Neler Yeni

🔴 Dış savaş ekonomiyi etkiledi! Döviz, altın, petrol yükseldi 🔥

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,129
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri
Cellat işte ne beklersin. Çoğu arkadaşım Kanada'ya gitti bazıları duygusal açıdan yapamadı ve zorlandı ama diğerleri daha 7. ayda Passat sahibi olmuşlar.
Umarım gitmek isteyen gider hocam bu ülke daha kötüye gidecek orası kesin...

Captainenes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
Enes Demir
Beyler onca masum çoluk çocuk insan şehit olmuşken dert edeceğiniz son şey ekonomi olsun ki olay bize doğru geliyor her an savaşa girebiliriz Allah sonumuzu hayır eylesin ve yine dilerim ki Allah o kansız, soysuz, lanetli kavim ile savaşmayı bize nasip eylesin.
Ekonomi zaten senle alakalı reis ama sen bilirsin ya.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,852
İsim
Burak Karadağ
Umarım gitmek isteyen gider hocam bu ülke daha kötüye gidecek orası kesin...
Senin gibi diyenlere de "beğenmiyorsanız gidin hayinler" derler. Böyle zihniyetin çok olduğu bir toplumda yaşayan olgun ve kişilikli insanların gitmesini ve güzel hayatlarının olmasını dilerim hepimiz için.

Conqueror_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
188
İsim
Conqueror
Bak basit anlatayım.
1-Hamas yasadığı örgüt ve kurumlarla işbirliği yaparak kaynak oluşturup Terör örgüt olarak yapılandı.
2-7 Ekimde ortada herhangi bir neden yokken Hamas sivilleri hedef alan saldırı yaparak çocuk çoluk demekden katletti sivilleri esir aldı.
3-Müslüman Ülke Destek yalanını kullanarak ve yalan yanlış hatta geçmiş savaşlardan resimler ve haberler kullanarak İsral'e karşı yalan bir düşünce dalgası başlattı.
4-İsrail savaş bölgesi olarak kısma Hamas tarafından doldurulan sivilleri asker statüsünde sayarak vurmaya başladı.
5-Siviller bölgeyi terketmek istesede Hamas tarafından izin verilmedi.
6-Tarafsız bakalım İsrail'in 1973'den beri toprak bütünlüğünü giderek sahiplenerek Sözde hak sahiplerini evinden atması biryana içten içe oluşan yapılanmalara bugüne kadar sesini çıkarmadan İsrailin parasını yiyen gazze mamasını az bulmuş olacak ki sahibine saldırdı.
7-Türkiyeye karşı negatif tutum sergileyen, Azerbaycanın karabağ olayında ermenileri destekleyen, Arap yaptırımlarına sesini çıkartmayan Gazza
BİR ANDA MÜSLÜMAN KARDEŞİNİZ oldu.

İşte bu çocukluktur.
İyi güzel düşünüyorsun da Hamas'ın ne olduğunu bir tek Allah bilir kim bilir ne planladılar da olaylar bu haddeye geldi belki de iranın oyununa gelerek böyle bir işe kalkıştı. Hatta netenyahunun kendini aklamak için bir takım oyunlart oynuyor olabileceği bile konuşuluyor.
Diğer taraftan israilin 100 sivili öldü ise Filistinli 1000 sivil şehit oldu üstelik %80'i çocuk ve kadın!
İngilizlere olan borcundan ötürü baskı ile yahudilere zorla satılan, satılmak zorunda bırakılan topraklarda israili haklı göremezsin.
Para için toprak satan tek ülke belki de bizim ülkemiz karadenize ve istanbula gittiğimde araplardan başka halk göremez oldum işte burada kimse toprak sahibine laf edemez çünkü bizim aç gözlü halkımız para için kan ile alınan toprakları satıyor!
Türkiye de bile ben müslümanım diyen 10 kişiden 3,ü farklı diğer 2'si farklı ve kalan 5'i de dini kendine göre farklı yorumlamaktadır.
Filistin de aynı şekilde fikir ayrılıklarına düşen halk ve kuruluşlar var.
Konu her ne olursa olsun mezhepi ne olursa olsun Müslüman Müslümanın kardeşidir, onu zorda veya yarı yolda bırakmaz, ona karşı yapılan zulmü kendine yapılmış bilir ve izin vermez aksini yapan Müslüman var ise tabii ki var kusur tamamen ondadır İslam dininde değil!

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Talha Topçu
İsrail - Gazze savaşı ile birlikte iç politikalar ekonomiye etkisini gösterdi.
Dolar, Euro, Altın tüm son yılın en yüksek seviyesini gördü!
Brent Petrol fiyatı artmaya devam ediyor ve akaryakıt fiyatları çok yakın bir günde kallavi zamlar ile artacak (yakıtınızı fulleyin şimdiden)
Daha kötü günler göreceğiz, şuan iyi günlerimiz.

Alıntıyı görüntüle
ortadoğuda kuş uçsa dolar artıyo

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,459
İsim
Olcay akbulut
Brent Petrol fiyatı artmaya devam ediyor ve akaryakıt fiyatları çok yakın bir günde kallavi zamlar ile artacak (yakıtınızı fulleyin şimdiden)

Alıntıyı görüntüle
allahın cezası yerde uganda da uçağa mızrak atsalar ekonomimiz etkileniyor zaten

cchavo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
270
İsim
ibrahim ahıskalı
Beyler onca masum çoluk çocuk insan şehit olmuşken dert edeceğiniz son şey ekonomi olsun ki olay bize doğru geliyor her an savaşa girebiliriz Allah sonumuzu hayır eylesin ve yine dilerim ki Allah o kansız, soysuz, lanetli kavim ile savaşmayı bize nasip eylesin.
biz savaşmak istemiyoruz sen gidip savaşabilirsin
sadece israille savaşma mevzusu değil peşine amerika dahil devamıda gelecek

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver

Alıntıyı görüntüle
Biz bunlara alıştık artık şaşırmıyoruz.

