Neler Yeni

Dolar neden artıyor?

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Sebebini olabildiğince kısa ve açık şekilde açıklayacağım. Merkez bankası aylardır doları sabit tutmak veya azar azar arttırmak için piyasaya milyarlarca dolar dağıtarak müdahale ediyor. Dolar 18 den 21 lere kontrollü müdahaleyle çıktı, sonra Mehmet Şimşek başa gelince bu işi 1-2 gün durdurdu ve dolar o günler aniden 23e fırladı. Sonrasında Mehmet Şimşek mecburen müdahaleye devam etti ve doları müdahale ile günlerce 23.60 da tuttu. Şuan ise faiz kararı ile beraber piyasaya müdahale etmeyi tekrardan durdurdu. Umarım artış fazla olmaz ve tekrar doları tutmak için müdahale zorunluluğu olmaz, ama böyle artmaya devam ederse de tekrar müdahale yoluyla doları düşürebilirler dikkatli olun.

shiedabro

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,450
İsim
Burak Doğan
Sebebini olabildiğince kısa ve açık şekilde açıklayacağım. Merkez bankası aylardır doları sabit tutmak veya azar azar arttırmak için piyasaya milyarlarca dolar dağıtarak müdahale ediyor. Dolar 18 den 21 lere kontrollü müdahaleyle çıktı, sonra Mehmet Şimşek başa gelince bu işi 1-2 gün durdurdu ve dolar o günler aniden 23e fırladı. Sonrasında Mehmet Şimşek mecburen müdahaleye devam etti ve doları müdahale ile günlerce 23.60 da tuttu. Şuan ise faiz kararı ile beraber piyasaya müdahale etmeyi tekrardan durdurdu. Umarım artış fazla olmaz ve tekrar doları tutmak için müdahale zorunluluğu olmaz, ama böyle artmaya devam ederse de tekrar müdahale yoluyla doları düşürebilirler dikkatli olun.
döngüye girdi artık bu bu ülkede doların hiç düşdüğünü görmedim eskiden bile hergün 3 5 kuruş 10 kuruş artıyordu şimdi lira lira artmaya başladı bu gidişle 100 tlyi bile görür 2 3 seneye

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
döngüye girdi artık bu bu ülkede doların hiç düşdüğünü görmedim eskiden bile hergün 3 5 kuruş 10 kuruş artıyordu şimdi lira lira artmaya başladı bu gidişle 100 tlyi bile görür 2 3 seneye
Şu süreci müdahale yöntemine geri dönmeden halledebilirlerse o zaman ciddi manada azalan bir enflasyon görebiliriz diye düşünüyorum.

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,107
İsim
Necati
Instagram
https://www.instagram.com/n2cati/
Discord
2893
Şu süreci müdahale yöntemine geri dönmeden halledebilirlerse o zaman ciddi manada azalan bir enflasyon görebiliriz diye düşünüyorum.
ak parti iktidarda olduğu sürece bu dolar ve enflasyon düşmez. Halk güvenmiyor bende dahil, 2 gün önce faiz arttıracakları için herkes dolarını bozdur diyordu bende dedimki halkın iktidara güveni yok dolar düşmek yerine daha fazla artıcak dedim öylede oldu ve satmadım doları + halen artıyor. Halkın iktidara olan güveni 0

umutbeedir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
216
İsim
Umut BEDİR
İlgilendiği Kategoriler
Tasarım ve Oyun
Instagram
chox.ia
Steam
https://steamcommunity.com/id/untiliwin/
Discord
umt.bdr
nereye düşürüyorsun :D tansiyon mu iki sakinleştirici alınca düşsün. 20 yılın problemi var, düşmez bu dolar

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
nereye düşürüyorsun :D tansiyon mu iki sakinleştirici alınca düşsün. 20 yılın problemi var, düşmez bu dolar
2 Sakinleştirici yerine 2 milyar doları basıyorlar düşüyor 😀

Şuan düşürmezler, bu artışın zaten bekliyorlar ama ciddi manada 30-32-34 diye giderse sıkıntı.

Enes34Nacir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,703
İsim
Enes Nacir
İlgilendiği Kategoriler
Toplama kasa
ak parti iktidarda olduğu sürece bu dolar ve enflasyon düşmez. Halk güvenmiyor bende dahil, 2 gün önce faiz arttıracakları için herkes dolarını bozdur diyordu bende dedimki halkın iktidara güveni yok dolar düşmek yerine daha fazla artıcak dedim öylede oldu ve satmadım doları + halen artıyor. Halkın iktidara olan güveni 0
22.50 ye bozdurdum 💀

umutbeedir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
216
İsim
Umut BEDİR
İlgilendiği Kategoriler
Tasarım ve Oyun
Instagram
chox.ia
Steam
https://steamcommunity.com/id/untiliwin/
Discord
umt.bdr
2 Sakinleştirici yerine 2 milyar doları basıyorlar düşüyor 😀
elinde ki dolar bitince ne yapacak?, o dolar bitecek. Çünkü basılan Türk Lirası adedi artıyor. Bu da parayı daha da değersizleştirip, alım gücünü düşürüyor.

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,104
İsim
kilan embappe
320x180_cmsv2_e2e5f7df-8404-5630-b568-b398273c8518-7242644.jpg

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
elinde ki dolar bitince ne yapacak?, o dolar bitecek. Çünkü basılan Türk Lirası adedi artıyor. Bu da parayı daha da değersizleştirip, alım gücünü düşürüyor.
Ellerinde yeterince bol bol dolar olsa zaten müdahale etmeye devam ederler, bu düzenin değişmesi gerekiyor ve bunun herkes farkında.

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,107
İsim
Necati
Instagram
https://www.instagram.com/n2cati/
Discord
2893

Helixo

80+ Bronze
izleyin anlarsınız neden yükseldiğini

Top Bottom