Neler Yeni

E Spor Oyuncuları Neden 250ips Tarama Hızını Tercih Ediyor?

fixeb

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
fixeb
İlgilendiği Kategoriler
Donanım
CS GO E SPOR OYUNCULARI NEDEN 250IPS Tarama hızını tercih ediyor daha iyi tarama hızları varken. Mouse şeklinden kaynaklı mı yoksa bu bir avantajmı ya da daha iyi bir sebebi var mı 250IPS ile 650 750 IPS arasında nasıl bir fark var. Nasıl bir his var. Ben mesela Zowie EC1-C düşünüyorum fakat 250 IPS hepsi aynı sensörü kullanıyor zaten. Piyasada 650 IPS ve yukarı olan tarama hızlarına sahip sensörler var düşüncelerinizi önerileriniz bu konu hakkında ki düşünceleriniz nelerdir ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
179
İsim
Mert ali
Avantaj değil mouse şeklinden kaynaklı tercih ediyorlar hatta çoğu oyuncu aynı marka aynı model mouse kullanıp sensörünü değiştirtiyorlar

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,389
İsim
Burak Karadağ
Zowie EC1-C kullanıyorum hem CS için özel bir seri olmasından hem de ergonomisinin harika olmasından.

Dahası  
Reaksiyon skoru
179
İsim
Mert ali
biraz fiyatları düşük olsa çok güzel mouse arkadaşımda kullanmıştım cidden iyi ama değmez yani

fixeb

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
fixeb
İlgilendiği Kategoriler
Donanım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,828
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Ec2-a kullandım 1 sene felan sonra sattım. Zamanında güzeldi de bence artık yeni serisinin çıkması lazım. Razer Deathadder V2 bin basar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,201
İsim
Murat Orhan
CS GO E SPOR OYUNCULARI NEDEN 250IPS Tarama hızını tercih ediyor daha iyi tarama hızları varken. Mouse şeklinden kaynaklı mı yoksa bu bir avantajmı ya da daha iyi bir sebebi var mı 250IPS ile 650 750 IPS arasında nasıl bir fark var. Nasıl bir his var. Ben mesela Zowie EC1-C düşünüyorum fakat 250 IPS hepsi aynı sensörü kullanıyor zaten. Piyasada 650 IPS ve yukarı olan tarama hızlarına sahip sensörler var düşüncelerinizi önerileriniz bu konu hakkında ki düşünceleriniz nelerdir ?
Yüksek IPS ve G her zaman daha iyidir. E Spor oyuncuları düşük hz tercih etmiyor alıştıkları shape'te olan veya direk alıstıkları markaları/modelleri kullanıyorlar genelde. Bir Mouse'un kalitesini belirleyen etmenler Polling rate'i,IPS ve G Değeri yani sensörü,Shape'i, MCU'su ve Encoder'idir.

Düşük IPS hızlarında flickshot gibi vuruşları atmak çok daha kısıtlı. Yüksek IPS değerlerinde çok rahat flickshot gibi anlık vuruşlar çok daha tutarlı ve verimli oluyor o yüzden yüksek IPS tercih etmen her zaman daha iyi olacaktır min 400 IPS 40 G tercih etmelisin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zowie eskisi gibi güzel mouselar üretmiyor bu paralara çok daha iyi daha yeni nesil mouselar mevcut. 250 IPS'e para vermek mantıksız

Zowie EC1-C İnternette 1500 2000 TL civarına satılıyor, Ajazz AJ199,Darmoshark M3,N3 gibi daha iyi tercihler var o fiyatlara.

fixeb

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
fixeb
İlgilendiği Kategoriler
Donanım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yüksek IPS ve G her zaman daha iyidir. E Spor oyuncuları düşük hz tercih etmiyor alıştıkları shape'te olan veya direk alıstıkları markaları/modelleri kullanıyorlar genelde. Bir Mouse'un kalitesini belirleyen etmenler Polling rate'i,IPS ve G Değeri yani sensörü,Shape'i, MCU'su ve Encoder'idir.

Düşük IPS hızlarında flickshot gibi vuruşları atmak çok daha kısıtlı. Yüksek IPS değerlerinde çok rahat flickshot gibi anlık vuruşlar çok daha tutarlı ve verimli oluyor o yüzden yüksek IPS tercih etmen her zaman daha iyi olacaktır min 400 IPS 40 G tercih etmelisin.

Zowie eskisi gibi güzel mouselar üretmiyor bu paralara çok daha iyi daha yeni nesil mouselar mevcut. 250 IPS'e para vermek mantıksız

Zowie EC1-C İnternette 1500 2000 TL civarına satılıyor, Ajazz AJ199,Darmoshark M3,N3 gibi daha iyi tercihler var o fiyatlara.
Ayrıntılı bilgi için çok teşekkürler dost.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,201
İsim
Murat Orhan
Rica ederim. Mouse için bütçen ne kadar?

NespaY

80+ Silver
300 350IPS ten sonrası önemli değil zaten.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,201
İsim
Murat Orhan
300 350IPS ten sonrası önemli değil zaten.
450den sonrası önemli değil daha doğrusu. 450 ve 650 arasındaki farkı anlamak için refleksinin çok iyi olması gerekiyor faka yine de yüksek IPS her zaman iyidir alabiliyorken yoksa razer gitip 750IPS 70G Sensör çıkarmazdı mantıken.

NespaY

80+ Silver
450den sonrası önemli değil daha doğrusu. 450 ve 650 arasındaki farkı anlamak için refleksinin çok iyi olması gerekiyor faka yine de yüksek IPS her zaman iyidir alabiliyorken yoksa razer gitip 750IPS 70G Sensör çıkarmazdı mantıken.
Kendi deneyimim dostum bende 300'den sonrası çok fark etmiyor.

Top Bottom