Neler Yeni

Donanim Arşi̇vi̇ Fi̇yat Performans Krali Moleculepc Si̇stem Fps Drop

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mami
Sistemi videoda görüp sipariş verdim ancak videodakiyle alakası yok örneğin videoda valorant'ta 300 fps'lerde dolaşırken benim elimdeki sistemde fps 200 e anca çıkıyor ayrıca 200 den anlık 150 lere düşüp oyunun kasmasına neden oluyor. Sistem elime geldiği gibi ekran kartını takıp çalıştırdım. İçerisinde windows 10 pro kurulu geldi tekrar formatlamadım diret güncelleştirmeleri yapıp oyunu kurup test ettim ancak sonuç bu şekilde sıcaklıklar donanım arşivi videosundaki gibi kullanım yüzdeleri de öyle ancak dediğim gibi fps drop oluyor ve beklentimden düşük fps alıyorum önceki sistemimde de bu fpslerdeydim 1060 3gb ryzen 7 1700x sistemimde bir iki tık yükselsin istedim ayrıca kardeşime verdim bilgisayarımı ama memnun değilim acaba bir tek ben mi yaşadım bu problemi donanım arşivi videosundaki gibi değil acaba o videoda overclock mu yapıldı ya da benim bilmediğim bir performans modu falan mı var . Güç planlarını performansa ekran kartı yazılımından da e-spor seçeneğini seçip testimi yaptım lütfen fikirlerinizi belirtir misiniz?

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,244
İsim
SEYF
diyelim dediğiniz gibi ramler düşük hızda çalışıyor. Açtım ve fps yükseldi peki fps drop sorunu nasıl düzelicek ve şöyle de bi sıkıntı oluyor discord kullanıyorum eski bilgisayarımda bir kere bile kastığını görmediğim discord kasıyor ayarlarına giriyorum kitleniyo discord hariç her şey çalışıyor bi 15 20 sn sonra kendine geliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

şuan bilgisayarın başında değilim akşam tekrar bakacağım dediklerinizi uygulayarak umarım sistemi aldığıma pişman olmam
Hocam ne oynadığınıza bağlı. Hangi oyunlarda drop yiyorsunuz Büyük ihtimalle Online değil mi

Shiwa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
215
İsim
Baran
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mami
Chipset driverını yükleyin.Smart acces özelliğini bios ve amd uygulamasından açın.Sıcaklıklardan dolayı işlemci kendini kısıyor olabilir.Kule tipi uygun bir soğutucu alın.
abicim anlatamıyorum galiba diyorum ki Abdullah Hacıgül'ün evine giden sistemle benim evime gelen sistem aynı değil mi ? O adam kule tipi soğutucu mu taktı test yaparken sorun burada zaten biosunu kontrol ettim güncel ki diyelim değil dediğim gibi donanım arşivi kanalında yayınlanan videodaki sistemle benim evime gelen sistem aynı olduğu için aynı sonuçları almam gerekmiyor mu ? Ya Abdullah ekstra bir şey yaptı videoda söylemedi ya da unuttu hiç sanmıyorum böyle olduğunu ya da sistemde bir sıkıntı var başka açıklaması olamaz sistemde benim elim değmeyen tek şey windows 10 pro yüklü şekilde gelmesi ekstradan format atma gereği duymadım. Ama bu akşam onu da denicem belki windowstandır bilemiyorum artık.

