Neler Yeni

Yardım Dün Vatan'dan Aldığım VG258QR Monitörde Bugün Ölü Piksel Çıktı

dtyaso

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
yasin acar
@AltugÖzdmr hocam 3 gün önce bende birebir aynı monitörü aldım, vok-2 sistem gelmediği için test edememiştim ve ölü piksel çıktı 5-6 adet
Vatan şubesine bugün gittim, ve mağdur olan kişiler onlarmış gibi muamele gördüm, bu kadar ilgisizlik görmedim, sorularıma bile cevap vermediler 23 gün bekleyeceksin biz size dönüş yapacağız dediler. Bundan sonra Vatan dan tek bir ürün dahi almam, VATAN BİLGİSAYAR PİŞMANLIKTIR. @BERKANY ninde dediği gibi sadece internetten alışveriş yapılmalı. 23 gün içinde ise ne olacağı belli değil ama bende bu işin peşini bırakmayacağım. Size tavsiyem sizinde hakkınızı aramanız, ölü piksel hatadır ve iade işlemi kabul edilmesi gerekir.

BERKANY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,358
İsim
Berkay BABUCCU
@AltugÖzdmr hocam 3 gün önce bende birebir aynı monitörü aldım, vok-2 sistem gelmediği için test edememiştim ve ölü piksel çıktı 5-6 adet
Vatan şubesine bugün gittim, ve mağdur olan kişiler onlarmış gibi muamele gördüm, bu kadar ilgisizlik görmedim, sorularıma bile cevap vermediler 23 gün bekleyeceksin biz size dönüş yapacağız dediler. Bundan sonra Vatan dan tek bir ürün dahi almam, VATAN BİLGİSAYAR PİŞMANLIKTIR. @BERKANY ninde dediği gibi sadece internetten alışveriş yapılmalı. 23 gün içinde ise ne olacağı belli değil ama bende bu işin peşini bırakmayacağım. Size tavsiyem sizinde hakkınızı aramanız, ölü piksel hatadır ve iade işlemi kabul edilmesi gerekir.
Vatan tamamıyla bana göre boş bir firma.VATAN genelde hatalarıyla insanları dolandırmalarıyla benim zihnimde yer edinmiştir. Bir windows keyini 1000 tl üstüne insanlara (Bilmeyen bilgisi çok olmayan) kandıran içi dışı boş bir firmadır. Ben genelde amazon takip ederim. Pahalıysa indirim beklerim ama amazon olmazsa alacağım ürün ya İTOPYA ya da İNCEHESAP düşünürüm.En azından anlayışlılar. Zaten Vatan artık kendini yenilemeyen geride kalmış bir firma haline geldi. Bu gibi saçma müşteri ilişkileri yüzünden fiyatları yüzünden kimse teknolojik alet alırken VATAN diye aratmıyor google'da.

Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Altuğ Özdemir
Vatan tamamıyla bana göre boş bir firma.VATAN genelde hatalarıyla insanları dolandırmalarıyla benim zihnimde yer edinmiştir. Bir windows keyini 1000 TL üstüne insanlara (Bilmeyen bilgisi çok olmayan) kandıran içi dışı boş bir firmadır. Ben genelde amazon takip ederim. Pahalıysa indirim beklerim ama amazon olmazsa alacağım ürün ya İTOPYA ya da İNCEHESAP düşünürüm.En azından anlayışlılar. Zaten Vatan artık kendini yenilemeyen geride kalmış bir firma haline geldi. Bu gibi saçma müşteri ilişkileri yüzünden fiyatları yüzünden kimse teknolojik alet alırken VATAN diye aratmıyor google'da.
Ben de aynı şekilde VOK-Friday v2 aldım dün test ettim bir tane ölü piksel var bende ama masaüstünde sağ üst köşede bulanıklık var pikseller çok net görünüyor bu sorun ne oluyor en iyisi servise göndereyim iade yapılacak bir şeyse

