Neler Yeni

Dostlar bilgisayarım hacklendi , metamask cüzdanım boşaltıldı.

rabikzu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
semih çağrı
Merhabalar dostlar , 2 gün önce bilgisayarım hacklendi . Yaptığım işlemleri sırasıyla anlatıyorum ve saat kaçta hacklendiğini de yazacağım en sonunda. Öncelikle sabah 10 civarı bir oyun için güvensiz bir siteden bir program indirdim. bütüm resim , video , not defteri dosyalarım ( .ddde ) uzantısına çevrildi. Orada hacklendiğimi anladım ve bilgisayara format atmadım ama kurtarma seçeneklerinden bilgisayarımı sıfırla dedim. Windowsu da kendi içinden yükle dedim. Bilgisayarımı sıfırladım her şey silindi. Sonra saat öğleden sonra 4 gibi sıfırlanan bilgisayarımdan metamask cüzdanımın 12 haneli kurtarma kelimelerini girdim ve tekrar metamask ı bilgisayarıma yükledim. Ondan sonra saat 21 e kadar bilgisayarla pek bir işim olmadı. Saat 21 de dizi izlemek için bir siteye girdim google da en başta çıkan netflix , blutv gibi dizileri veren siteler. Ve ertesi gün farkettim ki metamask cüzdanımda ne var ne yok boşaltılmış. İşlem geçmişlerine baktım scan adreslerinden inceledim kaçta gönderilmiş hangi cüzdana gönderilmiş diye. Saat 21 de gönderilmiş. Şimdi benim sorum dostlar bu mevzu sabah hacklendiğimden mi oldu bilgisayarı sıfırlamama rağmen yoksa akşam 21 de dizi izlediğim site yüzünden mi oldu? acaba , virüs hala bilgisayarda mıdır? Kusura bakmayın biraz uzun oldu , şimdiden çok teşekkür ederim.

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,879
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
Hocam direk formatlayın pcnizi,keşke en başta yapsaydınız.İlk önce bi kasperskyla tarama yapın flaşınızada virüs bulaşmasın ondan sonra full reset atın.Metamask paranız için soğuk su gibi geldi bana.

Bergee

80+ Silver
Hacklendiyseniz ve şifrelerinizi değiştirmediyseniz tabii ki formatta atsanız bir faydası olmayacaktır. Tüm bilgiler hacker'ın eline geçtikten sonra yapmanız gereken sadece bilgisayarı sıfırlamak değil aynı zamanda şifrelerinizi de değiştirmek olmalıydı.

rabikzu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
semih çağrı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam direk formatlayın pcnizi,keşke en başta yapsaydınız.İlk önce bi kasperskyla tarama yapın flaşınızada virüs bulaşmasın ondan sonra full reset atın.Metamask paranız için soğuk su gibi geldi bana.
Aynen öyle metamask gitti hatamın farkındayım ama ilerisi için bilgisayarı temizleme peşindeyim hocam. Çok teşekkür ederim dediğiniz gibi yapmak lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hacklendiyseniz ve şifrelerinizi değiştirmediyseniz tabii ki formatta atsanız bir faydası olmayacaktır. Tüm bilgiler hacker'ın eline geçtikten sonra yapmanız gereken sadece bilgisayarı sıfırlamak değil aynı zamanda şifrelerinizi de değiştirmek olmalıydı.
Öyle hocam yaptık bi eşşeklik valla .

enokeno

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
650
İsim
Enes Sayar
Aynen öyle metamask gitti hatamın farkındayım ama ilerisi için bilgisayarı temizleme peşindeyim hocam. Çok teşekkür ederim dediğiniz gibi yapmak lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öyle hocam yaptık bi eşşeklik valla .
hocam özel değilse ne kadar boşaltılmış?

Oyun için indirdiğiniz programdan dolayı olmuş olma ihtimali çok yüksek.
Normal şartlarda bir siteye girme ile bu tarz bir tehlike açmasının ihtimali yok.

İndirdiğiniz program içerisindeki zararlı sisteminize yerleşmiş, oradan da bahsettiğiniz
olaylar gerçekleşmiştir.

Sıfırlamak yerine format atmanız daha iyi olurmuş.
Veya böyle bir şey indirmemiş olsaymışsınız keşke.

LaketrooS

80+ Silver
Genel pc nin hacklendigi yani şifrelerimin çalışabileceği kanısındayım bu yüzden sürekli telefonumdan steame para koyuyorum. Senin içinse üzüldüm. Ama sen üzülme.1 musibet 1000 nasihatten iyidir demişler.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Sıfırlama yapınca her virüs silinmez. Temiz format atmanız lazımdı.

Mr.Beast

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
352
İsim
Binbaşı Ozi
Tamamen format at paran içinde sanırsam gitti geçmiş olsun hocam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,509
İsim
Diyarhan
Sıfırladıktan sonra tekrar giriş yapmanız en büyük hata olmuş. Tekrar verilere kapıyı açmışsınız. Format atın

Top Bottom