Neler Yeni

DUAL CHANNEL RAM ETKİSİ

lonevex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
burak cantürk
merhaba ben donanım arşivinin son topladığı sistemlerden birini almıştım da 16 gb daha ram eklemek istiyorum youtubedan dual channel performans videolarına baktımda pek bir etki yok gibi ben csde 300fps civarında alıyorum bu sisteme 16gb daha ram eklesem fpsim tahmini kaç bandına çıkar birde anakartım ve ramim dual channela uyumlu mu bilgisayar konusunda pek bilgili değilim yardımınıza ihtiyacım var .

Ekler

• pc.png
    pc.png
    70.2 KB · Hit: 10

macelian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
İsmail
DDR4 te gerçekten çok fazla performans farkı oluyordu ama ben ddr5 te pek bir fark göremedim ama yinede alınır

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
607
İsim
Ahmet Yıldırım
CS için alacaksanız almanızı önermem. Sizi tatmin edecek bir fps artışı göreceğinizi düşünmüyorum.

lonevex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
burak cantürk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
DDR4 te gerçekten çok fazla performans farkı oluyordu ama ben ddr5 te pek bir fark göremedim ama yinede alınır
300 fpsden kaç civarına çıkar sence birde sistemin içinde olan ramin aynısını aldım dual channel olarak kullanabilir miyim bir problem yaşar mıyım
Mesaj otomatik birleştirildi:

CS için alacaksanız almanızı önermem. Sizi tatmin edecek bir fps artışı göreceğinizi düşünmüyorum.
kaç fpslik bir artış olur

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
607
İsim
Ahmet Yıldırım
300 fpsden kaç civarına çıkar sence birde sistemin içinde olan ramin aynısını aldım dual channel olarak kullanabilir miyim bir problem yaşar mıyım
Mesaj otomatik birleştirildi:

kaç fpslik bir artış olur
20-25 fps belki daha az, tahmin etmesi zor. Aldıysanız hayırlı olsun. Başka oyunlarda sizi rahatlatacaktır.

lonevex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
burak cantürk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
20-25 fps belki daha az, tahmin etmesi zor. Aldıysanız hayırlı olsun. Başka oyunlarda sizi rahatlatacaktır.
aldım ama cs dışında oyun oynamıyorum iade edebilirim sizce etmeli miyim

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
607
İsim
Ahmet Yıldırım
Top Bottom