Neler Yeni

Display Port Kablo ile Direk Görüntü Alamıyorum.

znyldrm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ozan YILDIRIM
Monitörüm Asus Tuf Gaming VG277Q1A 165hz 1ms 27" modeli ve ekran kartım inno3d rtx 3060ti. Sadece Display port kablosu direk görüntü alamıyorum, ekran gelmiyor(siyah ekran). Hdmi kablosu ile de 144hz alabiliyorum. Hdmi kablosunu sökünce ekran gidiyor.Display Port kabloları arasında fark var mıdır ? Ne yapmalıyım ?

Carl Johnson CJ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
707
İsim
Carl Johnson
Instagram
carljohnson.jpg
Kabloyu düzgün taktığından yerine oturduğundan emin misin?

Ekran kartına taktığın ucu monitöre, monitöre taktığın ucu ekran kartına takıp öyle dene

Monitör'ün giriş ayarlarından hdmi yerine display seçili olduğundan emin ol

znyldrm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ozan YILDIRIM
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kabloyu düzgün taktığından yerine oturduğundan emin misin?

Ekran kartına taktığın ucu monitöre, monitöre taktığın ucu ekran kartına takıp öyle dene

Monitör'ün giriş ayarlarından hdmi yerine display seçili olduğundan emin ol
Hepsini yaptım iki kabloyu aynı anda taktım olmadı. Yerlerini değiştirdim olmadı. Sadece dp kablosunu taktım olmadı. Ekranlarını masaüstünden değiştirdim olmadı. Sadece dp kablosu ile görüntü alamıyorum. Ekran gelmiyor display port sinyal yok diyor.

Logithx

80+ Bronze
Kablo kalitesinden dolayı oluyor monitörün içinden çıkan kablo bile görüntü vermiyor paugge marka display port kablosu alıp denemelisin büyük bir ihtimal sorunun çözülecektir ama pahalı bir kablo alıp dene sorun çözülmezse iade edersin..

ottoyusuf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
YUSUF GÜL
Monitörüm Asus Tuf Gaming VG277Q1A 165hz 1ms 27" modeli ve ekran kartım inno3d rtx 3060ti. Sadece Display port kablosu direk görüntü alamıyorum, ekran gelmiyor(siyah ekran). Hdmi kablosu ile de 144hz alabiliyorum. Hdmi kablosunu sökünce ekran gidiyor.Display Port kabloları arasında fark var mıdır ? Ne yapmalıyım ?
Eğer dün olduysa nvdianın driveri ile alakalı. Aynı sorun driver güncellendikten sonra başıma geldi. Bir önceki drivere dönüş yapıp dener misin.

znyldrm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ozan YILDIRIM
Kablo kalitesinden dolayı oluyor monitörün içinden çıkan kablo bile görüntü vermiyor paugge marka display port kablosu alıp denemelisin büyük bir ihtimal sorunun çözülecektir ama pahalı bir kablo alıp dene sorun çözülmezse iade edersin..
Dark marka bi DP kablo sipariş ettim. 4K 60hz 2K 144hz 1080p 240hz destekli. Olmaz ise iade eder dediğiniz markayı denerim yoksa 165hz olmasının bir anlamı kalmıyor monitörün. Şuanki kablo ucuz bi ara olur gibi oldu ghosting ufo testinde 165hz aldım. Bilgisayarı kapatınca görüntü yine gelmedi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer dün olduysa nvdianın driveri ile alakalı. Aynı sorun driver güncellendikten sonra başıma geldi. Bir önceki drivere dönüş yapıp dener misin.
Driver 528 sürümüydü olmamıştı güncelledim 531 sürümüne yine olmadı. Driverla alakası yok gibi sanki kablo mesele .hdmi sıkıntısız çalışıyor.

znyldrm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ozan YILDIRIM
Problem Çözüldü! Tamamen kablo kalitesindenmiş. Dark DP Kablo aldığım kablo ile taktım direk açıldı şimdilik bir sıkıntı yok.

Top Bottom