Neler Yeni

Çözüldü✓ DDR5 sisteme DDR3 Ram olur mu? :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Serhat Kezer
Dostlar selamün aleyküm :D <3
Başlıktan da anlayacağınız üzere böyle bi çılgınlık yapasım var :D
Aklımda 3 adet çılgınca sorular var!!

Durumu şöyle özetleyeyim

Bu ay sonu yeni bir sistem topluyorum;
R7 7700X
4070 SUPER
MSI PRO B650S WIFI
2X16 RAM
2TB SSD
VS...
VS..

Asıl sorulara gelelim;
1-)
Boşta 2 adet RAM slotum kalacak, ilerleyen dönemlerde tabii ki doldurucam bu slotları ama şuan kullandığım DDR3 sistemdeki ramleri taksam performansa faydası olur mu? Yoksa hiç takmamalı mıyım?
2-) Şuan kullandığım kasadaki fanları ilave olarak yeni kasanın tabanına tak(tır)sam nasıl olur?
3-) Şuan kullandığım kasada 1,5 TB hafıza var (512 GB SSD + 1 TB HDD) ama hani eski sistem bu yeni SSD'ler gibi değil ki :D Bu gün baktım baktım göremedim en son kasanın kablolama tarafı için ayrılan bölümü açıp baktığımda orada konumlandığını fark ettim. Bu SSD ve HDD'yi yeni toplayacağım sisteme entegre edebilir miyim? Bahsettiğim anakartta bunlara uygun soketler var mıdır? SSD ve HDD'nin görüntüsünü aşağı ekliyorum.

Ekler

• WhatsApp Görsel 2024-06-17 saat 22.35.32_79065dd1.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-06-17 saat 22.35.32_79065dd1.jpg
    106.8 KB · Hit: 7,218

damn2u

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
384
İsim
Sercan SAYİT
Konuyla Alakasız Mesaj / Spam
Z kuşağı zeka küpü diyenleri alın getirin bu konuyu gösterin.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,982
İsim
uwu
Ddr1/2/3 ramleri aynı anakarta takan adamın videosu)

O arada bi plastık var orayı kesersen hepsi takılır ama işlevi olmayan john abimiz gibi olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Serhat Kezer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Uygunsuz Dil
Sence olur mu ? Dişler var ya hani kanka
Kanka ne biliyor olsam konu açmam dimi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ddr1/2/3 ramleri aynı anakarta takan adamın videosu)

O arada bi plastık var orayı kesersen hepsi takılır ama işlevi olmayan john abimiz gibi olur
Kendini süper zeka sanan andavalların cevaplarını okuduktan sonra senin verdiğin cevabın alnını öpesim geldi eyvallah brom <3

Uymaz tabii ki slot tipleri farklı yuvaya oturmaz bile.
Teşekkürler hocam

Sen de o kavonoz dibi gözlükleri bi gözlükçüye götürüp göster istersen, belki de at gözlüğüdür onlar!! Öğrenmek için yazıyoruz, zevk için cevap verip şu mübarek günde adamın canını sıkıyorsunuz. Andavallar.

Zexius

80+ Bronze
Uygunsuz davranış
Bir konuyla z kuşağının G2rizek@lı olduğunu düşünmek ne alaka kardeşim senin kuşağın çokmu akıllı? 14 yaşındayken evlendirilen çocuklar felan z kuşağına kurban ol sen allahın faşist yaratığı senin beynini kuşa taksak kuş ters uçar engelliyimde forumumu senin gibi karaktersiz insanlardan temizliyeyim

ayrıca senin kuşağında ki adam bir karıya misal tacizde bulundu ona onun bunun çocuğu diyorsak sanadamı dememiz lazım senin ben akıl yapını neyse

Gözlüklere bak allah sana o beyni kullan diye vermiş bi tarafından konuş diye vermemiş allahın angutu seni

Arkadaş istisna.
sen çok mu akıllısın birader? belki bilmiyor adam gibi cevaplıyamıyorsan yorum yapma kendi kuşağında ki adamı gömen adamın ya adli dengesi yoktur yada Beyin yoksunudur senide engelliyorum allahım forum nereye gidiyor

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

Durumu şöyle özetleyeyim

R7 7700X
4070 SUPER
MSI PRO B650S WIFI
2X16 RAM
2TB SSD
VS...
VS..

