Neler Yeni

Yardım Dolandırıldım sanırım yardım edermisiniz.

HDogus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
382
İsim
Doğuş Akyürek
ne yazikki onuda kabul etmedi . sadece alıcıyı korumak için yapılmıs bir sistem diyerek
Mesaj otomatik birleştirildi:

bunun hukuksal olarak bir yolu yokmu ? okadar ss video wp konusmaları fln var
Sen hatayı başta yapmışsın hocam. Bir avukatla görüşmende fayda var illaki şikayet yolları vardır ama biraz maddiyat isteyebilir tecrübeli olmayan kişi bu durumları pek bilemez hocam. İnşallah hem telefonu hemde parayı alıp ikili dolandırmaz telefonuda kargolamışsın.

Arsek

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
813
İsim
mehmet yahya kara
İlgilendiği Kategoriler
ISS önerilerinde, Driver ile ilgili konularda, Donanımsal herhangi bir arızada etiketlerseniz seve seve yardımcı olurum
Discord
.arsek
kankam delil varda kanıtlayamazsın ki adamla yüz yüze bile görüşmemişsin davanın detaylarını bilmiyorum ama muhtemlen delil yetersizliğinden kapanır çünkü biliyorum arkadaşım bu şekilde dolandırıldı adam ile yüz yüze alışveriş gerçekleşti ama dolandırıldı dava açtı fakat delil yetersizliğinden kapandı dava

adamlar dolandırıcılığa karşı param güvende diye sistem getiriyor, sen gidip hayatında hiç görmediğin adını yaşını nereli olduğunu bilmediğin elemanın tekinin sözüne kanıp ibanına atıyorsun. Geçmiş olsun bir dahakine daha dikkatli olmaya çalış.

ya yedek parca için kullanacaktım ok öenmli bi para değildi benim için ama ekranda cakma çıktı

halada parasında değilim sadece bu seref yoksunu kisinin yaptıgının yanına kalmaması için sormustum

Dahası  
Reaksiyon skoru
210
İsim
Dax Saz
WhatsApp yazışmalarını delil olarak kullanılması aleyhine yargıtay kararları var diye biliyorum. Pek bir şey yapabileceğini sanmıyorum. Karşı tarafın bilgileri varsa elinde ilamsız icra takibi yapabilirsin ancak ona da itiraz ederse pek şansın kalmaz gibime geliyor. Bir avukata danış derim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Kürşad Hasgül
sarı siteden 2. el bir telefon aldım satıcıya kac kere orjinalmi değişeni fln varmı diye sordum hepsinde yok dedi hepsinin ss leri mevcut açarken video kaydına almadım ama tamir kontrol erderken var kanıtlıyorum chiazın açılıp hereşyinin değiştirildiğini telfonun vidaları yok arka kapağı yapısmamıs ekranı değişmiş bir çok sorunu mevcut hepsinin videoları var

adama yazdım sonra dedi kardeşim bende tamirciden aldım sna kargoladım direk bilmiodum iade et bende geri gösteriyim öyleyse iade ediyim hesabına dedi bende videolarla ne kaybederim diye gönderdim dün dolandırılmıs olma ihtimalim var elimdeki belgelerle nereye başvura bilirim böyle bir durumda ?

-satın alırken ibana gönderdim açıklamasına ilan nosuna kadar yazdım ne ödemesi oldugu gözüküyor
hocam neden ibanına gönderdiniz ki ? %99 geçmiş olsun hocam

Zexius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
277
İsim
Poyraz
Herkes dava demiş vb demişte o davayı açsan dahi minimum 1 yıl sonra açıklanır öyle tak diye adamı mahkemeye çağırmazlar

Shooter_U

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,117
İsim
Uğur
Birde telefonu geri yollamışsın. 😏 yani kusura bakmada bu adamlar senin gibiler oldukça palazlanıyor umarım paranı iade eder .Mahkeme hakkın var tabi ama uzun yıllar sabıra ihtiyaç duyarsın 2 kuruş fazla olsun görerek al buda sana büyük ders olsun 👌👍

Can...

80+ Platinum
sarı siteden 2. el bir telefon aldım satıcıya kac kere orjinalmi değişeni fln varmı diye sordum hepsinde yok dedi hepsinin ss leri mevcut açarken video kaydına almadım ama tamir kontrol erderken var kanıtlıyorum chiazın açılıp hereşyinin değiştirildiğini telfonun vidaları yok arka kapağı yapısmamıs ekranı değişmiş bir çok sorunu mevcut hepsinin videoları var

adama yazdım sonra dedi kardeşim bende tamirciden aldım sna kargoladım direk bilmiodum iade et bende geri gösteriyim öyleyse iade ediyim hesabına dedi bende videolarla ne kaybederim diye gönderdim dün dolandırılmıs olma ihtimalim var elimdeki belgelerle nereye başvura bilirim böyle bir durumda ?

-satın alırken ibana gönderdim açıklamasına ilan nosuna kadar yazdım ne ödemesi oldugu gözüküyor
Ürünü elemana geri yollamadın umarım onuda alıp tekrar dolandiracak seni

Arsek

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
813
İsim
mehmet yahya kara
İlgilendiği Kategoriler
ISS önerilerinde, Driver ile ilgili konularda, Donanımsal herhangi bir arızada etiketlerseniz seve seve yardımcı olurum
Discord
.arsek
Ürünü elemana geri yollamadın umarım onuda alıp tekrar dolandiracak seni
hocam yedek parça niyetine almıstım beni rahatsız edecek bir para değildi oyüzden çok umrsamadım ama yinede hakkını arıyan birisiyimdir bu işi böyle bırakmam şirketin avukatlarına veririm en kötü onlar ilgilenir. ama yinede kendim halledebilirsem diye sizede sormak istedim

habbassaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,051
İsim
Berk
kargo henüz teslim edilmediyse kargoyu iptal edin

dün gönderdiysen kargo henüz ulaşmamıştır alıcıya. kargo şirketini arayıp geri teslim isteyin şubeden geri alın paketi. onun haricinde arada bir aracı yoksa çokta bir şey konuşmanın anlamı yok. parayı nasıl başta gönderdiyseniz. ürünü geri gönderirkende satıcının insiyatifine güvenin. güveniniz yoksa en başta göndermeyin. tecrübe olmuş olsun.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,055
Üyeler
140,756
Son üye
Mustafa Coşkuner
Top Bottom