Neler Yeni

Çözüldü✓ Düşük Fps Almaya Başladım

nokar23

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Bahadır
Normalde rdr2'de ultra ayarlada rahat şekilde oynarken bugün çok düşük fps almaya başladım. Fps ölçmedim ama bayağı bir kasıyor oyun. 5-10 fps anca alıyorumdur. Aynı şekilde csgo'da da 300-400 fps alırken fps 80-100 civarına düştü. Neden böyle olmuş olabilir sizce. Laptopu prize takarak oynuyorum.
Ryzen 7 7735hs işlemci
rtx 4060 ekran kartı
16 gb ram var.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin
Normalde rdr2'de ultra ayarlada rahat şekilde oynarken bugün çok düşük fps almaya başladım. Fps ölçmedim ama bayağı bir kasıyor oyun. 5-10 fps anca alıyorumdur. Aynı şekilde csgo'da da 300-400 fps alırken fps 80-100 civarına düştü. Neden böyle olmuş olabilir sizce. Laptopu prize takarak oynuyorum.
Ryzen 7 7735hs işlemci
rtx 4060 ekran kartı
16 gb ram var.
Harici ekran kartın devreye girmedi büyük ihtimalle. Asus'un uygulamasından GPU'yu Performance yazanı seçip bilgisayarı yeniden başlatıp aynı sorunun devam edip etmeyeceğini kontrol eder misin? Ek olarak BIOS'un güncel mi?

nokar23

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Bahadır
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Harici ekran kartın devreye girmedi büyük ihtimalle. Asus'un uygulamasından GPU'yu Performance yazanı seçip bilgisayarı yeniden başlatıp aynı sorunun devam edip etmeyeceğini kontrol eder misin? Ek olarak BIOS'un güncel mi?
hocam laptopta mux özelliği var . kartlar arasında otomatik geçiş yapıyor normalde ama bir sorun mu oldu acaba? Sizin dediğinizi de deniyeyim şimdi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

teşekkür ederim sorunum düzeldi.

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin
hocam laptopta mux özelliği var . kartlar arasında otomatik geçiş yapıyor normalde ama bir sorun mu oldu acaba? Sizin dediğinizi de deniyeyim şimdi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

teşekkür ederim sorunum düzeldi.
Tekrardan Standarta alırsan aynı sorun devam etmez büyük ihtimalle. Anlık bir problem olmuş olabilir.

Top Bottom