Neler Yeni

Duyguları Gösterememek?

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,525
İsim
Diyarhan
Anlatır mısın nasıl yaşıyorsun
En basit şekilde anlatayım. Gençliğimden itibaren duyguların insanları zayıflattığını gardımı indirdiğini düşünürdüm. Bu yüzden ailem dahil fazla duygusal olamadım. 0 duygu desem yeridir. Yakın zamanda kız arkadaşımla konuşurken
-sen yoksun tadım yok yazdım
+Hehe inandım
(bunu yazmasının sebebi insanlara bağlanmadığımı bildiğinden yazdı ama bağlanmak istediğim halde bağlanamıyorum)
-nedenmiş o dedim
+hiç hissettirmiyorsun dedi. (Cidden üzdü hani daha çok çabalıyorum ama elimden o kadar geliyor.) Bu yüzden kız arkadaşının üstüne gitme sevdiğini belli edemiyor olabilir ama sevgisini belki başka şekilde görürsün. En sade halde yazdım yoksa çok uzun tutardı.

Sagittarius

80+ Silver
Bak bunu sırf kendim dedi diye demiyorum çevremdeki, araştırmalarımdaki ve tecrübelerimdeki olaylara dayanarak söylüyorum:

Şimdi şöyle düşün; Sen birine hakaret ettin, aşşağıladın ama karşındaki kişi alınmayarak sakince cevap verdi. İçine bir korku, şaşkınlık düşer değil mi? Yada kız arkadaşına neredeyse araba çarpacaktı ve sen hiç panik yapmadan o anki istifini koruyarak onu çektin. Başka bir örnek, sevgiline çok darılacağı bir şey söyledin ve sinirlendi. Oturup 30 dk konuşmadan mimiklerle sadece dinledin sakince. O bağırmasına rağmen senden bir karşı çıkma filan alamadığı yada boşver filan demediğin için ee diye kalıverdi öfkeyle. Sende anice sarılıp özür diledin (bunun için yakın olmak önemli). İşte biz buna SOĞUKKANLILIK diyoruz. Genellikle 2 çeşit soğukkanlılık olur. 1.si yapısal, 2.si istediği zaman soğukkanlı olabilen. 1. tip olanlar genellikle her zaman duygularını belli etmez. Yapısal olarak Alfadır. Birde her zaman soğukturlar. 2. tipler ise istediği zaman (istediği zaman derken yapması gereke durumlarda) soğukkanlı olabilirler. Yani bu kişiler profesyonelliğe bağlıdır. Çok pro. bir soğukkanlı tehlike anında yapılması gerekeni yapar. Normal biri sadece sohbetlerle idare eder. Bunun gibi. 2. tip soğukkanlıları geçiyorum çünkü öyle bir manitaya sahip olduğunu düşünmüyorum konuşmasına bakarak. Fakaatt... 1. tip soğukkanlı insanlar mutlu olabilir. Üzgün de olabilir. Sadece duygularını çok belli etmezler. Yani çok fazla duygusuz gülerler (sahte gülüş) duygularını göstermek için. Çok espri yaparlar. Fakat onlarında duyguları sonuçta var. Yani yapman gereken duygularını görmek değil hissetmektir. Sırf boş romantik yapmıyorum harbiden hissetmen gerekir.

Anlamadığın bir şey olursa yazabilirsin. Cinsellikle alakalı birşeylere ihtiyacın varsa @Sagittarius abimize sorabilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Agb. Knk şuan kıza bir sarıl ya. Annesiz büyümek zor şey.
Olm konu dönüp bana nasıl geldi 😅

Merhaba dostlar, bir konudan bahsetmek istiyorum konu ilişkiyle alakalı
Bir sevgilim var 5 aydır. Kızla her çeşit konudan konuştuk, birbirimizi tanıdık.
Ancak dostlar ben kıza gereken ilgiyi, sevgiyi, duygularımı belirtip gösteriyorum ancak bu durum kız için söz konusu değil işin tuhaf tarafı kız kendisi bile diyor ki "Özür dilerim ben senin kadar ilgi gösteremiyorum senin gibi duygularımı belli edemiyorum, gösteremiyorum, sen böyle davranıyorsun çok mutlu ediyorsun beni teşekkür ederim. Sen böyle davranırken kendimi suçlu hissediyorum, ama şunu unutma ben seni gerçekten çok seviyorum, benim karakterim bu..." dedi. Ben ise elinden geldiğince göstermeye çalış dedim anlayışla karşıladım. Bu kızın sorunu nedir? neden gösteremiyor, ben rahat rahat gösterirken o ise neden göstermiyor ?
pek sevgi görmeyen birisi sevmeyi de bilmez be kankam

