Neler Yeni

Dershane Ücretleri Ortalama Ne Kadar?

Mertpk

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,907
İsim
Mert Metshi
Ben 3 sene önce 6 vermiştim

• Beğen
Reaksiyonlar: Ciri

Akın Taşkan

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Benim şu an gittiğim dershaneyle (10. sınıfım 11'e geçeceğim) biz 6k'ya anlaştık, kitap + 10. sınıf yaz dönemi kursu + 11. sınıf full dahil.
%40 sınav bursu + %10 - 15 küsür tanıdık araya girdi.
Aynı kurs, sınav ve tanıdık indirimi olmayan arkadaşıma 15k fiyat çekmişler.
Dershane de bulunduğum şehirdeki başarılı, bilinen dershanelerden.

Son düzenleme:
  • Beğen

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,412
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Selamlar, Bursa'da yaşıyorum. 11.sınıfım ve 12'ye geçicem. Dershaneye gitmeli miyim sizce? Ve ortalama dershane ücretleri ne kadar? Eğer yüksekse kendim evde çalışıcam, internette baktım ama çok farklı rakamlar vardı.
Dershane ücretleri illerde yüksek oluyor. 8-15 bin lira arası olur. Eğer tek dersten yardıma ihtiyacın varsa istersen özel hoca tutup o derse yoğunlaşmak mantıklı. Ama sayisal isen fizik kimya biyoloji matematik i düzgün öğrenmen lazım. Yani genellikle sayisallara dershane öneririm. Ve sayisallar için dershanenin avantajları şunlar:
- İstediğin zaman hocalara soru sorabiliyorsun. Sayısal alanda dersler yoğun olduğu için bu çok işine yarar.
- Dersleri yüz yüze dinlemek sayısal alanda daha avantajlı bir şey.
- Ortak denemeler olur. Kendini diğer kişilerle yaristirir ve daha net sonuçlar görürsün.

• Beğen
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Doğukan
10 15k arası dolaşıyor

• Beğen

Ciri

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
32,453
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, PC Oyunları
Dershane ücretleri illerde yüksek oluyor. 8-15 bin lira arası olur. Eğer tek dersten yardıma ihtiyacın varsa istersen özel hoca tutup o derse yoğunlaşmak mantıklı. Ama sayisal isen fizik kimya biyoloji matematik i düzgün öğrenmen lazım. Yani genellikle sayisallara dershane öneririm. Ve sayisallar için dershanenin avantajları şunlar:
- İstediğin zaman hocalara soru sorabiliyorsun. Sayısal alanda dersler yoğun olduğu için bu çok işine yarar.
- Dersleri yüz yüze dinlemek sayısal alanda daha avantajlı bir şey.
- Ortak denemeler olur. Kendini diğer kişilerle yatıştır ve daha net sonuçlar görürsün.
Sayısalım fakat ücretleri düşündüğümden çok daha fazla geldi açıkçası. Muhtemelen kendim çalışıcam.

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,412
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Sayısalım fakat ücretleri düşündüğümden çok daha fazla geldi açıkçası. Muhtemelen kendim çalışıcam.
Mesela dershane de bir plan program olur. Gitmeyeceksen sen de kendine bir plan program yap. Sayısal dersler ağır ve fazla oluyor diğer alanlara göre. Geç kalmayacak şekilde planını yap işte. Konular 2. Dönemin başlarına kadar bitmiş olursa denemelere daha fazla zaman ayırırsin. Netlerini de denemeler sayesinde artırıyorsun zaten.

• Beğen

Ciri

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
32,453
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, PC Oyunları
Mesela dershane de bir plan program olur. Gitmeyeceksen sen de kendine bir plan program yap. Sayısal dersler ağır ve fazla oluyor diğer alanlara göre. Geç kalmayacak şekilde planını yap işte. Konular 2. Dönemin başlarına kadar bitmiş olursa denemelere daha fazla zaman ayırırsin. Netlerini de denemeler sayesinde artırıyorsun zaten.
Programım hazır, 12.sınıfa kadar TYT ve 11.sınıf tekrarı yapıyorum, tam 12 başlarken bitecek şekilde ayarladım. Teşekkürler tavsiye için.

Yvşlagaçtanealıyon

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,861
İsim
.
Selamlar, Bursa'da yaşıyorum. 11.sınıfım ve 12'ye geçicem. Dershaneye gitmeli miyim sizce? Ve ortalama dershane ücretleri ne kadar? Eğer yüksekse kendim evde çalışıcam, internette baktım ama çok farklı rakamlar vardı.
İki sene önce falandı
Yılda 5k
Şimdi daha fazladır tabi

• Beğen

TALHA MURAT

80+ Silver
7000 tl ortalama.

• Beğen

morocco

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,461
İsim
enes
Top Bottom