Neler Yeni

Devlette Staj yapan varmı ?

rescue

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
utku ulu
Selamlar üniversite son sınıf öğrencisiyim stajımı yapıp mezun olacağım sgk da staj yapıyorum, staja başlayalı 20 gün oldu ayın 15 inde yatıcak maaşlar ama insan kaynaklarına sormaya utanıyorum yakın zamanda devlette staj yapan biri varsa bilgi verebilir mi "devlet stajer öğrencileri maaşı " yazınca ulusal staj programı kapsamında zorunlu staj yapanlara asgeri ücret veriliyor yazıyor ama şef kıza %30 alıcaksın demiş (başka servisteki başka bir stajer ) bunun mantığı nedir hangisi doğru anlamadım (maaş dışında devlette özellikle sgk da staj yapmayı düşünen varsa soru sorabilir )

melidoas6

80+ Silver
Selamlar üniversite son sınıf öğrencisiyim stajımı yapıp mezun olacağım sgk da staj yapıyorum, staja başlayalı 20 gün oldu ayın 15 inde yatıcak maaşlar ama insan kaynaklarına sormaya utanıyorum yakın zamanda devlette staj yapan biri varsa bilgi verebilir mi "devlet stajer öğrencileri maaşı " yazınca ulusal staj programı kapsamında zorunlu staj yapanlara asgeri ücret veriliyor yazıyor ama şef kıza %30 alıcaksın demiş (başka servisteki başka bir stajer ) bunun mantığı nedir hangisi doğru anlamadım (maaş dışında devlette özellikle sgk da staj yapmayı düşünen varsa soru sorabilir )
Arkadaşım bu kapsamda gümrükte staj yapıyor. Ücret olarak asgari ücretin %30 unu alacakmışsınız

rescue

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
utku ulu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşım bu kapsamda gümrükte staj yapıyor. Ücret olarak asgari ücretin %30 unu alacakmışsınız
valla o zaman bu asgeri ücret onayı ne alaka anlamadım heryerde devlette asgeri ücret alıcaksın yazıyor icrata gelince %30

Eren Kurtuluş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
454
İsim
Eren Kurtuluş
4 gün önce stajım bitti asgari ücretin %30unu verdiler.

Berkarda

80+ Silver
3420 TL oluyor %30 u

Berkarda

80+ Silver
Bence kölelikten başka bir şey değil

Berkarda

80+ Silver
sen nerde yaptın staj
ben yapmadım hiç bir yerde ama %30 dendi ya
Mesaj otomatik birleştirildi:

sen nerde yaptın staj

benim işim çok rahat ya 8.30 5 arası günde max 3 4 saat sağlam iş oluyor kalanı zamanı beklemek
keyif yapıyorsun yani ama yine de %50 olsa iyiydi

rescue

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
utku ulu
Ulusal staj Programı maaş veriyor mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği müjde kapsamında kamu kurumlarında Ulusal Staj Programı kapsamında staj yapan gençlere ise asgari ücret ödeniyor.25 Haz 2023
bu olay çok yanıltıcı o yüzden bitiren birine sorayım dedim ama herhalde 100 kamu kurumundan gizli 1 tanesi filan veriyor

ben yapmadım hiç bir yerde ama %30 dendi ya

keyif yapıyorsun yani ama yine de %50 olsa iyiydi
işin ağırlığından değil şu an normal bi işte çalışsam zorunlu olmasa stajım en kötü asgeri alırdım ödemelerimiz filan oluyor yani gerçekten asgeri ücret olması gerekiyor devlette staj yapan öğrenci için sonuçta bunu zorunlu kılıyorsun o öğrenciye ve parasını asgerinin %30 u veriyorsun çok ilginç

Berkarda

80+ Silver

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği müjde kapsamında kamu kurumlarında Ulusal Staj Programı kapsamında staj yapan gençlere ise asgari ücret ödeniyor.25 Haz 2023
bu olay çok yanıltıcı o yüzden bitiren birine sorayım dedim ama herhalde 100 kamu kurumundan gizli 1 tanesi filan veriyor

işin ağırlığından değil şu an normal bi işte çalışsam zorunlu olmasa stajım en kötü asgeri alırdım ödemelerimiz filan oluyor yani gerçekten asgeri ücret olması gerekiyor devlette staj yapan öğrenci için sonuçta bunu zorunlu kılıyorsun o öğrenciye ve parasını asgerinin %30 u veriyorsun çok ilginç
SGK Ankara'yı falan aramanı tavsiye ederim

önce canlı destek sonra telefon yazanı ara bence

Ekler

• sgk.PNG
    sgk.PNG
    176.7 KB · Hit: 29

melidoas6

80+ Silver

Aynen öyle haberler vardı ama şuan %30 u veriliyor

rescue

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
utku ulu
Aynen öyle haberler vardı ama şuan %30 u veriliyor
evet %30 diyorlar bizim insan kaynakları şefi ile konuştum az önce moladan çıkarken gördüm %30 diyor oda seçim vaadi gibi bişi olmuş o asgeri ücret olayı :D

Top Bottom