Neler Yeni

Derslerim Çok Kötü Okulumu Bırakmalıyım?

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,624
İsim
Eren Yeager
8.sınıfta ortalaması 90 olan ama 6.sinifta 60'a düşen biri olarak yazacağım dostum
Senin durumun AP ayrı zaten imam hatip lisesinde okuyorsun ve pandemiden kaynaklı neredeyse hepimiz hiç bir şekilde ders görmedik bundan kaynaklı zaten yapabileceğin şeyler sınırlı ne kadar ya ben açığa geçip okuyacağım desende okunmuyor arkadaşlarımdan tecrübe ettiğim kadarıyla onlar bunu beceremedi o yüzden
Rehber Matematik gibi matematiğe cidden en baştan başlayan kişilerin videolarını izlersen cidden salağa anlatır gibi anlatıyorlar sakın yanlış anlama bende izliyorum ve anlıyorum fbsjfjjsfbdjdj ondan dolayı eğer hocalarından anlayamıyorsan anlattıklarından en azından videolarla arayı kapatıp geçmeye çalış

v3ysi.alkan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
400
İsim
veysi alkan
Önünde 2 Seçenek Var Ya Okuyacan Ama Sağlam ilk 15.000 için
Yada Bırakacan Şimdi Çalışmaya Başlayacan
Yoksa Okuduğun işletme Muhasebe Dış Ticaret Gibi Diplomaları Çeyizlik Kaldırırsın
Ya Okuyacan Eğitimin Olacak
Ya Çalışlacan Tecrüben Olacak
Çünkü Memur Olmazsan Diploman Bir İşe Yaramıyor...

kadiks

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,222
İsim
Kadir Bey
Bırak. Okuma boşver.

umutbeedir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
215
İsim
Umut BEDİR
İlgilendiği Kategoriler
Tasarım ve Oyun
Instagram
chox.ia
Steam
https://steamcommunity.com/id/untiliwin/
Discord
umt.bdr
Altı üstü 16 yıl okuyacaksın. Geleceğine yön veriyor. Oku kardeş oku.

ByDost

80+

umutbeedir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
215
İsim
Umut BEDİR
İlgilendiği Kategoriler
Tasarım ve Oyun
Instagram
chox.ia
Steam
https://steamcommunity.com/id/untiliwin/
Discord
umt.bdr
Memur olanında diploması işe yaramıyor.

Hangi geleceğe?
Bir iktisat okuyup işsiz kalmak var. Bir de animasyon okuyup işleri yönetmek var kardeşim, herkes okumak zorunda değil ama bir şeyler öğrenmek istiyorsa okusun yoksa başı borçtan kalkmaz.

ByDost

80+
Bir iktisat okuyup işsiz kalmak var. Bir de animasyon okuyup işleri yönetmek var kardeşim, herkes okumak zorunda değil ama bir şeyler öğrenmek istiyorsa okusun yoksa başı borçtan kalkmaz.
Doğru haklısın. Öğrenme isteği olduktan sonra okula gitmesine gerek yok. İlerlemek istediği bölümü araştırarak öğrenebilir. Sadece isteği olsun :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Samet Temel
Ben notlarım kötü bile değilken açık liseye geçtim. Açık lise hakkında bişey bilmiyodum ama video izleyerek öğrendim. Bence çok daha kolay. Ailen karşı çıkabilir belki ama açık lise ve normal lise diplomasının arasında fark yok. Bende çok korkarak geçtim ama pişman değilim. 1 ay sadece yattım sınavlara 1 ay kala günde 1-2 saat çalışarak geçeceğim büyük ihtimalle

Juiclair0

80+ Silver
11. sınıfım, Anadolu İmam Hatip Lisesinde okuyorum. Derslerim çok kötü, sayısal alan seçtim. 9. sınıfta hiç çalışmadım sınav zamanı bile birkaç ders dışında bakmadım. Zaten pandemiden dolayı sadece ilk dönemi okuduk. 10. sınıfta (Uzaktan eğitimde) ilk başlarda birkaç kez canlı derslere girdim ama anlamadığım için ondan sonra hiç derslere girmedim. Okul yokken çalışıp bilgisayar aldım. Ama sınav zamanı gelince bu çalışmamaların bedelini 10 dersten kalarak ödedim. Şu an 11. sınıfa geçtim matematikte işlem önceliğinde bile hata yapıyorum. Antrenmanlarla matematik 1 kitabını alıp onu yapmaya başladım. Sınıfta herkesin ortalaması 70-80 üstüyken benim ortalamam 40 ve bir sürü dersten kaldım. Okuldaki rehber hocasıyla bir çalışma programı yaptık. Okuldan saat 16.30 gibi geliyorum günde 3 saat konu tekrarı ve hafta sonu TYT çalışması şeklinde plan yaptık ama ben bu programa doğru düzgün uyamıyorum. Konulara çalışsam da soruları hiç yapamıyorum, yapsam bile yanlış yapıyorum. Böyle oluncaya hiç çalışasım gelmiyor. Ortaokul kolaydı hiç çalışmadan bir şekilde geçiliyordu ama lise öyle değilmiş.

Ne yapacağım, ne okuyacağım, neye ilgim var hiçbir şey bilmiyorum. Lütfen bana bir tavsiye verin.

Alıntıyı görüntüle
şu konuyu hortlatmayın artık çocuk harbi bırakıcak okulu

Top Bottom