Neler Yeni

Dersi anlamadığım zaman moralim bozuluyor

emirhan1234

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,781
İsim
emirhan
Herkese merhabalar 12. sınıfa geçtim yaz tatili olduğu için sıfırdan matematiğe başladım antremanlarla matematik ve aktif matematik üzerinden ilerliyorum.fakat rasyonel sayıları anlamadım ve diğer konuları anlamadığım zaman da morelim bozuluyor ya msü yü kazanamazsam diye ne yapabilirim kafam çok karışık yardımcı olabilirseniz sevinirim :D

emirhan1234

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,781
İsim
emirhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
mola ver tekrar yoğunlaş anlamadığın kısmı sor yardımcı olmaya çalışırız
Komple rasyonel sayılarda kafam karışıyor başını anladım sayılır toplama çıkarmaları ama sadeleştirme ve diğerlerinde kafam bulandı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Haklısın, biraz bekle dersten uzaklaş sonra tekrar dene eminim olacaktır
Öyle yapacağım hava harp okulu ve deniz harp okulu düşünüyorum da nasıl çalışabilirim
mola ver tekrar yoğunlaş anlamadığın kısmı sor yardımcı olmaya çalışırız

Rulep

80+ Gold
Komple rasyonel sayılarda kafam karışıyor başını anladım sayılır toplama çıkarmaları ama sadeleştirme ve diğerlerinde kafam bulandı.
Takıldığın bir soruyu at devirli sayıları çok hatırlamıyorum da yine yaparım galiba

emirhan1234

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,781
İsim
emirhan
Takıldığın bir soruyu at devirli sayıları çok hatırlamıyorum da yine yaparım galiba
Takıldım dediğim sadeleştirmeleri ve rasyonelleri konu anlatımını okumama rağhmen anlamadım youtube de veya biryerde var mıdır anlatımları
Mesaj otomatik birleştirildi:

Komple yapamıyorum o konularu

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,100
İsim
Taha Efe
Herkese merhabalar 12. sınıfa geçtim yaz tatili olduğu için sıfırdan matematiğe başladım antremanlarla matematik ve aktif matematik üzerinden ilerliyorum.fakat rasyonel sayıları anlamadım ve diğer konuları anlamadığım zaman da morelim bozuluyor ya msü yü kazanamazsam diye ne yapabilirim kafam çok karışık yardımcı olabilirseniz sevinirim :D
Ahh be İlk hedefimdi Hava Harp Okulunu duyuyunca. Nasib olmadı, Yönümü THY'ye cevirdim. (Allaha sükür birkaç kez önünden geçmek nasib oldu. Floryada, Marmaraya yakın.)

Bu arda Pomodoru yu deneyebilirsin Kücük molalarla odağını toparlamana yardımcı oluyor. Uygulama Olarak ben Pomofocus'u kullanıyorum.

emirhan1234

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,781
İsim
emirhan
Ahh be İlk hedefimdi Hava Harp Okulunu duyuyunca. Nasib olmadı, Yönümü THY'ye cevirdim. (Allaha sükür birkaç kez önünden geçmek nasib oldu. Floryada, Marmaraya yakın.)

Bu arda Pomodoru yu deneyebilirsin Kücük molalarla odağını toparlamana yardımcı oluyor. Uygulama Olarak ben Pomofocus'u kullanıyorum.
olur denerim de rasyonel sayıları nasıl halledebilirim bilmiyorum :/

emirhan1234

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,781
İsim
emirhan
Basit kesir bileşik kesir tanımlarını biliyor musun
az çok biliyorum toplamasını da biliyorum hatta payda eşitlemeyi de ortak çarpan buluyoruz sonra o çarpanı pay ile çarpıyoruz öyle çıkıyor ama sadeleştirmeler nasıl

Rulep

80+ Gold
az çok biliyorum toplamasını da biliyorum hatta payda eşitlemeyi de ortak çarpan buluyoruz sonra o çarpanı pay ile çarpıyoruz öyle çıkıyor ama sadeleştirmeler nasıl
ikisinden ortak olan çarpanlara bölüyorsun 10/8 mesela ikisinde de 2 çarpanı var 2 ye bölüyoruz 5/4 oluyor yapamadığın soruyu at ki o sorudan göstereyim

emirhan1234

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,781
İsim
emirhan
ikisinden ortak olan çarpanlara bölüyorsun 10/8 mesela ikisinde de 2 çarpanı var 2 ye bölüyoruz 5/4 oluyor yapamadığın soruyu at ki o sorudan göstereyim
1 +1\15 . 15/4 böyle sormuş atamadım fotoğrafını

Rulep

80+ Gold
1 +1\15 . 15/4 böyle sormuş atamadım fotoğrafını
işlem önceliğinden dolayı çarpma işlemi yapılır 15 ler sadeleştirebilirsin şöyle anlatayım 1/15 . 15/4 çarptığında 15/15.4 olur ikisini en büyük ortak parçana bölebilirsin bu da 15 tir sonra 1+1/4 kalır bunları toplarsın 5/4 olur

Top Bottom