Neler Yeni

Dark Freezer X96 Montajı zor mu?

5600 için X96 soğutucusu alacağım. Bunun montajı şu fotoğrafını attığım kısımlara mı yapılıyor? Yoksa ayrıyetten kutu içerisinde çıkan aparatın üzerine mi?
images (3).jpeg
images (1).jpeg

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,867
İsim
Emir Yusuf
Kutu içerisinde gönderilen intel kit diye biliyorum. O anakartın üzerindeki yere takılacak diye biliyorum. İnternette biraz arattım ancak sistem kurulumu yapan pek olmamış bu soğutucu ile.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Kutu içerisinde gönderilen intel kit diye biliyorum. O anakartın üzerindeki yere takılacak diye biliyorum. İnternette biraz arattım ancak sistem kurulumu yapan pek olmamış bu soğutucu ile.
Aynen bende baktım bulamadım bunun montajını. Yani eğer kutu içerisindeki aparat intel ise, AMD montajıda tarif ettiğim şekilde olmalı diye düşünüyorum. Başka önerisi olan var mı bu konuda?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,867
İsim
Emir Yusuf
Aynen bende baktım bulamadım bunun montajını. Yani eğer kutu içerisindeki aparat intel ise, AMD montajıda tarif ettiğim şekilde olmalı diye düşünüyorum. Başka önerisi olan var mı bu konuda?
Hayır, anakart üzerindeki o tırnaklı şeye takılıyor diye biliyorum. Ben sıvı soğutma aldım onu da oraya taktım hatta.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,752
İsim
Hacı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Takması çok basit. Direkt anakarttaki mandallara takılıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani 2. Fotodaki kısma.
Bu X96'nın Anakarta ağırlık yapması falan olur mu, zarar verir mi acaba Anakarta hocam sarkmadan dolayı?

Ayrıca şu Freezer x124 diye bir model daha var, bu modelde sanırım öyle dediğimiz gibi takılmıyor. Bu x124'ün montajını yaparken kutu içerisinde çıkan aparaltarla montaj sağlanıyor izlediğime göre.

Ama X96 için Sıvı soğutmaları takarken ki aparatlara takılabiliyor yani öyle mi hocam?

Ayrıca Stock Ayarlardaki 5600'ü bu X96 Battlefield 1 MP'de falan kaç derecelerde tutar. Kasa önü Mesh, ve tüm fan slotları dolu.

images (4).jpeg

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,115
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
Amd aparatına takmam lazım

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,752
İsim
Hacı
Bu X96'nın Anakarta ağırlık yapması falan olur mu, zarar verir mi acaba Anakarta hocam sarkmadan dolayı?

Ayrıca şu Freezer x124 diye bir model daha var, bu modelde sanırım öyle dediğimiz gibi takılmıyor. Bu x124'ün montajını yaparken kutu içerisinde çıkan aparaltarla montaj sağlanıyor izlediğime göre.

Ama X96 için Sıvı soğutmaları takarken ki aparatlara takılabiliyor yani öyle mi hocam?

Ayrıca Stock Ayarlardaki 5600'ü bu X96 Battlefield 1 MP'de falan kaç derecelerde tutar. Kasa önü Mesh, ve tüm fan slotları dolu.

Alıntıyı görüntüle
Bütçeniz nedir ona göre bir şey önereyim.
T6 ultra ile bu şekilde montaj yaptım,
X96 ufacık ve hafif T6 ya göre sarkma eğme yapmaz.

SerhatCC

80+ Bronze
Dostum amd için o siyah aparatla takman lazım. Ama bunlar cok sıkı oluyor o yüzden o tırnaklara geçirmen zor sana tavsiyem anakarta bağlı olan siyah amd plastiklerinin vidasını biraz gevşet, soğutucu fanının tırnaklarını aparata tak(böyle daha kolay oluyor) sonra anakart üzerindeki o vidaları sık

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,774
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Montajı çok kolay. Anakartla gelen brakete direk takacaksın o kadar.

Bütçeniz nedir ona göre bir şey önereyim.
T6 ultra ile bu şekilde montaj yaptım,
X96 ufacık ve hafif T6 ya göre sarkma eğme yapmaz.
Bütçem 300, ya bende normalde Ml240L varda alalı 3 yılı geçti ve fazlada güvenemiyorum artık ona. Bu tarz bir şey alayımda piyasada artmamışken hazır kenarda dursun diye.
Mx4 macun var kenarda. X96 fena durmuyor sanki ama. Kasamdaki Cpu boşluğu 152mm. O biraz daha fazla olsaydı iyi olurdu ama yapacak bir şey yok.

Fiyatı daha uygun olsa Id Cooling 214xt alacaktım ama, o da 600 lira olmuş. O tam 150mm, alsam mis gibi olur ama fiyatı fazla maalesef.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,752
İsim
Hacı
Bütçem 300, ya bende normalde Ml240L varda alalı 3 yılı geçti ve fazlada güvenemiyorum artık ona. Bu tarz bir şey alayımda piyasada artmamışken hazır kenarda dursun diye.
Mx4 macun var kenarda. X96 fena durmuyor sanki ama. Kasamdaki Cpu boşluğu 152mm. O biraz daha fazla olsaydı iyi olurdu ama yapacak bir şey yok.

Fiyatı daha uygun olsa Id Cooling 214xt alacaktım ama, o da 600 lira olmuş. O tam 150mm, alsam mis gibi olur ama fiyatı fazla maalesef.
X96 al geç o zaman MAX 70-75 derece görür.

SerhatCC

80+ Bronze

dostum ben x94bl kullanıyorum. açıkcası epey memnunum fan sesi yok denecek kadar az .Ryzen 5 5500 ile kullanıyorum ve oyunlarda falan max 54 55 derece oluyor ki macunum o kadar iyi değil.sadece montajında ramlerin üstüne cıkıyor bir fanı, o fanı da 4 5 mm yukarı ittim itilebiliyor esnek bir baglantısı var sıkıntısız sene oldu kullanıyorum

Top Bottom