Neler Yeni

Bu sistem parçalarını almalı mıyım?

iamgkmen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Musa Gökmen
Sizce bir kere al en iyisini al mı? Yoksa fiyat performans olarak işini görür abartma mı?

Ekler

• IMG_0027.png
    IMG_0027.png
    401.9 KB · Hit: 6,362

iamgkmen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Musa Gökmen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Knk bence işini gör abartma çünkü hem 5000 serisi çıkacak hem de amd yeni işlemcileri çıkacak bu zamanda bunlara bu kadar para vermen gereksiz olur.
Peki hangisini öneriyorsun reis? Ben bir kere alayım uzun süre kafam rahat olsun düşüncesindeyim de.

iamgkmen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Musa Gökmen
Hocam tam bütçenizi söylerseniz benden çok daha bilgili arkadaşlar var güzel sistem dizerler size.
Kral ben askeri personelim de, 5 ay sonra görevim bitiyor. Böyle parça parça maaşta ayarlayıp gidince toplayıp başına geçeceğim o yüzden. Bütçe sıkıntısı yok dediğim gibi bir kere alayım çok uzun süre parça değişimi yapmadan götürsün beni. Samsung 990 Pro 4TB var şuan mesela.

Mr_Yigit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Yiğit Yorulmaz
Kral ben askeri personelim de, 5 ay sonra görevim bitiyor. Böyle parça parça maaşta ayarlayıp gidince toplayıp başına geçeceğim o yüzden. Bütçe sıkıntısı yok dediğim gibi bir kere alayım çok uzun süre parça değişimi yapmadan götürsün beni. Samsung 990 Pro 4TB var şuan mesela.
Anladım sen baya üst seviye güzel bir şey istiyorsun yani is için değil oyun habi için kullanacaksın diye düşünüyorum eğer öyleyse 7800x3d daha mantıklı oyun anlamında daha performanslı en iyi oyun işlemcisi diye geçiyor 7950 ye gerek yok o yüzden
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anladım sen baya üst seviye güzel bir şey istiyorsun yani is için değil oyun habi için kullanacaksın diye düşünüyorum eğer öyleyse 7800x3d daha mantıklı oyun anlamında daha performanslı en iyi oyun işlemcisi diye geçiyor 7950 ye gerek yok o yüzden
Mesela ekran kartı da 4080 çok rahat işini görür render için gullanmayacaksan 4090 a da gerek yok aradaki fiyat farkı çok fazla ve oyun için gerek yok 4080 her türlü isinizi görü

iamgkmen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Musa Gökmen
Peki Tray işlemci olarak almak sıkıntı olur mu ?

Mesela ekran kartı da 4080 çok rahat işini görür render için gullanmayacaksan 4090 a da gerek yok aradaki fiyat farkı çok fazla ve oyun için gerek yok 4080 her türlü isinizi görü
Sinerji de Tray olarak var o işlemci problem olmaz değil mi?

Mr_Yigit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Yiğit Yorulmaz
Peki Tray işlemci olarak almak sıkıntı olur mu ?

Sinerji de Tray olarak var o işlemci problem olmaz değil mi?
Yani olmaz muhtemelen ama neden sinerjiyi tercih ediyorsunuz amazondan almak daha mantıklı şahsi görüşüm çünkü direkt iade edebiliyorsunuz ve tam zevkinize göre toplayacağınız için larça parça alıcaksınız sanırim ondan dolayı hic hazır sistem önermiyorum

iamgkmen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Musa Gökmen
Yani olmaz muhtemelen ama neden sinerjiyi tercih ediyorsunuz amazondan almak daha mantıklı şahsi görüşüm çünkü direkt iade edebiliyorsunuz ve tam zevkinize göre toplayacağınız için larça parça alıcaksınız sanırim ondan dolayı hic hazır sistem önermiyorum
Daha sonra kime montaj yaptırıcam reis onları, sinerjiyle görüştüm hepsini bizden alırsanız olur diyor :D

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,307
İsim
Muhammet Çağrı
montajı illa ki halledebilirsin montaj için fiyat farkına değmez.

iamgkmen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Musa Gökmen
Anladim hocam ben siz de ilgili olunca kendiniz yapacaksınız diye düşünmüştüm ondna dolayı dedim.
Montaj konusunda çok yeterli değilim reis mesela sıvı soğutma fanların montajı falan pek bilmiyorum ondan.

Mr_Yigit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Yiğit Yorulmaz
montajı illa ki halledebilirsin montaj için fiyat farkına değmez.
O da var aslında hepsini sinerjiden alırsan muhtemelen sana biraz kitleyecekler fiyatlarda kendin tek tek alıp bilgili birisiyle yapabilirsin nerde oturuyorsunuz kürşat hocam var forumda o baya iyi sistemler diziyor belki yardımcı olabilir hem parça seçiminde hem montaj kısmında

Montaj konusunda çok yeterli değilim reis mesela sıvı soğutma fanların montajı falan pek bilmiyorum ondan.
Hocam bir de sinerjinin sitesinde 4080 göremedim ama stoklarında varmıymış gerçi 5 ay sonra diyorsunuz illaki gelir.

Top Bottom