Neler Yeni

ddr2 ram konusunda yardım

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yunus kerem durmaz
benim kasamın öğrendim ki 1 tane ram i yanmış bende ram bakiyim dedim ama ddr2 ler kolay bulunmuyor yani var da benim kasamdaki eski ramler in kodu nun sonunda 4g yazıyor ama benim bulduğum ramler in üzerinde 2g yazıyor.
yani bunları takarsam ne olur?
çakışma gibi bir şey olur mu?
alırsam ve uymaz ise kolayca iade edebilir miyim?

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,844
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
Büyük ihtimalle ramlerin kit halindeydi, yani 2 GB+2GB şeklinde.
Bu yüzden iki ramın sonunda da 4G yazar, bu iki ramın da 4 GB'lık bir kit olduğu bilgisini verir.
2G yazan ise tek başına üretilen bir ram. Eğer 2G'den önce yazanlar elindekiyle aynıysa büyük ihtimalle herhangi bir sorun çıkmaz.
İçlerindeki çip farkı yüzünden tamamen aynı model olup çakışma yaşayan ramler de var.
Ancak bu çok küçük bir risk. Ben zamanında farklı marka, farklı MHz ramler kullandım ve herhangi bir sorun yaşamadım.
Anakartım 4 slotluydu, ramlerimin iki tanesi Kingston 800 MHz, diğer ikisi Hi-Level 667 Mhz'di.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yunus kerem durmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Büyük ihtimalle ramlerin kit halindeydi, yani 2 GB+2GB şeklinde.
Bu yüzden iki ramın sonunda da 4G yazar, bu iki ramın da 4 GB'lık bir kit olduğu bilgisini verir.
2G yazan ise tek başına üretilen bir ram. Eğer 2G'den önce yazanlar elindekiyle aynıysa büyük ihtimalle herhangi bir sorun çıkmaz.
İçlerindeki çip farkı yüzünden tamamen aynı model olup çakışma yaşayan ramler de var.
Ancak bu çok küçük bir risk. Ben zamanında farklı marka, farklı MHz ramler kullandım ve herhangi bir sorun yaşamadım.
Anakartım 4 slotluydu, ramlerimin iki tanesi Kingston 800 MHz, diğer ikisi Hi-Level 667 Mhz'di.
çok teşekkürler

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,562
Üyeler
154,253
Son üye
Cagdas1905
Top Bottom