Neler Yeni

Mavi Ekran Devamlı Mavi Ekran ve Minidump oluşmaması

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
İbrahim Kılıç
Merhabalar bir hafta önce mavi ekran almaya başladım, 2 gün önce ise sayı ciddi manada arttıktan sonra Microsoft desteğe yazdım ilk başta güncelleme felan denedi en son windowsu yeniden yüklemeye çalışırken hata alma maksimuma ulaştı öyle ki artık açar açmaz mavi ekran vermeye başladı, ordan bir çalışan biraz birşeyler denedikten sonra sistemi sıfırdan kurmayı tavsiye etti, öylede yaptım fakat 1 gün sorunsuz kullandıktan sonra yineden sıklaşan şekilde mavi ekran alıyorum ve Minidump dosyası oluşturmayı birtürlü beceremedim, destek elemanıda sıkıntının neyden kaynaklı olduğunu söylemedi, bu sorunu acaba nasıl çözebilirim yardım için teşekkürler.

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,430
İsim
Emre Zengin
Merhabalar bir hafta önce mavi ekran almaya başladım, 2 gün önce ise sayı ciddi manada arttıktan sonra Microsoft desteğe yazdım, ordan bir çalışan biraz birşeyler denedikten sonra sistemi sıfırdan kurmayı tavsiye etti, öylede yaptım fakat 1 gün sorunsuz kullandıktan sonra yineden sıklaşan şekilde mavi ekran alıyorum ve Minidump dosyası oluşturmayı birtürlü beceremedim, destek elemanıda sıkıntının neyden kaynaklı olduğunu söylemedi, bu sorunu acaba nasıl çözebilirim yardım için teşekkürler.
Hata kodu olarak ne veriyor hocam?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,430
İsim
Emre Zengin
Maalesef Mavi Ekran o kadar hızlı gidiyorki 3 gündür okumayı beceremedim
Birdenbire başladıysa donanımsal bir sıkıntı olabilir. Öncelikle BIOS'a girip BIOS ayarlarını sıfırlayıp kaydedip çıkar mısın?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
İbrahim Kılıç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Birdenbire başladıysa donanımsal bir sıkıntı olabilir. Öncelikle BIOS'a girip BIOS ayarlarını sıfırlayıp kaydedip çıkar mısın?
Şuan yaptım, bakalım ne olacak, peki buda işe yaramazsa acaba sorunun kaynağını nasıl bulabilirim? Nasıl bir yol izleyebilirim?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,430
İsim
Emre Zengin
Şuan yaptım, bakalım ne olacak, peki buda işe yaramazsa acaba sorunun kaynağını nasıl bulabilirim? Nasıl bir yol izleyebilirim?
Sorun devam ederse bu sefer tek RAM'le çalıştır bilgisayarı.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,430
İsim
Emre Zengin
Merhaba Tekrardan almaya başladım Bu sefe telefonun seri çekim moduyla mavi ekran hata kodunu yakalamayı başardım. whea uncorrectable error görünüyor
Tek RAM'le sistemi açmayı denedin mi hocam?

Naglfar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Arif
Kullandığın disk nedir? Öncelikle CDM ile diskinizi sonrasında Memtest86 ile RAM'lerinizi test edip buraya sonuçları bırakın.

Top Bottom