Neler Yeni

DeepCool LS520SE Fanları ses yapıyor

haykooos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
mehmet kerper
Merhaba. Bahsi geçen sıvı soğutmayı alalı 9 ay civarı oldu. Şu ana kadar bir sıkıntı yoktu ancak bugün ilk defa God of War oynamak için oyuna girdiğimde, işlemciye yük bindiği gibi fana bir şey takılır gibi bir sesle karşılaştım. Daha sonra videodaki gibi Prime testiyle tam yükte aldığım sesi kaydettim. Görüldüğü üzere fanlara bir şey takılmıyor. Radyatörü ve fanları kasadan ayırıp elimden geldiğince temizledim. Radyatöre ters yönde olacak şekilde saç kurutma makinesıyla hava üfleyip birikmiş tozları aldım. Tekrar monte ettim ancak sonuç aynı. Ayrıca hava akışını engelleyecek şekilde kasanın üzerine bir şeyler koyduğumda ses seviyesi de artıyor. Sorunun kaynağı ne olabilir acaba, nasıl bir yol izleyebilirim?

Not: İlginç bir şekilde kasayı yatırınca ses kesiliyor. Tekrar kaldırdığım an ses gelmeye başlıyor. Fanların yatay ve dikey pozisyonlarının bu durum için ne farkı var anlayamıyorum.

Bünyamina

80+ Platinum
Merhaba. Bahsi geçen sıvı soğutmayı alalı 9 ay civarı oldu. Şu ana kadar bir sıkıntı yoktu ancak bugün ilk defa God of War oynamak için oyuna girdiğimde, işlemciye yük bindiği gibi fana bir şey takılır gibi bir sesle karşılaştım. Daha sonra videodaki gibi Prime testiyle tam yükte aldığım sesi kaydettim. Görüldüğü üzere fanlara bir şey takılmıyor. Radyatörü ve fanları kasadan ayırıp elimden geldiğince temizledim. Radyatöre ters yönde olacak şekilde saç kurutma makinesıyla hava üfleyip birikmiş tozları aldım. Tekrar monte ettim ancak sonuç aynı. Ayrıca hava akışını engelleyecek şekilde kasanın üzerine bir şeyler koyduğumda ses seviyesi de artıyor. Sorunun kaynağı ne olabilir acaba, nasıl bir yol izleyebilirim?

Not: İlginç bir şekilde kasayı yatırınca ses kesiliyor. Tekrar kaldırdığım an ses gelmeye başlıyor. Fanların yatay ve dikey pozisyonlarının bu durum için ne farkı var anlayamıyorum.
Fanı tutunca ses kesiliyor. Acaba fanın içi açılıyor mu. Eğer öyleyse yağlamayı deneyebilirsin. O ses fanın kendisinden de olabilir. Yalpalandığından ses çıkarıyor gibi.

haykooos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
mehmet kerper
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fanı tutunca ses kesiliyor. Acaba fanın içi açılıyor mu. Eğer öyleyse yağlamayı deneyebilirsin. O ses fanın kendisinden de olabilir yalpalandığından ses çıkarıyor olabilir.
Deneyeceğim hocam ama kasayı yere yatırdığım an ses kesildi. Yağ ya da fan sorunu olsa yine de ses devam etmez miydi?

Bünyamina

80+ Platinum
Deneyeceğim hocam ama kasayı yere yatırdığım an ses kesildi. Yağ ya da fan sorunu olsa yine de ses devam etmez miydi?
Ağırlık merkezini değiştiriyorsun. Kesinlikle fandan kaynaklı. Fanı tutunca susuyor daha ne söylesin sana fan. :D

haykooos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
mehmet kerper
Ağırlık merkezini değiştiriyorsun. Kesinlikle fandan kaynaklı. Fanı tutunca susuyor daha ne söylesin sana fan. :D
Deepcool fanları açılmaya çok müsait değilmiş anladığım kadarıyla. Elimde kaldı maalesef. Firmayla iletişime geçmek dışında yapılacak bir şey kalmadı

Bünyamina

80+ Platinum
Deepcool fanları açılmaya çok müsait değilmiş anladığım kadarıyla. Elimde kaldı maalesef. Firmayla iletişime geçmek dışında yapılacak bir şey kalmadı
Çok geçmiş olsun ya bu sesten böyle bir sonuç ortaya çıkmamalıydı.
Bende psu fanı ses yapıyor diye psu almıştım sağlam para vermiştim.
Canın sağolsun bu olayken kendine bir şeyler kattıysan ne mutlu sana.

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,967
İsim
Hacı
Garantiye yollayın.

haykooos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
mehmet kerper
Bu forumda aynı problemi yaşayıp Tr yetkili firmadan dönüş alamayan bir arkadaşı görmüştüm yakın zamanda. Bende bu sebepten direkt olarak deepcoola yazdım. Kendileri maille çok hızlı dönüş yaptılar. Gerekli bilgileri kendileriyle paylaştım. Fanları yollayacaklar ancak çinden gelecekmiş. 15-25 gün sürebilir dendi. Ayrıca ufak bir gümrük vergisi çıkabilirmiş. Son durum bu

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,219
Üyeler
157,045
Son üye
habes
Top Bottom