Neler Yeni

Dell g16 7630 CPU dar boğaz sorunu

shelby53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Serdar emir
4070 i9 işlemcili laptop aldım battfield 1 oynarken laptopta aşırı kasma oluşuyor yarım saat sıkıntısız oynarken birden FPS düşüşleri oluyor bunun nedenini anlayamadım çözümü varmidir oyunda mi sorun var çözemedim 2.5 k da 150 FPS aliyorum normalde bir anda düşüyor FPS oyunda

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Tunahan Yılmaz
Dostum bende aynı ürünü sahibim ve aynı problemleri yaşamaktayım vatandan satın aldım ve iade edemiyorum ormalde 140 watt maksimum değeri olmasına rağmen ekran kartının ekran kartı 10 dk sonra 30 watt değerine sabitliyor ve ciddi anlamda fps düşüşüne sebebiyet veriyor ve dell teknik servisi aradığımda laptopa bağlanıp donanım testi yapıyorlar ve problem görmedikleri için yerinde destek hizmeti ve servisten yararlanamıyorum ve yazılımsal diyip konuyu kapatıyorlar sende şuanki durumu ne nasıl bir aksiyon aldınız

Ybeyaz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Yusuf Beyaz
4070 i9 işlemcili laptop aldım battfield 1 oynarken laptopta aşırı kasma oluşuyor yarım saat sıkıntısız oynarken birden FPS düşüşleri oluyor bunun nedenini anlayamadım çözümü varmidir oyunda mi sorun var çözemedim 2.5 k da 150 FPS aliyorum normalde bir anda düşüyor FPS oyunda
Sıcaklık?

HSGR

80+
Merhaba paylaşımı yapalı uzun zaman olmuş ama belki görürsünüz ya da aynı problemi yaşayan başka birileri okursa diye paylaşıyorum.

Bu cihazda hareket sensörü var. Eğer oyun oynuyorsanız ya da yüksek performans gerektirecek bir işlem yapıyorsanız cihaz hafif hareket etse dahi otomatik olarak dizüstü moduna geçiyor ve cihaz hava alamaz işlemci sıcaklığı artar diye GPU voltajını düşürüyor.

Bahsettiğim sensörü devre dışı bırakarak problemi kökünden çözdüm. Denetim masası, ardından aygıt yöneticisine girin. Sistem aygıtları sekmesini açın ve 'İntel (r) Integrated sensör Solotion' ı bulup cihazı devre dışı bırak'a tıklayın.

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-07-05 000931.png
    Ekran görüntüsü 2024-07-05 000931.png
    200.7 KB · Hit: 28
Top Bottom