır soğutucular da o sistemle takılıyo çok taktım öyle aşırı ama aşırı bi kuvvet geliyo bastıcıdan 2 taraftan

Resim ekledim, bakabilir misin? Yanlara doğru çekilmiyor birde.

bir tarafı taktın ve diğer tarafa takılmayan kısımdaki demiri bastırarak akacaksın

ve istersen anakartı kasadan çıkar öyle de takabilirsin

Resim ekledim, bakabilir misin?

Anakartı çıkardım zaten ama yanlara falan da çekilmiyor, kırarsam bana pahalıya patlayacak.

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,053
İsim
umut şahin
Resim ekledim, bakabilir misin? Yanlara doğru çekilmiyor birde.

Resim ekledim, bakabilir misin?

Anakartı çıkardım zaten ama yanlara falan da çekilmiyor, kırarsam bana pahalıya patlayacak.
knkm anakart'ı sünger gibi bir şeyin üzerine koy sonra bir tarafı taktın ya sonrasın da diğer tarafı da takarken demiri hafiften bastırarak takmalısın

Top Bottom