Neler Yeni

Ekran Gidiyor Kasa Çalışmaya Devam Ediyor

Arkadaşlar bu konu artık beni çok yormaya başladı ne denediysem deneyeyim ne yaparsam yapayım sonuç aynı. Geçenlerde bu konuyu RX 480 ile açmıştım çoğu kişi ilk olarak sorunun ekran kartından sonra ise güç kaynağından olacağını belirtti. Hatayı tam olarak açıklayayım Furmarkta GPUyu strese soktuğumda sorunsuz testi tamamlıyor fakat herhangi bir oyuna girdiğimde bir süre sonra ekran gidiyor ama kasa çalışmaya devam ediyor ve ancak kasayı kapatıp tekrar açmamla düzeliyor. Neyse bu konuyu düşündüm ve ekran kartımı sattım RX 580 ASUS DUAL OC 4GB Aldım fakat yine aynı olay oldu sorunum çözülmedi bu sefer ikinci çözüm yöntemine gittim PSUmu değiştirecektim gittim aerocoolun kcas 600W 80+ bronze PSUsunu aldım fakat aynı sorun yine devam ediyor internette yaptığım araştırmalar genel olarak bilgisayar bileşenlerinin çok ısınması hakkında fakat işlemcim ekran kartım olsun asla kritik seviyede sıcaklıklara ulaşmıyor. Bir diğer kişide mousetan kaynaklı olduğunu yazmış fakat mousetan kaynaklı olacağını sanmıyorum yine de deneyeceğim. Aynı sorunu alan başka bir kişide driverları silip tekrar yüklediğinde düzeldiğini yazmış fakat bulabildiğim bütün driverları denedim yine de aynı hatayla karşılaşıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

PhanTomX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,055
İsim
Sefa
Windows kaynaklı olabilir hdd mi kullanıyorsunuz?

Jaws

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
225
İsim
Emre Şimşek
Instagram
emresmskk
Steam
Jexansx
Hocam sıkıntılar Ram de diye tahmin ediyorum ramleri çıkar sil geri tak düzelmezse başka bilgisayarda dene ram leri çalışıyormu diye

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
Arkadaşlar bu konu artık beni çok yormaya başladı ne denediysem deneyeyim ne yaparsam yapayım sonuç aynı. Geçenlerde bu konuyu RX 480 ile açmıştım çoğu kişi ilk olarak sorunun ekran kartından sonra ise güç kaynağından olacağını belirtti. Hatayı tam olarak açıklayayım Furmarkta GPUyu strese soktuğumda sorunsuz testi tamamlıyor fakat herhangi bir oyuna girdiğimde bir süre sonra ekran gidiyor ama kasa çalışmaya devam ediyor ve ancak kasayı kapatıp tekrar açmamla düzeliyor. Neyse bu konuyu düşündüm ve ekran kartımı sattım RX 580 Asus DUAL OC 4GB Aldım fakat yine aynı olay oldu sorunum çözülmedi bu sefer ikinci çözüm yöntemine gittim PSUmu değiştirecektim gittim aerocoolun kcas 600W 80+ bronze PSUsunu aldım fakat aynı sorun yine devam ediyor internette yaptığım araştırmalar genel olarak bilgisayar bileşenlerinin çok ısınması hakkında fakat işlemcim ekran kartım olsun asla kritik seviyede sıcaklıklara ulaşmıyor. Bir diğer kişide mousetan kaynaklı olduğunu yazmış fakat mousetan kaynaklı olacağını sanmıyorum yine de deneyeceğim. Aynı sorunu alan başka bir kişide driverları silip tekrar yüklediğinde düzeldiğini yazmış fakat bulabildiğim bütün driverları denedim yine de aynı hatayla karşılaşıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.
Kanka ekran kartı ayarlarıyla falan oynadın mı hiç ne bilim fan hızı ayarlama falan en ufak bi ayar yaptıysan belirtirsen yardımcı olmaya çalışacağım.

İbrahim Özel

80+ Silver
En İyi Cevap
13
Sorun işlemci veya RAM'de yazılımsal sorunda olabilir. Sisteminize format atıp temiz kurulum yapın olmazsa bu parçalarda sorun var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kenan Çinan
Bende MSİ RX570 Kullanıcısıyım tam olarak aynı sorundan müzdaribim 7-8 aylık kullanıcıyım ve bu süreçte GTA 5 den tutun The Witcher 3 e kadar sorunsuz oynadım ama 3 4 gün önce RDR2 denen ***** oyunu yükledim ve bilgisayarım aynı sizin gibi hatalar vermeye başladı bende ekran kartını değiştirmeyi hatta PSU'yu değiştirmeyi düşünüyordum ki bi örnek gördüm sayenizde teşekkürler...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Windows kaynaklı olabilir hdd mi kullanıyorsunuz?
hdd kullanıyorum windows 7 professional 64 bit
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam sıkıntılar RAM de diye tahmin ediyorum ramleri çıkar sil geri tak düzelmezse başka bilgisayarda dene RAM leri çalışıyormu diye
hocam vallaha 4x2 DDR2 Ram var başka sistemde kullanmam zor ama imkanım olursa deneyeceğim teşekkürler

