Neler Yeni

Yardım Ebay ve Vergilendirme

Yumuklu Sucurta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
798
İsim
Alper
Arkadaşlar Ebayden 250$’a bir şey sipariş vermek istiyorum ama yeni vergilendirmeyle bana ne kadar mal olacak hakkında bilgisi olan var mı? Kargo amerikadan gönderilecek ve kaegosu dahil 250$ tutuyor. Hesaplayabilir misiniz?

Sanjay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
231
İsim
Joga Bonito
geçen haberlerde vardı milli voleybolcuydu sanırım. fransadan 32 € luk spor malzemelrine 75 € vergi ödemiş. 250 $ a dünyanın parasını ödersin muhtemelen.

Yumuklu Sucurta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
798
İsim
Alper
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
geçen haberlerde vardı milli voleybolcuydu sanırım. fransadan 32 € luk spor malzemelrine 75 € vergi ödemiş. 250 $ a dünyanın parasını ödersin muhtemelen.
ciddi misin? habere ulaşamadım...

Yumuklu Sucurta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
798
İsim
Alper

Yumuklu Sucurta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
798
İsim
Alper

Oswald

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
Talha
Anladım peki ama neye göre? AB ülkesi dışında abd'den gelecek bir ürün.
Hocam ModArt PC bunun hakkında bir video çekmişti YouTube'dan bakabilirsiniz. Ben gelişigüzel söyledim ama tahminimce o civarlarda bir para ödersiniz. Yurt Dışından gelen ürünlerin vergisi ne kadar arttılırdı bilmiyorum ama başta o var. KDV, ÖTV, Gümrük kağıdının parası vs. gibi saçma sapan vergiler de var. Dediğim videoyu izleyin anlarsınız ne demek istediğimi.

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,419
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
Getirebilmek için müşavir ile anlaşman lazım. Gümrük musavirliginden bilgi almanı öneririm. Çünkü burada kimse o tutarda birsey getirip de ekstra para ödemez. O yüzden ne kadar masraf çıkar bilemeyiz .

Yumuklu Sucurta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
798
İsim
Alper
Hocam ModArt PC bunun hakkında bir video çekmişti YouTube'dan bakabilirsiniz. Ben gelişigüzel söyledim ama tahminimce o civarlarda bir para ödersiniz. Yurt Dışından gelen ürünlerin vergisi ne kadar arttılırdı bilmiyorum ama başta o var. KDV, ÖTV, Gümrük kağıdının parası vs. gibi saçma sapan vergiler de var. Dediğim videoyu izleyin anlarsınız ne demek istediğimi.
Tamam bakayım ben de bana bilgilendirecek bir video arıyordum umarım aradığım cevapları bulabilirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ülke resmen hapishaneye dönmüş bu kadar zor olmamalı bazı şeyler neden böyle bir muamele görüyoruz anlamış değilim bunu hak etmiyoruz.

Getirebilmek için müşavir ile anlaşman lazım. Gümrük musavirliginden bilgi almanı öneririm. Çünkü burada kimse o tutarda birsey getirip de ekstra para ödemez. O yüzden ne kadar masraf çıkar bilemeyiz .
O da ne demek, altıüstü bir optik çerçeve bu kadar zor bir iş olmaması gerek gerçekten insanı çok sinirlendiriyor :mad:

Oswald

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
Talha
Tamam bakayım ben de bana bilgilendirecek bir video arıyordum umarım aradığım cevapları bulabilirim.

Ülke resmen hapishaneye dönmüş bu kadar zor olmamalı bazı şeyler neden böyle bir muamele görüyoruz anlamış değilim bunu hak etmiyoruz.

O da ne demek, altıüstü bir optik çerçeve bu kadar zor bir iş olmaması gerek gerçekten insanı çok sinirlendiriyor :mad:
Maalesef, gerçekten açık hava hapishanesi gibi bir yer olduk.

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,419
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ

Yapacak bir şey yok... elimiz kolumuz bağlı.
Bu sınır 2020 yılında 1500 euroydu...

Yumuklu Sucurta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
798
İsim
Alper
Yapacak bir şey yok... elimiz kolumuz bağlı.
Bu sınır 2020 yılında 1500 euroydu...
Üstüne ek para ödemeyi bir yere kadar sindirebildim ama yok gümrük müşaviri vs. bu tarz şeyler olmaması lazım işin içinde.Yani siparişi veririm hiç uğraşmam bu tarz şeylerle başka

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,794
Üyeler
157,285
Son üye
Erdem67
Top Bottom