Neler Yeni

Yardım dell g16 pilde şarjım hızlı bitiyor

jhalsus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Veysel Koray Köktaş
Merhabalar, yaklaşık 4-5 aydır dell g16 7630 i7-13650hx rtx 4060 modelini kullanmaktayım. İlk aldığım zamanlarda da olan bu sıkıntıyı nasıl çözeceğimi bilmiyorum bu yüzden konu açıyorum. İlk zamanlarda masaüstünde hiçbir şey yapmadan pilde 2 saat gidiyordu ama youtubedan, netflixden vs. video, dizi. film izlediğim zamanlar 8 saate kadar izleyebiliyordum.(neden masaüstünde hiçbir şey yapmadan pilimin daha hızlı bittiğini anlamıyordum o zaman da). Ondan sonrasında dell g15 ve g16ların kronik bir sorun olan gpu 30w sorununu yaşadım ve uzun uğraşlar sonucu bir nevi 30w problemini çözmüş bulunmaktayım fakat çözerken format fln attım baya bir şey yaptım ondan mı bilmiyorum(aslında baya mantıksız geliyor formattan kaynaklanacağını sanmıyorum) şarjım pildeyken ne yaparsam yapayım(awcc üzerinden battery saver ve dell power managerden pil uzatıcıyı açsam bile) 2 saatin üstünde bir kullanım sağlamıyor, üstelik windows üzerinden pil tasarrufuna aldığımda normalinden çok daha hızlı bitiyor (1 buçuk saate kadar düşüyor.) bunun da neden olduğunu anlamıyorum ilk aldığımda da böyleydi. Bu yaşadığım sorunun çözümü var mıdır, garantiye mi göndermeliyim? Cevaplarınızı bekliyorum.

Ekler

• awcc.png
    awcc.png
    462.8 KB · Hit: 20
  • dellpowermanager.png
    dellpowermanager.png
    111.1 KB · Hit: 14
  • pil tasarrufu açık.png
    pil tasarrufu açık.png
    4.9 KB · Hit: 18
  • pil tasarrufu kapalı.png
    pil tasarrufu kapalı.png
    10.5 KB · Hit: 17

Moonlighter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
646
İsim
Ahmet
Hocam problem bariz Dell yerinde servis muhabbeti var onlarla iletişime geçin gelip bir cihazı kontrol etmeye size randevu oluştursunlar. Gerekirse alıp giderler cihazı ona göre not düşer.

Top Bottom