Neler Yeni

Devlette Staj yapan varmı ?

rescue

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
utku ulu
O kadar gidip gelmeye az para yol vs de dahil değil
evet şehir dışından gelenler zararlı bile çıktı ki günlük 30tl yemek parası kesiyor ayda 600 tl sgk da yemek yediğin iin maaşından kesiliyor kaldı 2800 yol parasını da çıkarrısan hadi kalsın 2000 1 bardak çay 2 tl günde 2 çay içiyorsan diyelim ayda 80 onuda düş 1800 tl maaş tabi başka hiçbir harcaman yoksa kahve içmediğini varsayorum o 5 tl tanesi

melidoas6

80+ Silver
evet şehir dışından gelenler zararlı bile çıktı ki günlük 30tl yemek parası kesiyor ayda 600 TL sgk da yemek yediğin iin maaşından kesiliyor kaldı 2800 yol parasını da çıkarrısan hadi kalsın 2000 1 bardak çay 2 TL günde 2 çay içiyorsan diyelim ayda 80 onuda düş 1800 TL maaş tabi başka hiçbir harcaman yoksa kahve içmediğini varsayorum o 5 TL tanesi
Arkadaşım 2 vasıta ile gidiyor evi uzak yemeği evden vs götürüyor yani sırf cv de görünsün diye gidiyor

rescue

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
utku ulu
ayıptır söylemesi devlette staj yapmak o kadar etkisiz bi olay ki cv filan boş iş cidden devlette staj yapmanın cv ne aşırı az etkisi var verdiği emeğe yazık ben zorunlu staj yaptığımdan katlanıyorum yoksa değmez
Arkadaşım 2 vasıta ile gidiyor evi uzak yemeği evden vs götürüyor yani sırf cv de görünsün diye gidiyor

mfm125

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Mehmet
ayıptır söylemesi devlette staj yapmak o kadar etkisiz bi olay ki cv filan boş iş cidden devlette staj yapmanın cv ne aşırı az etkisi var verdiği emeğe yazık ben zorunlu staj yaptığımdan katlanıyorum yoksa değmez
Para içinmi staj yapıyorsunuz?

rescue

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
utku ulu
Para içinmi staj yapıyorsunuz?
dikkatli okuduysan "Zorunlu Staj" kısacası yapmak zorundayım ve evet para almasam burda yapmazdım zaten zorunlu olarak zamanımı alıyor ve onlar için memur işi yapıyorsun + olarak benim burda staj yapmam beni 1 adım öteye taşımıyor sebep şu istediğim kadar iyi stajer olayım beni işe alma gibi imkanları yok kpss ye giriceksin o zaman atanabilirsin ki herkes yapabiliyor onu zaten o yüzden evet para önemli bi kriter

brkdrmn7

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
705
İsim
Burak
Ulusal staj programından mı bahsediyosun

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
715
İsim
Musa ÖZ
Selamlar üniversite son sınıf öğrencisiyim stajımı yapıp mezun olacağım sgk da staj yapıyorum, staja başlayalı 20 gün oldu ayın 15 inde yatıcak maaşlar ama insan kaynaklarına sormaya utanıyorum yakın zamanda devlette staj yapan biri varsa bilgi verebilir mi "devlet stajer öğrencileri maaşı " yazınca ulusal staj programı kapsamında zorunlu staj yapanlara asgeri ücret veriliyor yazıyor ama şef kıza %30 alıcaksın demiş (başka servisteki başka bir stajer ) bunun mantığı nedir hangisi doğru anlamadım (maaş dışında devlette özellikle sgk da staj yapmayı düşünen varsa soru sorabilir )
Asgarinin %30 u dediğiniz gibi. Keşke asgari verseler çok saçma.

Top Bottom