Asıl sorulara gelelim;
1-)
Boşta 2 adet RAM slotum kalacak, ilerleyen dönemlerde tabii ki doldurucam bu slotları ama şuan kullandığım DDR3 sistemdeki ramleri taksam performansa faydası olur mu? Yoksa hiç takmamalı mıyım?
2-) Şuan kullandığım kasadaki fanları ilave olarak yeni kasanın tabanına tak(tır)sam nasıl olur?
3-) Şuan kullandığım kasada 1,5 TB hafıza var (512 GB SSD + 1 TB HDD) ama hani eski sistem bu yeni SSD'ler gibi değil ki :D Bu gün baktım baktım göremedim en son kasanın kablolama tarafı için ayrılan bölümü açıp baktığımda orada konumlandığını fark ettim. Bu SSD ve HDD'yi yeni toplayacağım sisteme entegre edebilir miyim? Bahsettiğim anakartta bunlara uygun soketler var mıdır? SSD ve HDD'nin görüntüsünü aşağı ekliyorum.
elma ağacı armut vermiyorsa ddr5 girişine ddr3 ram takamazsınız.
girişleri farklı

DogancanYr

80+ Bronze
Bir konuyla z kuşağının G2rizek@lı olduğunu düşünmek ne alaka kardeşim senin kuşağın çokmu akıllı? 14 yaşındayken evlendirilen çocuklar felan z kuşağına kurban ol sen allahın faşist yaratığı senin beynini kuşa taksak kuş ters uçar engelliyimde forumumu senin gibi karaktersiz insanlardan temizliyeyim

ayrıca senin kuşağında ki adam bir karıya misal tacizde bulundu ona onun bunun çocuğu diyorsak sanadamı dememiz lazım senin ben akıl yapını neyse

Gözlüklere bak allah sana o beyni kullan diye vermiş bi tarafından konuş diye vermemiş allahın angutu seni

sen çok mu akıllısın birader? belki bilmiyor adam gibi cevaplıyamıyorsan yorum yapma kendi kuşağında ki adamı gömen adamın ya adli dengesi yoktur yada Beyin yoksunudur senide engelliyorum allahım forum nereye gidiyor

Benim yazdığım kişi kötülüyor dikkat edersen.
Ya çok kendini bilmezsin ya da bu forumdan ban yemişsin bize nefret kusuyorsun.

Son düzenleme:

xNoCRY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Tolga Bahçeci
Babaennenin dişleri sana olmaz brom.

'Roxy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Enes
1. Farklı DDR soketlerine farklı DDR ram takamazsın, her DDR sürümünde yuvaya giren çentiğin yeri değişiyor dolayısıyla oturmaz, kullanamazsın.
2. Alacağın kasanın altında eski kasadan çıkan fanların desteği varsa (bkz. 12cm veya 14cm desteği olur yeni kasaların veya alt kısıma fan takılmıyor da olabilir alacağın kasaya bağlı) kullanabilirsin.
3. Takmak istediğin HDD vs SSD sata yuvalarını kullanır anakartta, şahsen yeni anakartlarda da sata girişi olmayan anakart görmedim, kullanabilirsin
Not: Madde 2de, alacağın kasanın fan desteğine bakmak için kendi sitesini kullanabilirsin; burda konu açabilir, beni etiketleyebilirsin veya doğrudan bana sorabilirsin.
Yeni sistemin şimdiden hayırlı olsun.

Vay be navigasyon açamayan primatların yaptığı yorumlara bak hele demek ki her kuşak bir öncekine göre düşük oluyor anangille babangile sorsan bile cevap verirler değil mi

Durumu şöyle özetleyeyim

R7 7700X
4070 SUPER
MSI PRO B650S WIFI
2X16 RAM
2TB SSD
VS...
VS..

Asıl sorulara gelelim;
1-)
şu an kullandığın fanları taktırabilirsin hava akışına etkisi olur hdd ve ssdyi de yeni sistemde kullanabilirsin onlar her zaman kullanılabilir

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,321
Üyeler
146,692
Son üye
mirjoy
Top Bottom