CemSultan01

80+ Bronze
Neydi o hatalar döktürsene içinİ hocamm :D
Sevdiğin kızla konuşurken laflarına dikkat et. Kız kırılabilir veyahutta sen yanlış bişi söyleyebilirsin.
Bir kıza söz verdiysen o sözü tut. Benim gibi mal olarak kalırsın ortada.
Bir kıza asla yalan söyleme. Hele ki onu çok seviyorsan zaten hemen belli olur ki benimkide öyle oldu.
Ve son olarak sevdiğin birini asla üzme. Yoksa benim gibi 1 hafta sad mod takılırsin bu sefer kız senden daha da uzaklaşır.
Garip ama gerçek
Doğru ama üzücü

Sagittarius

80+ Silver
Merhaba dostlar, bir konudan bahsetmek istiyorum konu ilişkiyle alakalı
Bir sevgilim var 5 aydır. Kızla her çeşit konudan konuştuk, birbirimizi tanıdık.
Ancak dostlar ben kıza gereken ilgiyi, sevgiyi, duygularımı belirtip gösteriyorum ancak bu durum kız için söz konusu değil işin tuhaf tarafı kız kendisi bile diyor ki "Özür dilerim ben senin kadar ilgi gösteremiyorum senin gibi duygularımı belli edemiyorum, gösteremiyorum, sen böyle davranıyorsun çok mutlu ediyorsun beni teşekkür ederim. Sen böyle davranırken kendimi suçlu hissediyorum, ama şunu unutma ben seni gerçekten çok seviyorum, benim karakterim bu..." dedi. Ben ise elinden geldiğince göstermeye çalış dedim anlayışla karşıladım. Bu kızın sorunu nedir? neden gösteremiyor, ben rahat rahat gösterirken o ise neden göstermiyor ?
Kız ya seni takmıyor yada hayranı olacak birilerini istiyor o karakterde insanlar çok garip yada kız bakire ve bir ilişki kurmayı bilmiyor gidip açılacaksan acil ve sözlerine dikkat edecem diyenleri salla çünkü kız seni sen olduğun için sever öyle değilmi? Ama kırıcı tabirler kullanma yada küfür şekli kullanma ve kendin ol nasıl bir karakterin var göster ona

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,958
İsim
tümen dağ
gösteremiyor, ben rahat rahat gösterirken o ise neden göstermiyor
Normal herkes farklidir
Benimde oyle konustugum kız olmustu ve dile getiriyordu boyle ,problem etmemistim

KrofeSSional

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
527
İsim
Kerem Taşdemir
Dostum kısaca ben sana şunu sorayım
1-Bu kıza güvenebilir miyim?
2-Emeklerim bu kıza değer mi?
3-Duygularını neden göstermiyor tam anlamıyla onu anlamadım
Not: Benim şahsi fikrim aile yapısından dolayı geliyor kız annesini hiç görmemiş, bundan yola çıkarak düşünceni bekliyorum..
Reis sahibinden 'den ekran kartı mı alıyorsun bu kıza güvenebilirim ne :D?

Mırnav

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,745
İsim
SANANE
Normal herkes farklidir
Benimde oyle konustugum kız olmustu ve dile getiriyordu boyle ,problem etmemistim
Ben mi yanlış hatırlıyorum bilmiyorum ama en son gördüğümde silverdın. Gold Ho.

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,958
İsim
tümen dağ

kaynorz

80+
Kız ya seni takmıyor yada hayranı olacak birilerini istiyor o karakterde insanlar çok garip yada kız bakire ve bir ilişki kurmayı bilmiyor gidip açılacaksan acil ve sözlerine dikkat edecem diyenleri salla çünkü kız seni sen olduğun için sever öyle değilmi? Ama kırıcı tabirler kullanma yada küfür şekli kullanma ve kendin ol nasıl bir karakterin var göster ona
Dostum kızın ilk ilişkisi benim.
Kız bana şunları dedi : (Ben bunca zaman hayatımda tek kişi olsun kafasındaydım, sen benim ilk aşkım ve son aşkım ol istiyorum.) dedi.
Yanisi kızın ilk ilişkisi benim, kız bakire ilişki kurmayı bilmiyor derken bunu daha da ayrıntılı bir şekilde açıklar mısın dostum?
Ve kanka şunu söyleyim kız dudaktan öpmeye bile karşı öyle anlatayım, sadece yanaktan.

Sagittarius

80+ Silver
Dostum kızın ilk ilişkisi benim.
Kız bana şunları dedi : (Ben bunca zaman hayatımda tek kişi olsun kafasındaydım, sen benim ilk aşkım ve son aşkım ol istiyorum.) dedi.
Yanisi kızın ilk ilişkisi benim, kız bakire ilişki kurmayı bilmiyor derken bunu daha da ayrıntılı bir şekilde açıklar mısın dostum?
Ve kanka şunu söyleyim kız dudaktan öpmeye bile karşı öyle anlatayım, sadece yanaktan.
Bakire kızı nasıl tutturdun :D o senin şansın bakire den kastım yalnız cinsel anlamda değil hiç manitasi oyu buyu olmamış ise bakiredir ilişki kurmayı bilmiyor derken erkeklere nasıl duygularını göstereceğini bilmiyor ve buarada yaş kaçtı

Top Bottom