Neler Yeni

DELL G15 NASIL? kullanan var mı?

temet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
musatafa

yagizd2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Yağız DERELİ
-Ben bu cihazı kullanıyorum. Evet, ısınma sorunu var ama sorunun sebebi soğutma sistemi değil. Hatta soğutma sistemi vapor chamber ile destekli, laptop için bayağı başarılı bir sistem.
-13650hx işlemci 55w TDP değerine sahip bir işlemci olmasına rağmen takip ettiğimde oyunlarda hep 80w civarında güç çektiğini gözlemledim. Ayrıca işlemci sıcaklığı için sıcaklık limiti 100C derece olarak ayarlanmış. Fanların hızı da, pc gerçekten ısınana kadar randımanlı çalışmıyor ve fan kontrolü hala yazılım ile sağlanamıyor (Alienware uygulamasının bu cihazda neredeyse hiç işlevi yok). Tüm bu etkenler sebebi ile sıcak çalışan bir cihaz olduğu doğrudur.
- Cihazın kendi 2,8kg, adaptörü 330w ama 1,3kg maşallahı var. Özetle ağır bir cihaz. Yarı mobil veya oturaklı hissiyatı seven kişilerin tercih etmesi daha iyi gibi.
- Kendi yaptığım düzenlemeler ile gayet güzel hale getirdim. Throttlestop uygulaması ile Long power pl1: 55w, Short power pl2: 157w olacak şekilde ayarladım. Buna ek olarak fan kontrolünü üçüncü parti yazılım ile sağladım. Fanları fullediğimde ekran kartı 60 dereceyi, işlemci ise 75 dereceyi hiçbir oyunda geçmedi. Çok kafa ütülemesin diye orta fan ayarında oynuyorum. O zaman da ekran kartı 69, işlemci 87 dereceyi geçmiyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,028
Üyeler
146,614
Son üye
dangerninj
Top Bottom