BERKANY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,358
İsim
Berkay BABUCCU
Ben de aynı şekilde VOK-Friday v2 aldım dün test ettim bir tane ölü piksel var bende ama masaüstünde sağ üst köşede bulanıklık var pikseller çok net görünüyor bu sorun ne oluyor en iyisi servise göndereyim iade yapılacak bir şeyse
Fotoğraf atarsan yardımcı olurlar ama bulanıklık bambaşka bir boyut bence. Ölü piksel nokta gibidir ama bir monitörde bulanıklık varsa direk iade için başvur. Almayız derseler THH git. Seve seve alırlar bilir kişi gelip görünce :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Altuğ Özdemir
Hem kurtulmuş olurum Vatan'dan bir daha alışveriş yapmam giderim aynı monitörü alırım başka bir yerden veya G24F-2 alırım. Ama monitörü beğenmiştim baya sorun çıkana kadar. Ilk gün hiçbir problem yoklen ikinci gün bahsettiğim problem üstüne birde ölü piksel oluştu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sağ üst köşede pikseller çok net görünüyor masaüstünde ama sadece windows masaüstünde böyle oyunlara girince veya tarayıcıya giriyorum bir şey yok. Veya aynı monitörden ps açıyorum yine bir şey yok.

Şu an evde değilim ama en iyisi ben eve gidince fotoğraf çekip buraya bırakayım

dtyaso

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
yasin acar
Hem kurtulmuş olurum Vatan'dan bir daha alışveriş yapmam giderim aynı monitörü alırım başka bir yerden veya G24F-2 alırım. Ama monitörü beğenmiştim baya sorun çıkana kadar. Ilk gün hiçbir problem yoklen ikinci gün bahsettiğim problem üstüne birde ölü piksel oluştu

Sağ üst köşede pikseller çok net görünüyor masaüstünde ama sadece windows masaüstünde böyle oyunlara girince veya tarayıcıya giriyorum bir şey yok. Veya aynı monitörden ps açıyorum yine bir şey yok.

Şu an evde değilim ama en iyisi ben eve gidince fotoğraf çekip buraya bırakayım
aynen hocam aynı şekilde bende iade edip g24f-2 alacağım. Dün forumda baya yardımcı oldular en iyisi o gibi ama indirim bekleyebiliriz.
Zaten iade süreci bizi indirim beklemeye zorladı, Bu arada kesin iade olmadan da yeni monitör alamayacağız, başımızı derde soktuk. En azından forumdan dertleşiriz artık, kader ortağım

Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Altuğ Özdemir
aynen hocam aynı şekilde bende iade edip g24f-2 alacağım. Dün forumda baya yardımcı oldular en iyisi o gibi ama indirim bekleyebiliriz.
Zaten iade süreci bizi indirim beklemeye zorladı, Bu arada kesin iade olmadan da yeni monitör alamayacağız, başımızı derde soktuk. En azından forumdan dertleşiriz artık, kader ortağım
Alırlar inşallah

Birde şu ekranın sağ üstündeki piksellesme neyin nesi acaba? Eğer o bir problemse iade etmemi sağlar belki.

dtyaso

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
yasin acar
Alırlar inşallah

Birde şu ekranın sağ üstündeki piksellesme neyin nesi acaba? Eğer o bir problemse iade etmemi sağlar belki.
bende sadece ölü piksel vardı(min 5-6 tane) onun haricinde bi sorun fark etmedim

Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Altuğ Özdemir
@𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦 hocam sana zahmet bir el atabilir misin? Vatan Bilgisayar'dan cumartesi günü aldığım monitörden ölü piksel çıktı birde ek olarak sadece masaüstünde sağ üst tarafta bariz bir piksellesme var. Hatırlarsınız sizinle bir monitör hakkında muhabbetimiz vardı ve son olarak VG258QR almaya karar verdim. Monitörde görsel açıdan ve oyun performansı olarak memnun kalmıştım fakat bu son iki sorun çok tat kaçırdı. Bugün sabah Vatan Bilgisayar müşteri hizmetlerini aradım ölü piksel çıktığından bahsettim onlar da ürünün faturası ve kutusu ile birlikte şubemize gidin teknik servise gidecek kontroller sonrası üretim hatası var mı ona bakacaklar dediler ama sanıyorum ki 1 ölü piksel için üretim hatası olarak görülmez. Bu piksellesme çok net eve gidince 16.30-17.00 gibi fotoğrafını da atabilirim sizce neden olabilir? Rastlanan bir durum mudur? Ve son olarak bir iade sebebi midir, ne önerirsiniz?

Top Bottom