Neler Yeni

Yardım DarkFlash Radiant 240 Sıvı Soğutma 1392 TL'ye alınır mı?

Ysuflix

80+ Gold
Merhaba bu ürün kupon+naysla beraber bana 1392 TL'ye geliyor. Alınır mı bu fiyata? Daha iyisi yok çünkü bu fiyatlarda.

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,033
İsim
Hacı
Ben almazdım. Kaliteli bir kule tipi daha mantıklı olacaktır.

Ysuflix

80+ Gold
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yarım saatte 2 hit 1 cevap ne arkadaşlar şakamı bu? ben 2 forumda aynanda aktif olup bilgim olan her konuya yardım etmeye çalışıyoken neden ben konu açtığımda dönüş alamıyorum?
Ben almazdım. Kaliteli bir kule tipi daha mantıklı olacaktır.
sağol hocam ama soğutma performansı daha iyi olmazmı

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,033
İsim
Hacı
yarım saatte 2 hit 1 cevap ne arkadaşlar şakamı bu? ben 2 forumda aynanda aktif olup bilgim olan her konuya yardım etmeye çalışıyoken neden ben konu açtığımda dönüş alamıyorum?

sağol hocam ama soğutma performansı daha iyi olmazmı
Olmaz.
Kule tipi daha iyi olur performans olarak da. Max bütçeniz nedir?

Ysuflix

80+ Gold

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,472
İsim
Mehmet Çelik
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
Ses takıntın varsa önermiyorum soğutması orta seviye sıvı soğutmalarla aynı fakat fan sesi tam yükte çok fazla.

Ysuflix

80+ Gold
Ses takıntın varsa önermiyorum soğutması orta seviye sıvı soğutmalarla aynı fakat fan sesi tam yükte çok fazla.
stok fan sesinden kurtulmak için istiyorum aslında bi noktada o zaman tercih etmemem daha iyi olur. peki pwm üzerinden ayarlasam fan hızını? msi centerda ayarlama var silent'a alırım öyle çözülmez mi?

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
stok fan sesinden kurtulmak için istiyorum aslında bi noktada o zaman tercih etmemem daha iyi olur. peki pwm üzerinden ayarlasam fan hızını? msi centerda ayarlama var silent'a alırım öyle çözülmez mi?
Yani zaten normal olarak bıraktığında çok sesli değil işlemciyi yüke soktuğunda ses artmaya başlıyor stok ayarlarda. %60 %65 yükten sonra ses başlıyor diyebilirim. Bende 360mm olanı var biraz daha iyi olduğunu varsayarsak. 240mm %50 işlemci yükünce ses yapmaya başlar. Bunu bilerek alabilirsin.

Ysuflix

80+ Gold
Yani zaten normal olarak bıraktığında çok sesli değil işlemciyi yüke soktuğunda ses artmaya başlıyor stok ayarlarda. %60 %65 yükten sonra ses başlıyor diyebilirim. Bende 360mm olanı var biraz daha iyi olduğunu varsayarsak. 240mm %50 işlemci yükünce ses yapmaya başlar. Bunu bilerek alabilirsin.
sağol abi peki malzeme kalitesi nasıl? radyatör kalitesi, pompa kalitesi, hortum kalitesi falan? iyi midir 3-4 yıl götürür mü

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
sağol abi peki malzeme kalitesi nasıl? radyatör kalitesi, pompa kalitesi, hortum kalitesi falan? iyi midir 3-4 yıl götürür mü
Kalite olarak aşağı kalır yanı yok. Fanlar hariç. Radyatör ve hortumlar iyi. Fanlarda ses olduğu için kaliteli diyemiyorum. Çünkü iyi bir rulman çok ses yapmaz.

burakatan

80+
Ben de sıvı soğutma ile hava soğutma arasında kalmıştım. Sıvı soğutma daha estetik dursa da dayanıklılık ve ömür olarak hava soğutmanın çok gerisinde. Ayrıca aralarındaki sıcaklık farkı da çok değil. Bu yüzden kaliteli bir sıvı soğutma olmadıkça hava soğutma tercih etmek daha mantıklı.
Yakın zamanda ben de soğutucu almayı düşünüyorum. İnternette ID-Cooling SE-234-XT modelinin Casper imzalı olanını gördüm ama içinde sadece İntel işlemciler için ayaklar varmış. Bende AMD işlemci olduğundan o parçayı ayriyeten bulmam lazım. ARGB takıntım olduğundan SE-234-XT modeli çok hoşuma gitti. Eğer bulabilirsem bundan almayı düşünüyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
996,956
Üyeler
157,856
Son üye
Kubilay Soylu
Top Bottom