Neler Yeni

DGS ye girmeli miyim?

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Abdullah Eren Özkan
Arkadaşlar merhaba bu sene yks ye girdim netlerim çok iyi olmasına rağmen sınavda batırdım mso sıralamam 60k ydi ama sınavda sıralamam inanılmaz düştü. Hacettepe bilgisayar programcılığı yazıp dgs ye çalışmak ne kadar mantıklı ve sınav hakkında genel bilgi verirseniz sevinirim

Pukiina

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Pukiina
Dgs nin Yks kadar yıpratıcı bir süreç olduğunu duydum çevremdeki arkadaşlarımdan. yapılamaz mı yapılabilir tabi ki ama burada önemli olan bu sürece sen dayanabilir misin her üniversite de her bölüme açtıkları belirli kontenjan var çünkü. Yani Yks kontenjanı gibi de değil diye biliyorum. Açıkcası buradakii en önemli karar senin kim ne derse desin boş çünkü. İstediğin bölümü iyi araştırmalısın sıralamları dikkatli incelemeni öneririm.

Son düzenleme:

LynxE

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Yunus Emre Gül
Arkadaşlar merhaba bu sene yks ye girdim netlerim çok iyi olmasına rağmen sınavda batırdım mso sıralamam 60k ydi ama sınavda sıralamam inanılmaz düştü. Hacettepe bilgisayar programcılığı yazıp dgs ye çalışmak ne kadar mantıklı ve sınav hakkında genel bilgi verirseniz sevinirim
Bende aynı düşüncedeyim fakat Bilgisayar ve Yazılım mühendisliğinin DGS ile alım kontenjanlarını görünce vazgeçmeyi düşünmeye başladım.

eneskaya6

80+ Bronze
Yazilim ve bilgisayar kontenjanları cok düştü. Şöyle diyim 2-3 sene oncesine kadar %50 indirimli özel okullar 30-50k siralama ile alirken gecen sene 10k ile kapatmislar. Devlet zaten 2-3k en kotusu. Kac sene önce deneme olarak çözmüştüm hic unutmuyom 30k sıralama falan yapiyordu cikardigim netler. Calismadan kac sene önce ki bilgiler ile. Matematik bilen temeli olan biri 30-20k yapar eskiden bu siralama iş yapiyordu şuan yapmiyor. O yüzden duzenli çalışırsan gunde 2-3 saat ders calissan saglam bisey yaparsin. Ama herkes bu hevesle düşünüp sonucta duzenli calisamiyorlar

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Abdullah Eren Özkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yazilim ve bilgisayar kontenjanları cok düştü. Şöyle diyim 2-3 sene oncesine kadar %50 indirimli özel okullar 30-50k siralama ile alirken gecen sene 10k ile kapatmislar. Devlet zaten 2-3k en kotusu. Kac sene önce deneme olarak çözmüştüm hic unutmuyom 30k sıralama falan yapiyordu cikardigim netler. Calismadan kac sene önce ki bilgiler ile. Matematik bilen temeli olan biri 30-20k yapar eskiden bu siralama iş yapiyordu şuan yapmiyor. O yüzden duzenli çalışırsan gunde 2-3 saat ders calissan saglam bisey yaparsin. Ama herkes bu hevesle düşünüp sonucta duzenli calisamiyorlar
hocam biraz geç dönüyorum ama ege veya gazi istatistik tercih edin varsa yatay geçişle hacettepe veya odtu zorlamak mümkün mü

Top Bottom