Neler Yeni

Çözüldü✓ domain .com kendimiz yapamaz miyiz?

Burak.Ben

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
burak çandır
merhabalar bişeyler öğrenmek için site kurma işine girdim bazı siteler ücretsiz hosting ve domain veriyo oralardan yaptım fakat ben kendi pc hostin olarak kurucam bi sıkıntı var domain işini nasıl kendim yapıcam bilmiyorum hosting hallettim diyelim ama kendi .com para vermeden nasıl yapabilirim

efetoy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
EmirEfe
merhabalar bişeyler öğrenmek için site kurma işine girdim bazı siteler ücretsiz hosting ve domain veriyo oralardan yaptım fakat ben kendi pc hostin olarak kurucam bi sıkıntı var domain işini nasıl kendim yapıcam bilmiyorum hosting hallettim diyelim ama kendi .com para vermeden nasıl yapabilirim
hocam para vermeden .com domain alamazsınız alıcak iseniz godaddy'de 1dolara .com domain satıyorlar

Myst3ry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Can
Kendi bilgisayarını sunucu veya hosting olarak kullanman için güzel upload hızları lazım. 1gbit upload, 1gbit download gibi simetrik internet paketlerine ihtiyacın var. Domain konusunda ise sabit ip alman gerekebilir. Bu yüzden firmalardan uygun fiyatlara hosting almak daha mantıklıdır. Domain için de 1$-5$ arasında kampanyalar oluyor onlardan faydanabilirsin veya hiç ziyaretçilere hizmet veren bir site açmayıp XAMPP, WAMP gibi programlarla bilgisayarında yerel bir web sağlayıcı çalıştırabilirsin.
Bonus olarak vercell, heroku, github pages gibi ücretsiz platformlarda projelerini çalıştırabilirsin.

unknownuser

80+ Bronze
En İyi Cevap
4
Teknik olarak bir Rasberry Pi 4-3 modellerini Hosting için kullanabilirsiniz, ancak ne kadar verimli olur ve yük bindiğinde sizi ne kadar götürür belli olmaz.

Top Bottom