Neler Yeni

Dolar 15,20 TL'ye düştü! Edit: 22:40 - 13,20 TL

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
12.97 oldu.

Samet38

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,033
İsim
Samet Samet
18 den bozdursaydım keşke. Neyse inşallah daha da düşer 1-2 TL olur. hayal ama :(

EKRHN

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,541
İsim
Efe Karahan
Biz demiştik ama
Şu anda yükseliyor dolar ksıa vadede görürsünüz doları.

asdkle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,444
İsim
asdk
Ben bunu atmaya geldim.
1640030115624.png

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Şuan birçok borsa takip sitesi ve sistemi çöktü.

Vision

80+
Ben telaşa kapılıp anlık hareket edenler hariç kimsenin doğru dürüst bozduracağını sanmıyorum. Düştüğüne sevinenler, nârâlar atanlar zaten doları olmayanlar. Onlar için hava hoş ne oluyorsa olsun. Doları olanlar yatırımım boşa gitmiştir diye dert yanıyordur şimdi. RTE'ye güveneceğini de sanmıyorum insanların. İleride artar illaki düşüncesiyle yastık altında tutacaklardır. Vakti gelince de bozduracaklardır. Yukarıda yazdığınız cümlede sebep insanların vadeli hesaba geçmesi, dolar bozdurması ve sonucun ise doların düşmesi olduğu gibi bir anlam çıkmış. Tam tersi aslında diyebiliriz. Sebep doların düşmesi, sonuç vadeli hesaba geçişin istenmesi. Doların bozulmasının istenmesi. Onu da dediğim gibi pek kimsenin yapacağını sanmıyorum. Hem zararın karşılanması mevzusu da ayrı bir olay. Bizim zararımızı yine bizim vergilerimizle, halkın parasıyla ve yeni paralar basarak karşılayacak devlet. Karşılıksız şekilde bir sonsuz para basma döngüsü başlayacak. Enflasyon artacak. Lafta faiz düşük olacak ama enflasyon yüksek. Bu zararı karşılama mevzusunun da 7'den 70'e tüm vatandaşlara koşulsuz şartsız yapılacağını sanmıyorum. Belirli koşullar gerekecektir. İşin içine de yine faiz girecek. Üstü kapalı bir faiz ve sınırı da yok. Nas, mas diye tutturuyorlardı şimdi de vadeli hesaptan faiz sağlıyorlar. Milletin gözünü boyamaya oynuyorlar tamamen. Bu kararların ve iyileşmelerin uzun vadeye yansıyacağını da sanmıyorum. Zamanla para daha da değersizleşecektir. Olan da her zamanki gibi yine halka olacak.
Ara sıra anlık 1TL inip çıkmasına ne diyorsunuz?

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Ara sıra anlık 1TL inip çıkmasına ne diyorsunuz?
Dolar çok düşünce millet dolar almıştır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bankaların sistemleri de çöktü. Siber saldırı olsa bu kadar site çökmezdi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
916,949
Üyeler
142,195
Son üye
Craytel