Neler Yeni

Ek fan adaptörü takmak

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Gökhan
Öncelikle merhaba.B450m S2H anakart kullanıyorum kasamda 4 pinli adaptör bulunmakta.Buna ek olarak 6 pinli adaptör takmak istiyorum.Bu anakartta fazladan yer var mı yoksa çoğaltıcı almam mı gerekiyor.Bir de diğer adaptörü psuya bağlama imkanım var mıdır?

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,604
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
6 pinli adaptör derken? Fotoğrafını atabilir misin o "6 pin" dediğin kablonun?

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Gökhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
6 pinli adaptör derken? Fotoğrafını atabilir misin o "6 pin" dediğin kablonun?
Normalde benim fanlarım 4 pinli ancak ek olarak alacağım fanlar 6 pinli adaptörü bağlama açısından sıkıntı olur mu demek istemiştim aceleyle yanlış yazmışım sanırım

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,604
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Normalde benim fanlarım 4 pinli ancak ek olarak alacağım fanlar 6 pinli adaptörü bağlama açısından sıkıntı olur mu demek istemiştim aceleyle yanlış yazmışım sanırım
Şimdi alacağın fan ne bilmiyorum ama fanların güç kablolarının standardı 6 pin değil, ya 3 pinli DC ya da 4 pinli PWM olur.
Eğer alacağın fanların kendi kontrolcüsü geliyorsa ve bu kontrolcüde ayrı olarak bir 3 pinli DC veya 4 pinli PWM kablosu çıkıyorsa ancak öyle anakartına takabilirsin. Yoksa anakartta 6 pinli fan güç girişi gibi bir şey yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Gökhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şimdi alacağın fan ne bilmiyorum ama fanların güç kablolarının standardı 6 pin değil, ya 3 pinli DC ya da 4 pinli PWM olur.
Eğer alacağın fanların kendi kontrolcüsü geliyorsa ve bu kontrolcüde ayrı olarak bir 3 pinli DC veya 4 pinli PWM kablosu çıkıyorsa ancak öyle anakartına takabilirsin. Yoksa anakartta 6 pinli fan güç girişi gibi bir şey yok.
Çok teşekkür ederim.Peki b450m s2h anakarta ayrı ayrı takabilir miyim adaptörleri fazladan yer var mıdır?

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,604
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Çok teşekkür ederim.Peki b450m s2h anakarta ayrı ayrı takabilir miyim adaptörleri fazladan yer var mıdır?
"Adaptör" diyorsun da ne bu adaptör, onu da söylesen :D.
Fanlara güç veren kontrolcü falan diyorsan eğer anakarta takmak için ayrı bir 3 pinli DC veya 4 pinli PWM kablosu varsa anca öyle takarsın.
Başka yolu yok.

Top Bottom