mythrowib

80+ Silver
Sistemi videoda görüp sipariş verdim ancak videodakiyle alakası yok örneğin videoda valorant'ta 300 fps'lerde dolaşırken benim elimdeki sistemde fps 200 e anca çıkıyor ayrıca 200 den anlık 150 lere düşüp oyunun kasmasına neden oluyor. Sistem elime geldiği gibi ekran kartını takıp çalıştırdım. İçerisinde windows 10 pro kurulu geldi tekrar formatlamadım diret güncelleştirmeleri yapıp oyunu kurup test ettim ancak sonuç bu şekilde sıcaklıklar donanım arşivi videosundaki gibi kullanım yüzdeleri de öyle ancak dediğim gibi fps drop oluyor ve beklentimden düşük fps alıyorum önceki sistemimde de bu fpslerdeydim 1060 3gb ryzen 7 1700x sistemimde bir iki tık yükselsin istedim ayrıca kardeşime verdim bilgisayarımı ama memnun değilim acaba bir tek ben mi yaşadım bu problemi donanım arşivi videosundaki gibi değil acaba o videoda overclock mu yapıldı ya da benim bilmediğim bir performans modu falan mı var . Güç planlarını performansa ekran kartı yazılımından da e-spor seçeneğini seçip testimi yaptım lütfen fikirlerinizi belirtir misiniz?
Yt kanalındaki bilgisayar alındıktan sonra yapılması gerekenler videosundakileri yapın yüksek ihtimal düzelir olmazsa format atın bu kadar endişelik bir şey yok

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mami
Yt kanalındaki bilgisayar alındıktan sonra yapılması gerekenler videosundakileri yapın yüksek ihtimal düzelir olmazsa format atın bu kadar endişelik bir şey yok
bu kadar endişelik derken yediğinden içtiğinden hatta giyiminden arttırıp biriktirdiğin parayla aldığın ürün sana anlatılan gibi çıkmıyor acaba neresi endişelik değil bu olayın özellikle bu dönemde ? Sanıyorum ki henüz kendi paranı kazanmaya başlamadın yoksa bu şekilde bir yorum yapmazdın. Hakkını arayan ya da problemine çözüm arayan her insana bir şey olmaz ya bu kadar endişelenecek bir şey yok format at düzelir diye mi yardımcı oluyorsun duvarında yazdığı gibi sanırım arada bir girip yardıma ihtiyaç insanlara boş yorum yaparak güya yardım ediyorum ayağına mesaj sayını arttırıyosun, aslına bakarsan mantıklı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Hüseyin Alaca
bu kadar endişelik derken yediğinden içtiğinden hatta giyiminden arttırıp biriktirdiğin parayla aldığın ürün sana anlatılan gibi çıkmıyor acaba neresi endişelik değil bu olayın özellikle bu dönemde ? Sanıyorum ki henüz kendi paranı kazanmaya başlamadın yoksa bu şekilde bir yorum yapmazdın. Hakkını arayan ya da problemine çözüm arayan her insana bir şey olmaz ya bu kadar endişelenecek bir şey yok format at düzelir diye mi yardımcı oluyorsun duvarında yazdığı gibi sanırım arada bir girip yardıma ihtiyaç insanlara boş yorum yaparak güya yardım ediyorum ayağına mesaj sayını arttırıyosun, aslına bakarsan mantıklı.
çok haklısın bu konuda. Yukarıda sormuştum görmemişsin sanırım. Sana garanti belgeleri gönderildi mi? Bana gönderilmedi mesela bir sıkıntı yaşarsak nasıl göndereceğiz sistemi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mami
çok haklısın bu konuda. Yukarıda sormuştum görmemişsin sanırım. Sana garanti belgeleri gönderildi mi? Bana gönderilmedi mesela bir sıkıntı yaşarsak nasıl göndereceğiz sistemi?
bütün kutuları kontrol etmedim ancak 2 3 tane garanti belgesi gördüm . Zaten toplama pc garantisi olsa da iade edebileceğimizi sanmıyorum. İade edebiliyosak bile baya uğraştırır muhtemelen.

mythrowib

80+ Silver
Ayn knk mesaj kasıyorum dimi zaten JDJSKDN daha driver yüklememişsin,yeni bilgisayar aldım ne yapılmalı konularına bakmamışsin anında yeni konu açmışsin

Ben sana format demedim zaten? Son çözüm olarak söyledim. Ayrıca basit bir sorun için destan yazmana gerek yoktu.driver yükle, testleri yap, işlemciyi kisitladiysa onu aç biostan,xmp ayarını yap. klasik şeyler bunlar zaten direk windows yükleyip valorant girmekle sistem test edilmez.

Ve ben sana endişelenme demedim.o kadar büyük bir şey yok dedim .

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
970,150
Üyeler
153,343
Son üye
sealof19
Top Bottom