YusufTheBolt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,096
İsim
Yusuf Eyili
İyi güzel düşünüyorsun da Hamas'ın ne olduğunu bir tek Allah bilir kim bilir ne planladılar da olaylar bu haddeye geldi belki de iranın oyununa gelerek böyle bir işe kalkıştı. Hatta netenyahunun kendini aklamak için bir takım oyunlart oynuyor olabileceği bile konuşuluyor.
Diğer taraftan israilin 100 sivili öldü ise Filistinli 1000 sivil şehit oldu üstelik %80'i çocuk ve kadın!
İngilizlere olan borcundan ötürü baskı ile yahudilere zorla satılan, satılmak zorunda bırakılan topraklarda israili haklı göremezsin.
Para için toprak satan tek ülke belki de bizim ülkemiz karadenize ve istanbula gittiğimde araplardan başka halk göremez oldum işte burada kimse toprak sahibine laf edemez çünkü bizim aç gözlü halkımız para için kan ile alınan toprakları satıyor!
Türkiye de bile ben müslümanım diyen 10 kişiden 3,ü farklı diğer 2'si farklı ve kalan 5'i de dini kendine göre farklı yorumlamaktadır.
Filistin de aynı şekilde fikir ayrılıklarına düşen halk ve kuruluşlar var.
Konu her ne olursa olsun mezhepi ne olursa olsun Müslüman Müslümanın kardeşidir, onu zorda veya yarı yolda bırakmaz, ona karşı yapılan zulmü kendine yapılmış bilir ve izin vermez aksini yapan Müslüman var ise tabii ki var kusur tamamen ondadır İslam dininde değil!
Anlıyorum. Müslümanlık.

Müslümanlık : Aynı dine mensup insnaların kendini kardeş sayıp zor durumdu diğerine yardım etmese onu kardeş olarak görmek (enayilik ile karşılaştırmayalım).
Ticari yaptırımlarda Gazze müslüman değildi galiba destek verdiğine göre
Ermeni meselesinde ermenileri desteklediği zamanda gazze müslüman değildi galiba
Körfez savaşında barışa karşı çıkarkende müslüman değillerdi galiba
Garantörlük yapılmak istenirkende gazze müslüman değildi galiba kabul etmedi
1975den önce ticari ilişki kurmak istemezkende müslüman değildi galiba

Yoksa yapmazdı bunları onlar bizim bir tanecik MÜSLÜMAN KARDEŞİMİZ.
MÜSLÜMAN KARDEŞ...
Çocukça düşünler...

Conqueror_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
188
İsim
Conqueror
Anlıyorum. Müslümanlık.

Müslümanlık : Aynı dine mensup insnaların kendini kardeş sayıp zor durumdu diğerine yardım etmese onu kardeş olarak görmek (enayilik ile karşılaştırmayalım).
Ticari yaptırımlarda Gazze müslüman değildi galiba destek verdiğine göre
Ermeni meselesinde ermenileri desteklediği zamanda gazze müslüman değildi galiba
Körfez savaşında barışa karşı çıkarkende müslüman değillerdi galiba
Garantörlük yapılmak istenirkende gazze müslüman değildi galiba kabul etmedi
1975den önce ticari ilişki kurmak istemezkende müslüman değildi galiba

Yoksa yapmazdı bunları onlar bizim bir tanecik MÜSLÜMAN KARDEŞİMİZ.
MÜSLÜMAN KARDEŞ...
Çocukça düşünler...
Kardeş uzun uzun yazmak ve sana bir şeyleri anlatmak isterdim fakat vaktim yok söylediğim gibi herkes kendine göre yaşadığı için dini bu şekilde konuşma hakkı veriyor insanlara. İnandığın gibi yaşamazsan, yaşadığını din zannedersin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

biz savaşmak istemiyoruz sen gidip savaşabilirsin
sadece israille savaşma mevzusu değil peşine amerika dahil devamıda gelecek
Sorun yok hepsi ile savaşabilirim Allah imkan ve ömür verdiği sürece imanı olan her müslüman da eminim böyle yapar.

korro

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
365
İsim
Koray Yıldız
İsrailin arkasında Abd var, 1974 Kıbrıs harekatımızda da filosunu yollayıp, bize eğer durmazsanız savaş çıkar dediler aynı hesap işte. Yani kim İsraile dokunursa Abd ile de savaşmak zorunda kalır bu belli.
O yüzden lanetli kavimle savaşmak bize nasip olsun lafı çok boşta kalıyor, sadece Abd de değil tüm batı destekler oldu son olaylarda İsraili...

Son düzenleme:

YusufTheBolt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,096
İsim
Yusuf Eyili
Kardeş uzun uzun yazmak ve sana bir şeyleri anlatmak isterdim fakat vaktim yok söylediğim gibi herkes kendine göre yaşadığı için dini bu şekilde konuşma hakkı veriyor insanlara. İnandığın gibi yaşamazsan, yaşadığını din zannedersin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorun yok hepsi ile savaşabilirim Allah imkan ve ömür verdiği sürece imanı olan her müslüman da eminim böyle yapar.
Ankebut Suresi, 13. ayet:

Şüphesiz onlar, hem kendi yüklerini, hem kendi yükleriyle birlikte başka yükleri de yüklenecekler ve kıyamet günü, düzüp uydurduklarına karşı sorguya çekileceklerdir.

Top Bottom