Kanka ekran kartı ayarlarıyla falan oynadın mı hiç ne bilim fan hızı ayarlama falan en ufak bi ayar yaptıysan belirtirsen yardımcı olmaya çalışacağım.
Sadece otomatik fan ayarını kendim ayarladım onun dışında Mhz değerleri ile falan oynamadım (Kullanıcı ayarlı otomatik fan diye geçiyor)

Sorun işlemci veya RAM'de yazılımsal sorunda olabilir. Sisteminize format atıp temiz kurulum yapın olmazsa bu parçalarda sorun var.
Formatıda denedim hocam vallaha çoğu kişi sorunlar ramde diyor imkanım olursa deneyeceğim

Bende MSİ RX570 Kullanıcısıyım tam olarak aynı sorundan müzdaribim 7-8 aylık kullanıcıyım ve bu süreçte GTA 5 den tutun The Witcher 3 e kadar sorunsuz oynadım ama 3 4 gün önce RDR2 denen ***** oyunu yükledim ve bilgisayarım aynı sizin gibi hatalar vermeye başladı bende ekran kartını değiştirmeyi hatta PSU'yu değiştirmeyi düşünüyordum ki bi örnek gördüm sayenizde teşekkürler...
Bende psu mu değiştirmeyi düşünüyordum açıkçası bahane oldu fakat sorunun çözülmemesi yinede sorun yaratıyor

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
hdd kullanıyorum windows 7 professional 64 bit

hocam vallaha 4x2 DDR2 RAM var başka sistemde kullanmam zor ama imkanım olursa deneyeceğim teşekkürler

Sadece otomatik fan ayarını kendim ayarladım onun dışında Mhz değerleri ile falan oynamadım (Kullanıcı ayarlı otomatik fan diye geçiyor)

Formatıda denedim hocam vallaha çoğu kişi sorunlar ramde diyor imkanım olursa deneyeceğim

Bende psu mu değiştirmeyi düşünüyordum açıkçası bahane oldu fakat sorunun çözülmemesi yinede sorun yaratıyor
Otomatik fan ayarını manueldeyse otomatiğe çek sıfır rpm özelliği varsa onuda aç. Aksi takdirde pc açılır açılmaz ekran kartı fanları dönmeye başlıyor ve soğuk lehim denen olay gerçekleşiyor bu durumdada mavi ekran ekran siyahlaşıp kasanın çalışmaya devam etmesi gibi durumlar söz konusu. ekran kartınında normal olarak çalışması gereken bi ısı değeri var bu değerden ne çok yukarda ne de çok aşağıda olmaması lazım o yüzden dediklerimi yap antivirüsünü falan korumasını açık tut takip et bakalım devam edecekmi

Sinanbey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
Sinan sivrikaya
Arkadaşlar bu konu artık beni çok yormaya başladı ne denediysem deneyeyim ne yaparsam yapayım sonuç aynı. Geçenlerde bu konuyu RX 480 ile açmıştım çoğu kişi ilk olarak sorunun ekran kartından sonra ise güç kaynağından olacağını belirtti. Hatayı tam olarak açıklayayım Furmarkta GPUyu strese soktuğumda sorunsuz testi tamamlıyor fakat herhangi bir oyuna girdiğimde bir süre sonra ekran gidiyor ama kasa çalışmaya devam ediyor ve ancak kasayı kapatıp tekrar açmamla düzeliyor. Neyse bu konuyu düşündüm ve ekran kartımı sattım RX 580 Asus DUAL OC 4GB Aldım fakat yine aynı olay oldu sorunum çözülmedi bu sefer ikinci çözüm yöntemine gittim PSUmu değiştirecektim gittim aerocoolun kcas 600W 80+ bronze PSUsunu aldım fakat aynı sorun yine devam ediyor internette yaptığım araştırmalar genel olarak bilgisayar bileşenlerinin çok ısınması hakkında fakat işlemcim ekran kartım olsun asla kritik seviyede sıcaklıklara ulaşmıyor. Bir diğer kişide mousetan kaynaklı olduğunu yazmış fakat mousetan kaynaklı olacağını sanmıyorum yine de deneyeceğim. Aynı sorunu alan başka bir kişide driverları silip tekrar yüklediğinde düzeldiğini yazmış fakat bulabildiğim bütün driverları denedim yine de aynı hatayla karşılaşıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.
Ramları çıkar silgiyle sil tak kardeşim

Otomatik fan ayarını manueldeyse otomatiğe çek sıfır rpm özelliği varsa onuda aç. Aksi takdirde pc açılır açılmaz ekran kartı fanları dönmeye başlıyor ve soğuk lehim denen olay gerçekleşiyor bu durumdada mavi ekran ekran siyahlaşıp kasanın çalışmaya devam etmesi gibi durumlar söz konusu. ekran kartınında normal olarak çalışması gereken bi ısı değeri var bu değerden ne çok yukarda ne de çok aşağıda olmaması lazım o yüzden dediklerimi yap antivirüsünü falan korumasını açık tut takip et bakalım devam edecekmi
otomatikte kullanıyorum genelde 60 derecenin üstünde fanlar çalışmya başlıyor kart yükte değilken 40 derecelerde duruyor oyunda iken 65 70

Ramları çıkar silgiyle sil tak kardeşim
deneyeceğim teşekkürler

Top Bottom