Neler Yeni

Öneri Dizüstü pc mi alsam yoksa masaüstü mü?

Masaüstü mü almalıyım yoksa Dizüstü mü?

• Oy kullanan toplam üye
    10

amdsaolsun

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,919
İsim
Efe GÖKKURT
İlgilendiği Kategoriler
BIOS, yazılım ve kapanma sorunları
Instagram
gokkurtefe
Beyler şuan 12. Sınıfım büyükçe bir ihtimal ne yazıkki mezuna kalıcam.
Normalde dizüstü hp victus 16 almayı düşünüyordum fakat gerek fiyatı gerekse 1 yıllık mezun senemi kaltarsak pek mantıklı değil gibi.
Onun yerine

2. Elden
Rx6700 xt
R5 5600 veya r5 5600x
3k civarında 400 chipset li soğutma bloklu bir anakart düşünüyorum

Sıfır olaraksa
Ram
Almayı düşünüyorum
Psu ve kasa ya bakmadım önerileriniz varsa söyleyebilirsiniz ama pek fazla bütçe ayırabileceğimi sanmıyorum
Klavye + mouse ise

Şimdi şöyle bişey var masa üstü alırsam 1 yıl sonra satıp dizüstü alabilirim belki üniversite için

Necromancerr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,668
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Beyler şuan 12. Sınıfım büyükçe bir ihtimal ne yazıkki mezuna kalıcam.
Normalde dizüstü hp victus 16 almayı düşünüyordum fakat gerek fiyatı gerekse 1 yıllık mezun senemi kaltarsak pek mantıklı değil gibi.
Onun yerine

2. Elden
Rx6700 xt
R5 5600 veya r5 5600x
3k civarında 400 chipset li soğutma bloklu bir anakart düşünüyorum

Sıfır olaraksa
Ram
Almayı düşünüyorum
Psu ve kasa ya bakmadım önerileriniz varsa söyleyebilirsiniz ama pek fazla bütçe ayırabileceğimi sanmıyorum
Klavye + mouse ise

Şimdi şöyle bişey var masa üstü alırsam 1 yıl sonra satıp dizüstü alabilirim belki üniversite için
Almışken dizüstü alın derim çünkü hiçbir şeyin fiyatı yerinde durmuyor şu anda aldığınız teknoloji 1 sene sonra eski diye geçebilir değer kaybedebilir ki amd kartlar piyasada nvidia kartlara kıyasla çok yavaş gidiyorlar böylede bir - si var bir sonraki seneye alabilecek paranız olucakmı belli değil ondan dolayı riske atmayın derim ben

amdsaolsun

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,919
İsim
Efe GÖKKURT
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
gokkurtefe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Almışken dizüstü alın derim çünkü hiçbir şeyin fiyatı yerinde durmuyor şu anda aldığınız teknoloji 1 sene sonra eski diye geçebilir değer kaybedebilir ki amd kartlar piyasada nvidia kartlara kıyasla çok yavaş gidiyorlar böylede bir - si var bir sonraki seneye alabilecek paranız olucakmı belli değil ondan dolayı riske atmayın derim ben
Kanka o yüzden 2. El alıyorum satarken fiyatı inanılmaz bir şekilde düşmemesi için belki 2 3 bin daha ekleyip 3070 alabiliyorum ama rx 6700 xt ile o fiyat farkına değecek pek de fps farkı yok gibi satarken niye amd kartları satılmasınki sürücüler yüzünden filan diye hatırlıyorum ama bilemiyorum belki 3070 de alabilirim. Sen ne düşünürsün? 3070 alıp almamak konusunda veya 3060 ti da olabilir belki

Necromancerr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,668
İsim
Emre
Discord
necromancerr
belki 2 3 bin daha ekleyip 3070 alabiliyorum ama rx 6700 xt ile o fiyat farkına değecek pek de fps farkı yok gibi satarken niye amd kartları satılmasınki sürücüler yüzünden filan diye hatırlıyorum
Kendin cevabı vermişsin hala çoğu insanın amd kartlara bi önyargısı var 2060 alacak arkadaşımı zor 6600 e çevirdim bende geçenlerde ki narin kartlar olduğundan kaliteli parça arıyor yanınada gp psu vardı arkadaşta geldiği ilk günden wattman yedi mesela şuanlık bi sorun yok benim bildiğim

Ciri

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
32,259
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, PC Oyunları
Ünide dizüstü her türlü lazım olacak onu düşünerek al. Ben 12 sonunda kasaya gpu+işlemci yükseltmesi yaptım pişman oldum

amdsaolsun

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,919
İsim
Efe GÖKKURT
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
gokkurtefe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ünide dizüstü her türlü lazım olacak onu düşünerek al. Ben 12 sonunda kasaya gpu+işlemci yükseltmesi yaptım pişman oldum
Knk mezuna kalmayı düşünüyorum hakkımda hayırlıysa Allah' ın izniyle.
1 yıl boyunca masaüstü kullanıp 1 yılın sonunda satıp üzerine biraz daha ekleyip dizüstüne geçerim diye düşünüyorum.
Bunun sebebi ise almak istediğim dizüstü pc nin 35 37k arasında olması
Masaüstünde ise 25 30k arasına geliyor. Ve sonuçta cebimde nakit para kalmış olucak İnşAllah.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,902
Üyeler
140,723
Son üye
ibrahim...
Top Bottom