Neler Yeni

Mavi Ekran AMD ve Mavi Ekran"LAR" tarafından saldırıya uğruyorum resmen

Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Sabri Efecan Odabaş
Merhaba arkadaşlar. Benim 4 gün önce SSD'im yandı onu dün değiştirdim sıkıntı yok fakat sabah gta 5 oynarken pc kapandı bir anda (amd hata verdi) ve açtığımda mavi ekran hatası aldım. bu hata ise "irql_not_less_or_equal". Ben SSD'yi kurduktan sonra pc bi açılmadı ram sök tak ile düzeldi "FAKAT" ben ramleri takarken bir tanesini ufak kaydırdım ram bi yan döndü ama sadece slot kilidi biraz gevşedi ve taktıktan sonra ki gün de ram hatası aldım bir tane ram eksik takılıydı sonra düzelttim sıkıntıyı bir şekilde. Şuanda bütün ramler takılı. Şimdi geldik diğerine gene karşımıza o yazı yani "AMD Hata Raporu Aracı" kendisini göstermese de ekran kartı çöküyor. Bu hatayı çok arada alıyordum fakat kendini göstermeye başladı gene ama anlamadığım bir şekilde "sürekli" olarak sadece Call Of Duty Warzone ve Forza Horizon 4 oynarken çöküyor. Dediğim gibi, ramler o durumda öyle oldu dün ve bugünü sayarsak toplam da 6 kere mavi ekran aldım üst üste hatta bugün 3 dün 3 hatalar sırası ile:

APC_INDEX_MISMATCH (Dün aldım)
KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE (Dün ve bugün)
MEMORY_MANAGEMENT (Dün ve bugün)
wdf01000.sys (Bugün)

Durumlar böyle nasıl düzeltebilirim bilmiyorum. Sorun nerede ? (Asıl sorun benim de neyse :D)

Bu arada yanan SSD'im James Donkey 480GB önceden 1 kere daha yanmıştı.

GPU: XFX SWIFT 309 RX 6700 XT
CPU: AMD Ryzen 5 5600
RAM: Apacer Panther 4x8 | 32GB
MB: B550M AORUS ELİTE
PSU: FSP Hyper 700W 80+ Gold
SSD: Crucial M2 1TB, Samsung 870 EVO 500GB (Yeni alındı)
HDD: WD500 - 500GB

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Sabri Efecan Odabaş
Bu sefer BIOS ayarlarını sıfırlayıp kaydedip çık hocam. Ondan sonra bir değişiklik olup olmayacağına bak bakalım. O yukarıda yazdığım şekilde sürücüyü kaldırıp tekrardan kur ama.
BIOS ayarları derken hocam tam olarak anlamadım da

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,438
İsim
Emre Zengin
BIOS ayarları derken hocam tam olarak anlamadım da
BIOS'tan Exit sekmesine gir. Load Default Settings gibi BIOS sıfırlama şeysi olacak. Ona basıp onayla ardından Save and Reboot ya da Save and Exit de.

Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Sabri Efecan Odabaş
BIOS'tan Exit sekmesine gir. Load Default Settings gibi BIOS sıfırlama şeysi olacak. Ona basıp onayla ardından Save and Reboot ya da Save and Exit de.
@Emre Zengin Ramlerim 2133 MHZ'de çalışacak en azından şuanlık ve gene aynı oyuna girip deneyeceğim bugün ve yarın

R9XTX

80+
Ekran kartının sitesinde ikinci BIOS olarak görünüyordu yani performansla ilgili bir değişiklik olmaması gerekiyordu.

Bunu aynı oyunda mı yaptı başka oyun da mı?
Xfx in sitesi yanlış.Ekran kartın üstündeki bios switchi performans ile sessiz mod arasında geçiş yapmana yarar.Yedek bios diye bir şey yok yani.Xfx hatalı

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Sabri Efecan Odabaş
Xfx in sitesi yanlış.Anakartın üstündeki bios switchi performans ile sessiz mod arasında geçiş yapmana yarar.Yedek bios diye bir şey yok yani.Xfx hatalı
Kimse yedek bios demedi ki zaten Emre abinin dediği şey performans modu ve sessiz mod

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,438
İsim
Emre Zengin
Tamam işte bende diyorum ki ikinci bios dediği şey sessiz mod
Yok ben de normalde öyle biliyorum. Arkadaşın dediği gibi XFX'in sitesinde yedek BIOS olarak yazmışlar. Öyle görünce onu kurtarma BIOS'u gibi bir şey zannettim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2133 MHz de test et bakalım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Sabri Efecan Odabaş
Yok ben de normalde öyle biliyorum. Arkadaşın dediği gibi XFX'in sitesinde yedek BIOS olarak yazmışlar. Öyle görünce onu kurtarma BIOS'u gibi bir şey zannettim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2133 MHz de test et bakalım.
Okay eyvallah ben yanlış anlamışım bir tık kusura bakma @R9XTX

Top Bottom